آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47849
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آماده‌باش مازندران برای پذیرایی از ۱۲ میلیون مسافر نوروزی

  استاندار مازندران از تمام دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان خواست تا شرایط را برای پذیرایی از دست‌کم 12 میلیون مسافر نوروزی آماده کنند.

  آوای شمال/ «ربیع فلاح» در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان، میزبانی از هموطنان را بویژه در تعطیلات سال نو و آغاز بهار طبیعت افتخاری برای تمامی مسئولان و مردم دانست و تاکید کرد که میهمانان نوروزی نباید کم و کسری در طرف میزبان مشاهده کنند.
  وی از گردشگری به عنوان منبع اصلی درآمد مازندران یاد کرد و به شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها دستور داد تا برای تعطیلات نوروز ۹۵ در آماده باش باشند.

  استاندار مازندران از شهرداری‌ها خواست تا برای تعطیلات نوروزی بازارچه‌های صنایع دستی و تولیدات استان را برپا کنند.

  وی بازدید مستمر شهرداران و فرمانداران و سایر مسئولان ذی‌ربط از فضای شهری و اماکن استقرار و اسکان میهمانان نوروزی را ضروری دانست و تاکید کرد: دستگاههای ذی‌ربط باید بر بازار کالاها و قیمت‌ها نیز نظارت دقیق داشته باشند.

  نماینده عالی دولت در مازندران مهم‌ترین علت انتخاب این استان به عنوان مقصد سفر گردشگری را وجود جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی فراوان دانست و از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خواست تا فضای مقابر و زیارتگاه‌های امامزادگان استان را برای حضور مسافران آماده کند.

  استاندار مازندران همچنین بر فراهم آوردن امکانات بهداشتی و درمانی برای مسافران و گردشگران نوروزی تاکید کرد و گفت: باید تمامی مشکلاتی که هم اکنون در این زمینه وجود دارد بر طرف شود.

  فلاح افزود: لازم است تا تمامی ظرفیت‌ها در شهرهای استان برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به میهمانان نوروزی پای کار بیاید.

  وی گفت: بخشی از مسافران نوروزی پس از ورود به مازندران در مدارس اسکان می‌یابند که لازم است علاوه بر تامین امکانات لازم برای آنان، تامین سوخت مورد نیاز برای گرمایش و بهداشت محیط هم به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات