آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47837
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  انتقاد شدید عباس عبدی به هاشمی/عکس‌نوشت

  عباس عبدی از تئورسین‌های اصلاحات در سال‌های دوم خرداد در روزنامه‌های مختلف به نقد و تخریب سیاست‌های دولت هاشمی می‌پرداخت.

  آوای شمال/ عباس عبدی از تئورسین‌های اصلاحات در سال‌های دوم خرداد در روزنامه‌های مختلف به نقد و تخریب سیاست‌های دولت هاشمی می‌پرداخت. یکی از این روزنامه‌ها «عصر امروز» به مدیرمسئولی سعید حجاریان بود که مطالب زیادی علیه هاشمی در سال ۷۸ و در آستانه مجلس ششم منتشر می‌کرد. سایت مشرق به بررسی این انتقادات پرداخت که به شرح زیر است:

  عبدی در یادداشتی که در ۲۰ بهمن ۱۳۷۸ منتشر می‌کند و در آن چهار انتقاد از هاشمی مطرح می‌کند. در بخشی از این یادداشت آمده است:

  «جناب آقای هاشمی که تا این حد خود را خواهان بهبود وضع اقتصادی کشور نشان می‌دهد، چگونه است که بردن موشک از طرف سعید امامی را به اروپا که موجب به خطر افتادن امنیت ملی کشور شد، یک تخلف اداری تلقی می‌کنند و آن را به هیئت تخلفات اداری ارجاع می‌دهند و سعید امامی به جرم این اقدام خطرناک یک پله ارتقای مقام یافته و معاونت بررسی وزارت اطلاعات را می‌گیرد!»

  اگر کار سعید امامی موجب تزلزل امنیت اقتصادی کشور نشده است، پس چه کاری می‌توانست ضربه‌های اساسی به کشور بزند. اگر واقعاً شما خواهان سیاست تشنج‌زدایی بودید، چگونه افرادی می‌توانستند تحت امر شما چنین رفتارهایی را داشته باشد.

  عبدی در بخش دیگری از یادداشت خود از هاشمی می‌خواهد که از توهین و تحقیر منتقدان خود دست بردارد.

  وی خطاب به هاشمی می‌نویسد: « به نظر می‌رسد که توهین و تحقیر دیگران و استفاده از الفاظ و گفتمان متناسب با آن، ویژگی جدایی‌ناپذیر شما شده است. به نظر می‌رسد کسی که در مقام ریاست جمهوری قرار می‌گیرد، حتی اگر موردتهاجم و توهین دیگران قرار گیرد، شایسته نیست که آنان را متقابلاً تحقیر کند.»

  عبدی درباره شخص محوری هاشمی می‌نویسد: «یکی دیگر از ویژگی‌های رفتاری آقای هاشمی که باید موردتوجه قرار گیرد، تأکید ایشان بر خویش به‌گونه‌ای است که گویی کس دیگری در این کشور و آنچه به نام سازندگی نامیده‌اند، وجود ندارد. اگر مصاحبه آقای هاشمی با روزنامه همشهری موردمطالعه قرار گیرد، فقط در یک بخش آن بیش از یک صدبار از «من» و کلمات مترادف آن استفاده‌ شده است.»

  انتقاد چهارم عبدی به عدم مخالفت هاشمی با تبعیض برمی‌گردد. وی می‌نویسد: «روحیه تبعیض ستیزی یکی از ویژگی‌های مثبت هر سیاستمداری است، ولی متأسفانه آقای هاشمی معمولاً در این زمینه واکنش مناسبی نشان نمی‌دهند. مستثنا شدن ایشان از استعفا یا پخش مصاحبه تبلیغاتی ایشان از صداوسیما، اگرچه ظاهراً از جانب دیگران بود، ولی آقای هاشمی می‌توانست و می‌باید نسبت به آن موضع‌گیری می‌کرد.»

  برچسب ها :

  نظرات