آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47825
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  مالیات پرداختی کارگران در سال آینده ۳۵۰ هزار تومان است

  عضو هيئت مديره كانون عالی كارفرمايان گفت: سقف ماليات كارگران در سال 95 سالانه 350 هزار تومان است، كه اين مبلغ بايد 10 تا 15 درصد افزايش يابد.

  آوای شمال/ اصغر آهنی ها عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان با توجه به تعیین افزایش حقوق کارگران در سال ۹۵، اظهار داشت: با توجه به این‌که میزان حقوق دریافتی کارگران به نسبت اندک است، دولت می تواند با روش های غیر نقدی به امرار معاش هرچه بهتر این افراد کمک کند.

  وی در ادامه در خصوص یکی از این روش ها گفت: به جای آن‌که مالیات را تنها از کارگران شناسنامه دار دریافت کنند، برنامه ای برای پرداخت مالیات کارگران زیرزمینی داشته باشند.

  عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان افزود:سقف مالیات کارگران در سال ۹۵ سالانه ۳۵۰ هزار تومان است، که این مبلغ عدد کمی است و باید حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

  آهنی ها در ادامه با بیان این‌که بهره وری در کشور مغفول مانده است،بیان کرد: بهره وری در ایران پایین تر از یک ساعت و در کشورهای تولیدی کاری در جهان بیش از ۶ تا ۷ ساعت است.

  وی با اشاره به این‌که میانگین خانواده های ایرانی ۳٫۵ نفر محاسبه شده است، تصریح کرد: افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارگران همراه با دریافت حق اولاد و همچنین بن دریافتی و بدون هیچ اضافه کاری و حق شیفت به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد که از تورم انتظاری دولت که به میزان ۱۰٫۵ درصد است پیشی می گیرد.

  عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان با بیان این‌که این میزان دستمزد کارگران برای کارفرما با پرداخت حق بیمه آن ها بیش از این مبلغ محسوب می شود، گفت: امیدواریم با همکاری تمامی گروه‌های کارگری و کارفرمایی از شرایط سخت اقتصادی که هم اکنون در کشور حاکم است، با موفقیت عبور کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات