وحشت دشمن از غرش موشک‌های ایران در یک رزمایش/ سخنان مقام معظم رهبری منشوری برای بزرگان کشور بود

چاپ

آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه ظهر امروز این شهرستان اظهار کرد: آمادگی‌های دفاعی نیروهای مسلح در تقویم سالانه یگان‌های نظامی در همه نیروهای نظامی مطرح دنیا، از جایگاه واقعی برخوردار بوده و در برنامه‌های تقویمی سازمان‌های دفاعی کشورمان نیز بنا به تدبیر از جایگاه واقعی و ممتازی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه نوع حساسیت‌ها و مواضعی که از سوی قدرت‌های بزرگ جهانی به‌ویژه دولت‌های متخاصم و دارای موضع در مقابل کشورمان دلالت بر اهمیت و حساسیت رزمایش اجرا شده دارد، افزود: غرش موشک‌های سپاه پاسداران در یک رزمایش واقعی با نقطه‌زنی عملیاتی در بردهای مختلف از دل کوه‌ها و شهرهای موشکی زیرزمینی، اردوگاه استکبار جهانی را به وحشت انداخته و لاف‌زنی‌های همیشگی خود را با حربه شورای امنیت بار دیگر آغاز کرده و با رجزخوانی‌های پوچ بار دیگر کشورمان را به اقدام متقابل و تحریم تهدید کردند، حال آنکه قدرت‌های دفاعی کشور قابل معامله با دشمن نبوده و ارتباطی هم به توافق هسته‌ای و قطعنامه های شورای امنیت ندارد.

موسوی در ادامه گفت: آمریکا و متحدانش باید بدانند که فرزندان انقلابی این کشور در سازمان‌های نظامی به‌ویژه سپاه پاسداران، توان دفاعی کشور را با هیچ چیزی معاوضه نکرده و با قدرت به تهاجم همزمان پاسخ می‌دهند.

 امام جمعه شهرستان محمودآباد درباره روز ۲۲ اسفند سالروز گرامیداشت مقام شهید تصریح کرد: سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام (ره) به‌عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است هر چند این نامگذاری، یک اقدام سمبلیک است ولیکن همه روزهای سال به‌نام شهید و انسان کامل است.

وی افزود: سفرهای راهیان نور که چند سالی در تقویم کشور گنجانده شده دارای جایگاه تربیتی و معارفی بوده و سنت حسنه بازدید از مناطق عملیاتی و سرزمین‌های آغشته به خون شهدا امروز به یک کانون بزرگ معرفتی و انسان سازی و تحول جوانان و نوجوانان تبدیل شده است و همه باید در این زمینه کمک کنند تا بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس به نحو احسن برگزار شود.

موسوی با اشاره به سنت‌های آخر سال و چهارشنبه آخر سال  نیز اظهار کرد: اصولا سنت‌هایی در کشورمان در آستانه سال جدید شمسی جا افتاده و مرسوم بوده که بسیاری از آنها به خانه تکانی، نظافت و نوگرایی است که امری پسندیده و ممدوح محسوب می‌شود اما بعضی از رسوم از حد متعارف خود گذشته و امروز به یک معضل اجتماعی تبدیل شده و آن هم آتش‌بازی و انفجار و ایجاد خطر جانی برای مردم و به ویژه جوانان در آخرین شب چهارشنبه سال بوده که هر ساله تلفاتی را بر این مردم تحمیل و خساراتی را متوجه کشور می‌کند که خانواده‌ها باید با مراقبت جدی و نیروی انتظامی با قاطعیت جلوی ناامنی‌ها و آتش بازی‌های انفجاری و مشکل‌ساز را بگیرد.

 

امام جمعه محمودآباد در سخنان پایانی به مواضع و فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری پرداخت و اضافه کرد و گفت: قطعا فرمایشات حضرت آقا منشوری از معارف برای همگان به ویژه بزرگان، علما،خواص و دلدادگان به نظام و انقلاب بود.

موسوی با بیان اینکه وظایفی که ایشان برای خبرگان در موضوع انتخاب رهبری و در نظر گرفتن خدا و مصلحت انقلاب با ادبیات خاص خودشان مطرح فرموده حکایت از عمق مسئله و رسالت خطیر خبرگان ملت دارد، تصریح کرد: در حوزه بصیرت و حضور ملت در صحنه و باز کاوی مجدد جریان منحوس فتنه ۸۸ از ویژگی‌های بارز این مواضع و هشدار به جامعه در صحنه‌های مختلف بوده که باید از آن درس عبرت گرفته شود.

وی در رابطه با ایام فاطمیه و شهادت آن بانوی بزرگوار افزود: علت اینکه بعد از رحلت پیامبر این‌ همه مصیبت بر امت اسلامی وارد شده است به‌دلیل دوری دوستان اسلام از همدیگر و فاصله بین آنها بوده است.