آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47771
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سردار حاجی‌زاده در برنامه تیتر امشب:

  شهرهای موشکی در همه جای کشور وجود دارند/می‌توانیم چند صد موشک درآن واحد شلیک کنیم/ ماجرای درخواست کمک آمریکا از سپاه پاسداران

  سردار سرتیپ امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در برنامه تیتر امشب اظهار داشت: رزمایش‌ها مانند بازی‌های تدارکاتی برای نیروهای مسلح مهم است و برای حفظ امادگی باید انجام دهیم.

  آوای شمال/ سردار سرتیپ امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در برنامه تیتر امشب اظهار داشت: رزمایش‌ها مانند بازی‌های تدارکاتی برای نیروهای مسلح مهم است و برای حفظ امادگی باید انجام دهیم.
   
  وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند ما دنبال تنش هستیم و سعی می‌کنند که به مسئولان تحمیل کنند که ازمایش و رزمایش انجام ندهیم.

  سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه ما هرساله برای آمادگی خودمان رزمایش انجام می‌دهیم گفت: نوشته به زبان عبری موشک سلیقه همکاران است.

  وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها با قدرت ما مخالف هستند و اگر رزمایش‌ها برگزار نشود شرایطی مثل سوریه و عراق خواهیم داشت.

  سردار حاجی‌زاده با اشاره قطعنامه صادر شده از سوی آمریکا یادآور شد: آن‌ها برای خودشان قطعنامه صادر کردند و ما این موضوع را نمی‌پذیریم.

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: آمریکایی‌ها از پرتاب‌های موشکی ما مطلع بودند و ما هواپیماهای جاسوسیشان را رصد کردیم که در دریای ازاد مشغول گشت زنی بود.

  وی با بیان اینکه امریکا پس از برجام با تمام توان به دنبال عقیم کردن قدرت موشکی ایران است عنوان داشت: ما قطعات موشکی که مصرف دوگانه داشتند را بومی سازی کردیم و ما از جانب خودمان مطمئن هستیم.

  سردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه امریکا به دنبال آن است تا هزینه فعالیت‌های موشکی ایران را بالا ببرد تصریح کرد: آن‌ها به دنبال ان هستند تا برروی مسئولان تصمیم گیر ما تاثیر بگذارند و مثلا بعد از برجام گفتند ما رد پول‌ها را داریم و نباید در راه‌هایی که ما نمی‌خواهیم خرج شود.

  سردار حاجی‌زاده درباره احتمال تشکیک امریکایی‌ها به شهر موشکی سپاه اظهار داشت: بعید است امریکایی‌ها به شهرهای موشکی شک کنند و نیروی هوافضای سپاه قوی‌ترین توانمندی را در حفاری دارد و ما ۳۱ سال است که به صورت شبانه روز در ساخت انبار و سیلو کار انجام دادیم.

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه ما شروع کننده هیچ جنگی نیستیم؛ ولی غافلگیر هم نباید بشویم یادآور شد: باید انقدر قوی شویم که امنیت مردم کشورمان بیمه شود و شهرهای ما امنیت بالایی دارند و بر روی امنیت ملی معامله نخواهیم کرد.

  سردار حاجی زاده گفت: شهرهای موشکی در همه جای، کشور وجود دارد و ذخایر  موشکی به اندازه کافی داریم.

  وی با اشاره به امنیت بالای شهرهای موشکی و سیلوها بر اساس استاندارد های تعریف شده ؛ اظهار داشت: در همه شهرها موشک ها اماده شلک هستند و آن ها سوخت زده شده در صورت لزوم پرتاب خواهند شد و همه یگان ها دستور شلیک موشک دارند و توانایی داریم چند صدفروند موشک را در آن واحد شلیک کنیم.

  سردار حاجی زاده در پاسخ به این سوال که آیا آمریکایی ها توانایی رصد موشک های ایرانی را دارند گفت: آمریکایی ها انقدر که می گویند بزرگ نیستند و آن ها را بزرگ می کنند.

  وی ادامه داد: امریکا در سال ۲۰۰۹  زمانی که می خواست عراق را ترک کند برای ایران پیغام فرستاد که کمک کنید ما ابرومندانه از عراق خارج شویم و از سپاه پاسداران درخواست کمک کرد.

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان داشت: توان موشکی ما با فاصله زیاد در منطقه اول است، در جهان جز چند قدرت برتر هستیم و موشک هایی مثل فاتح، سجیل و هرمز نظیر ندارند.

  سردار حاجی زاده یاد اور شد: در حین رزمایش موشک های شهاب و قیام نقطه زن شدند و موشک عماد دقتش افزایش یافت.

  وی با اشاره به ویژگیهای موشک قیام گفت: این موشک می تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه دوهزار کیلومتر را طی کند و قدرت تخریبی معادل ۳۰۰  متر تا دو کیلومتر دارند.

  سردار حاجی زاده اظهار داشت: اگر دور تا دور ایران را دیوار بکشند موشک تولید خواهیم کرد و تولید موشک متوقف نخواهد شد و اگر صهیونیست ها شرارت کنند پاسخ خواهیم داد.  ما در جمهوری اسلامی به دنبال جنگ نیستیم و اگر کسی اقدامی کند مقابله به مثل خواهیم کرد.

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: در رزمایش موشکی سپاه موشک های قدر و قیام شلیک شدند و البته در رزمایش ما مبدا و نقطه پرواز و مسیر اصابت یکسان بود.

  وی درباره هواپیمای بدون سرنشین ارکیو ۱۷۰ گفت: این هواپیما به نام سیمرغ از این به بعد شناخته می شود.

  سردار حاجی زاده در پایان بر لزوم توجه به تولید داخل و عم نگاه به بیرون تاکید کرد.

  برچسب ها :

  نظرات