آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47753
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  تهیه شناسنامه قرآنی کشور در سال آینده/ فعالیت ۵ هزار موسسه قرآنی در کشور

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدرضا حشتمی در حاشیه آیین اختتامیه همایش ملی میراث قرآنی تبرستان که به میزبانی دانشگاه مازندران با محوریت تقدیر از آیت‌الله جوادی آملی و حجت‌الاسلام محمدباقر حجتی از مفاخر قرآن‌پژوهی کشور برگزار شد طی گفت‌وگویی اظهار کرد: تقدیر از بزرگان و علما صرفا با برپایی آیین‌های نکوداشت محقق نخواهد شد و شاید […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدرضا حشتمی در حاشیه آیین اختتامیه همایش ملی میراث قرآنی تبرستان که به میزبانی دانشگاه مازندران با محوریت تقدیر از آیت‌الله جوادی آملی و حجت‌الاسلام محمدباقر حجتی از مفاخر قرآن‌پژوهی کشور برگزار شد طی گفت‌وگویی اظهار کرد: تقدیر از بزرگان و علما صرفا با برپایی آیین‌های نکوداشت محقق نخواهد شد و شاید این کمترین کاری است که صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه بهترین تکریم از چهره‌های فاخر علمی و دینی این است که اندیشه‌ها و دانش آنها را در زندگی به‌کار گیریم، افزود: دانش و فرهنگ اسلامی شأن و اعتباری دارد که دانشمندان آن را پدید می‌آورند و در این راه صدها شاگرد تربیت می‌کنند، از این‌رو باید تلاش شود به‌همت وزارت‌های علوم و فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از پیش از این ظرفیت‌ها بهره گرفته شود.

  معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام حجتی پدر علوم قرآنی در ایران اسلامی، ۱۵سال گذشته به‌عنوان خادم قرآنی از سوی رئیس‌جمهور وقت مورد تجلیل قرار گرفت، تصریح کرد: فعالان قرآنی حق بزرگی بر گردن اقشار مختلف جامعه دارند و باید قدردان این مفاخر بود.

  حشمتی از تهیه بانک اطلاعاتی و شناسنامه قرآنی کشور در خرداد سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون اطلاعات مورد نیاز برای تهیه این بانک اطلاعاتی از استان‌های کشور در حال جمع‌آوری است.

  وی اضافه کرد: هم‌اکنون فعالیت‌های پراکنده‌ای در حوزه قرآنی در نهادهای دولتی و غیردولتی کشور شکل گرفته که هر کدام از این نهادها برای خود اطلاعات ناقصی از فعالیت‌ها به‌ویژه فعالیت‌های قرآنی دارند.

  معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تعداد موسسات قرآنی موجود در کشور را ۵ هزار واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲ هزار موسسه زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد و مابقی زیر نظر نهادهای دیگر مانند سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت دارند.

  برچسب ها :

  نظرات