آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47739
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  در واکنش به مصوبه علیه حزب الله اعلام شد

  حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی: افتخارات حزب‌الله با مصوبات شرم‌آور پنهان نمی‌شود/ رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب شده استدر واکنش به مصوبه علیه حزب الله اعلام شد

  حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: با توجه به اینکه گروهی از سران عرب سرسخت‌ترین دشمن رژیم صهیونیستی یعنی حزب‌الله را تروریست نامیدند، می‌توان گفت اکنون رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب به طور غیررسمی است.

  آوای شمال/ آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: تمام نعمت‌ها و مواهب الهی آفت‌هایی دارد که باید مراقب آفت آن باشیم، نعمت‌هایی مانند ایمان،‌ علم، قدرت، ثروت، زیبایی و قهرمانی دارای آفت است.

  وی خاطرنشان کرد: باید همیشه مراقب این آفت‌ها باشیم، مبادا این آفت‌ها نفوذ کند و نعمت از انسان گرفته شود، بنابراین باید از خدا بخواهیم لحظه‌ای ما را به خود واگذار نکند.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه در شرایط امروز و وجود رسانه‌ها بیشتر باید خود را به خدا بسپاریم، گفت: اگر خدا ما را به خود واگذار کند، گرفتار آفت می‌شویم.

  وی عنوان کرد: لازمه عقل این است که انسان بردبار باشد، آفت این است که انسان در مجلس گناه شرکت کند، با دوستان ناباب رفیق شود، در سایت‌ها و رسانه‌های آلوده خود را گرفتار کند.

  آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: بخشش خوب است، ولی نباید به حد اسراف برسد، یکی از بلاهای امروز اسراف‌کاری است، در گوشه‌ای از دنیا عده‌ای می‌میرند و در گوشه دیگر اسراف‌کاری صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه دشمن دین و ایمان انسان، هواپرستی است، گفت: در طول تاریخ مشاهده کردیم، اشخاصی در مسیر صحیح بودند ولی یک لحظه هواپرستی آنها را در پرتگاه بدبختی انداخت، بنابراین باید خود را به خدا بسپاریم تا آفت دین و ایمان ما را تهدید نکند.

  استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مدعیان دروغی اسلام گفت: یکی از عجایب از سوی جمعی از سران عرب این است که تصویب کردند که حزب‌الله لبنان جزو گروه‌های تروریستی است،‌ حزب‌اللهی که در تاریخ عرب شجاعت و شهامت آنها بی‌نظیر است و افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را درهم شکست.

  وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی فورا از این مصوبه استقبال کرد و گفت این گروه از سران عرب پیشنهاد جالبی کردند، یکی از روزنامه‌های معروف نوشته بود جمعیت سران عرب سرسپرده اسرائیل شدند.

  آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اکنون رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب به طور غیررسمی است و بهترین نشانه این است که سرسخت‌ترین دشمنان رژیم صهیونیستی یعنی حزب‌الله را تروریست نامیدند.

  وی با اشاره به آیه ۲۲ سوره مجادله گفت: ای پیامبر آنهایی که طرح دوستی با دشمنان پیامبر می‌ریزند، ایمان به خدا و روز قیامت ندارند، اگر ایمان به خدا و روز قیامت داشتند با کسی که قبله اول را گرفته و سرزمین‌ها را غصب کرده و قتل و غارت می‌کند، طرح دوستی نمی‌ریختند.

  این مرجع تقلید تاکید کرد: آنها بدانند هرگز نمی‌توانند با مصوبات شرم‌آور افتخارات حزب‌الله را پنهان کنند، حزب‌الله همچنان قهرمان می‌ماند و آنها نام ننگی برای خود به جای می‌گذارند.

  وی در پایان عنوان کرد: از خدا می‌خواهیم به عظمت اسلام ریشه رژیم صهیونیستی و نوکران آنها را قطع کرده، عالم اسلام را از شر این نوکران رژیم صهیونیست رها و آتش‌هایی که در کشورهای اسلامی روشن شده خاموش کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات