آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47730
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رئیس کل بانک‌مرکزی

  خبری از آزاد شدن ۵ میلیارد دلار پول بلوکه ایران در آمریکا ندارم

  رئیس کل بانک مرکزی بدون تکذیب خبر آزاد شدن ۵ میلیارد دلار از پولهای بلوکه ایران در آمریکا مربوط به قبل از انقلاب گفت: خبری از این موضوع ندارم.

  آوای شمال/ طی چند روز گذشته یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ به نقل از نماینده بانک مرکزی در این کمیسیون عنوان کرد براساس گزارش بانک مرکزی ۵ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه ایران در آمریکا که مربوط به قبل از انقلاب بوده آزاد شده است. در همین باره سراغ این پول‌ها را در حاشیه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت از ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی گرفتیم اما مثل اینکه این موضوع خوشایند رئیس کل نبود و با لحنی متفاوت پاسخ داد، هرچند به صراحت این موضوع را تکذیب یا تایید نکرد.

  این گفت‌وگو به شرح زیر است:‌

  فارس: گفته شده ۵ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه ایران در آمریکا آزاد شده است؟

  سیف:‌ من خبر از این موضوع ندارم.

  فارس: مگر می‌شود رئیس کل بانک مرکزی از این موضوع بی اطلاع باشد؟!

  سیف: وقتی جواب شما را می‌دهم اینگونه جواب ندهید. خبر از این موضوع ندارم. نمی دانم چه کسی این موضوع را گفته است. بگویید منبع این خبر کیست؟ یک کسی چیزی می‌گوید.

  فارس: این موضوع براساس گزارش بانک مرکزی گفته شد

  سیف: گزارش بانک مرکزی را ارائه بدهید.

  فارس: آیا چنین پولی آمده یا خیر؟

  سیف: به شما می‌گویم گزارش غلط است. شما می‌گویید آمده یا نیامده است!

  فارس: لطفا گزارش صحیح و درست آن را شما بفرمایید؟

  سیف: من اطلاعی از این موضوع ندارم.

  به گزارش فارس، طی ماه‌های اخیر رایزنی‌ها مختلفی برای آزادی جیسون رضاییان جاسوس دستگیر شده آمریکا در ایران صورت گرفت و براساس اخبار مقرر شد در قبال آزادی این جاسوس بسیار با اهمیت برای آمریکایی‌ها و سه جاسوس دیگر، هفت ایرانی در بند زندان‌های آمریکا و نیز ۵ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه قبل از انقلاب آزاد شود.

  عدم پاسخگویی رئیس کل بانک مرکزی به این موضوع نشان می‌دهد احتمالا بود و نبود این پول‌ها که رقم قابل توجهی است مانند برخی مسائل دیگر به بایگانی محرمانه‌های دولت یازدهم افزوده خواهد شد در حالی که این مباحث خلاف قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات محسوب می شود که شعار دولتمردان است

   

  برچسب ها :

  نظرات