آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47638
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر

  وجود حزب‌الله در لبنان یعنی وجود تفکر مقاومت با محوریت ایران بر مرز اسرائیل

  آوای شمال/ شورای همکاری خلیج فارس که کاملاً تحت سیطره و همچون عروسک خیمه‌شب‌بازی آل‌سعود شده، تحت فشارهای این رژیم و در راستای توطئه  هدفمند این رژیم و اسرائیل علیه محور مقاومت، مهمترین بازوی آن یعنی حزب‌الله را هدف قرار داد و در بزرگترین خوش‌خدمتی به رژیم اشغالگر قدس،‌ جنبش مقاومت اسلامی حزب‌الله را به‌زعم خود یک گروه تروریستی توصیف کرد که کاملاً با اهداف خصمانه صهیونیست‌ها علیه مقاومت اسلامی منسجم بوده و در راستای خدمت به گروه‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت‌های لجستیکی و تسلیحاتی و مالی آل سعود و متحدانش قرار دارد.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  عبداللطیف بن راشد الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس ادعا کرد که کشورهای عضو این شورا این تصمیم را به‌خاطر آنچه اقدامات خصمانه جنبش حزب‌الله خواند، اتخاذ کرده‌اند.
  وی در ادعاهای خود حزب‌الله را به مواردی چون تلاش برای جذب جوانان این کشورها جهت اجرای اقدامات تروریستی، قاچاق سلاح و مواد منفجره، فتنه‌انگیزی و تحریک به هرج و مرج و به طور کلی خشونت و نقض آشکار حاکمیت، امنیت و ثبات این کشورها متهم کرده است. وزیران کشور عرب هم در نشست خود در تونس تحت فشارها و تهدیدهای شدید آل سعود به نیابت از اسرائیل، در بیانیه پایانی به‌زعم خود جنبش مقاومت اسلامی حزب‌الله را تروریستی توصیف کردند،‌ البته الجزایر، عراق و لبنان حاضر به همراهی با این تصمیم صهیونیستی‌پسند نشدند و رژیم آل‌سعود در ایجاد اجماع عربی علیه جنبش مقاومت اسلامی و مردمی حزب‌الله شکست خورد.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  در این بیانیه، رژیم‌های همسو با آل سعود، جنبش حزب‌الله را که تنها جرمش مبارزه تمام‌عیار با تروریست‌های تکفیری برهم زننده امنیت و ثبات کشورهای منطقه از جمله لبنان و همچنین دفاع از امنیت و ثبات لبنان در برابر رژیم صهیونیستی است، به برهم زدن ثبات منطقه عربی متهم کردند.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  شاید در روزهای آینده شاهد رویارویی واقعی محور مقاومت شامل مقاومت لبنان، سوریه، عراق و جمهوری اسلامی ایران با محور آمریکایی صهیونیستی، برخی کشورهای غربی و رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس به عنوان ابزار اجرای طرح‌های آنها است باشیم.
  همیشه پای یک شاهزاده در میان است
  بعید نیست که بازداشت «عبد المحسن بن ولید بن عبد المحسن» شاهزاده سعودی در بیروت به خاطر قاچاق قرص‌های مخدر «کبتاگون» به دستور مستقیم حزب‌الله و حمله رسانه‌ای «سید حسن نصرالله» به عربستان سعودی علت اتخاذ این تصمیم توسط سعودی‌ها باشد. سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان در تازه‌ترین سخنرانی خود گفته بود که «ریاض» همچنان مدارس، مساجد و بیمارستان‌ها را در یمن بمباران می‌کند و حزب‌الله نمی‌تواند در قبال این جنایات سعودی‌ها ساکت بماند.  
  وهابیت تکفیری شبیه تلمودی یهودی است که وهابیت را از طریق گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره و دیگر گروه‌ها اعمال می‌کند که در حقیقت بیانگر این واقعیت است که این کشورها همان رفتار صهیونیستی و تلمودی توراتی را انجام می‌‌دهند.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  وجود حزب‌الله در لبنان یعنی وجود تفکر مقاومت با محوریت ایران بر مرز اسرائیل
  قرار دادن نام حزب الله در فهرست گروه‌های تروریستی پس از دهه‌ها هماهنگی و ارتباط سری میان وزارت امور خارجه، جنگ و اطلاعات عربستان و اسراییل، در جهت علنی‌سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی است. پس از شکست فشارهای عربستان و اسراییل برای صدور قطعنامه‌ای از سوی شورای امنیت برای محکوم کردن حزب‌الله چنین اقدامی پیش بینی می‌شد. عربستان تلاش می‌کند تا شهروندان لبنانی را که سال‌ها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس کار می‌کردند از این کشورها طرد کند. همچنین این کشور از شهروندان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواسته است، لبنان را ترک کنند.
  اعراب بیش از نیم قرن با اسرائیلی ها جنگیدند و در همه جنگ‌های خود مفتضحانه ترین شکست‌ها را خوردند و بخش‌های زیادی از سرزمین های خود را از دست دادند اما حزب الله لبنان توانست نه فقط اسرائیل را شکست دهد، بلکه سرزمین‌های کشور خود را نیز پس گرفت.
  علیرغم اینکه این پیروزی‌های حزب‌الله لبنان برای مردم لبنان، مسلمانان و اعراب یک افتخار بزرگ به حساب می آید؛ اما ولی‌های زیادی هم وجود دارد که برخی‌ها از پیروزی‌های حزب‌الله بر علیه اسرائیل ناراحت باشند.
  ۱٫ اولین دلیل این است که این پیروزی‌ها الگویی برای دیگران می‌شود تا راه مبارزه با اسرائیل را انتخاب کنند و فلسطینی‌ها به دنبال آن باشند تا کل سرزمین خود را به این روش آزاد کنند و عملا همین مساله یک تهدید موجودیتی برای اسرائیل به حساب می‌آید.
  ۲٫ پس از چندین دهه تلاش بالاخره اسرائیلی‌ها موفق شدند با فلسطینی‌ها پای میز مذاکره بنشینند و چیزهایی را که با جنگ نتوانسته بودند از آنها بگیرند، با مذاکره از آنها بگیرند و وقتی حزب‌الله موفق می‌شود؛قطعا بخش بزرگی از ملت فلسطین هم امیدوار و خواهان آن خواهند بود که به مبارزه خود ادامه دهند و ماجرای مذاکرات کاملا منتفی می‌شود. 
  ۳٫ تقریبا همه مسئولین نظامی اسرائیلی و آمریکایی اذعان دارد که دلیل خودداری اسرائیل از حمله به جمهوری اسلامی ایران و تاسیسات هسته‌ای و غیر هسته‌ای این کشور فقط و فقط ترس از حمله حزب‌الله به عنوان هم‌پیمان ایران یا ایران به اسرائیل است. این به این معنی است که یک تشکیلات مردمی آنقدر قدرت دارد که می‌تواند تنه چهارمین ارتش قدرتمند جهان را به لرزه در آورد. عملا جمهوری اسلامی ایران و حزب الله مکمل یکدیگر می‌باشند و وجود حزب‌الله در لبنان یعنی وجود تفکر مقاومت با محوریت ایران بر مرز اسرائیل. پس اگر اسرائیل بخواهد ایران را تهدید کند، ایران هم به راحتی می‌تواند عمق استراتژیک اسرائیل را تهدید کند.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  واکنش مقامات کشوری و لشکری دنیا به تروریست خواندن حزب‌الله
  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن محکومیت تروریست خواندن حزب‌الله تاکید کرد: حزب‌الله تنها سازمانی است که در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی توانسته است از تمامیت ارضی لبنان حمایت کند و اشغالگران را از لبنان بیرون راند. احساس می‌کنم بعضی از کشورهای حوزه ما به ویژه دولت سعودی با توجه به سیاست‌های غلطی که دنبال کردند در پی ایجاد تنش و نا امنی در کل منطقه هستند و این سیاست ها به قیمت استفاده از برخی عناوین می‌باشد که فقط برای رژیم صهیونیستی خوشایند است و تمام آزادی‌خواهان جهان عرب را از این حرکت متنفر می‌کند.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  سردار رمضان شریف در واکنش به تروریست خواندن حزب‌الله لبنان گفت:  این از عجایب تاریخ و از نشانه‌های جاهلیت مدرن است که جریان و گروهی مؤمن، انقلابی، شجاع و غیرت‌مند که برای دفاع از امت اسلامی و مردم مسلمان لبنان؛ صهیونیست‌ها را به گونه‌ای خفت بار از جنوب لبنان فراری داد، مورد ظلم و اتهام از سوی کسانی قرار گیرد که طی دهه‌های گذشته هیچ قدمی برای دفاع از لبنان و فلسطین مظلوم برابر تجاوز رژیم اشغالگر صهیونیستی برنداشته است. 
  وی ادامه داد: بی شک این اقدام یک توطئه سعودی – صهیونیستی بوده و با دستور مقامات رژیم صهیونیستی و پس از سفر اخیر وزیر خارجه ماجراجو و بی تجربه رژیم سعودی به تل‌آویو و هماهنگی‌های لازم با آنها انجام پذیرفته  است.
  رئیس ستاد انتفاضه و قدس، حزب‌الله لبنان را خط مقدم رقم‌زننده شکست‌های سنگین، خفت‌بار و زنجیره‌های صهیونیست‌ها در جنگ‌های دهه اخیر دانست و خاطرنشان کرد: جایگاه و موقعیت حزب‌الله نزد افکار عمومی و در عرصه دفاع سرزمینی، امنیتی و اطلاعاتی آنقدر مستحکم و غیرقابل نفوذ شده است که صهیونیست‌ها برغم خوش خدمتی ارتجاع عرب بعید است با ارتکاب یک خطای بزرگ دیگر بخواهد توان و ظرفیت خود را برابر حزب الله غیور، غیرت‌مند، شجاع و حماسه ساز لبنان بیازماید.
  سردار سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان را اشتباه راهبردی و مغایر مصالح امت اسلام خواند و گفت: حزب‌الله در این سال‌ها آبروی اسلام و مایه عزت مسلمین بوده است. اخراج صهیونیست‌ها از جنوب لبنان و پاکسازی این منطقه از لوث وجود نحس صهیونیست‌ها و ایجاد سپر دفاعی نفوذ ناپذیر برابر رژیم صهیونیستی از جمله هدایایی است که با اراده حزب الله به مردم لبنان داده شده است.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  رییس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: درخشان‌ترین تاثیر حزب الله لبنان را باید در قوت قلب فلسطینی‌های مظلوم برای مقاومت برابر صهیونیست‌ها جستجو کرد که جلوه حقیقی آن در جنگ‌های سه گانه ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۵۱ روزه در معرض قضاوت قرار دارد. بیانیه‌های ریاض و تونس تلاش برای ایجاد اختلاف و تفرقه در امت اسلامی بوده و زشتی آن به حدی است که حامیان آن را مورد انزوا و نفرت ملت‌های مسلمان و بلکه آزادی‌خواهان و ظلم ستیزان عالم قرار داده است.
  حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن بیانیه شورای همکاری خلیج فارس در خصوص تروریستی خواندن حزب الله لبنان گفت: جنبش مقاومت اسلامی، حزب‌الله لبنان؛ با پایداری و استقامت در برابر رژیم صهیونیستی و همراهی همه جانبه با ملت مظلوم و جنبش مقاومت فلسطین، به دهه‌ها رخوت و سستی در رویاروئی با اشغالگران فلسطین خاتمه داد و نخستین پیروزی بزرگ اعراب و مسلمانان در تاریخ منازعه ضد صهیونیستی را رقم زد و برای همیشه به نماد برجسته مقاومت در برابر اشغال و نژادپرستی صهیونیسم تبدیل شد.
  سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: این‌ها خودشان تروریست بوده و تروریست‌ پرورند. از اول همیشه دنیا را وارونه دیده‌اند و حق را باطل و باطل را حق دیدند. چنین مسأله‌ای چیز جدیدی نیست، این‌ها از همان اول حزب‌الله را تروریست می‌دانستند و صهیونیست‌ها را دوست شفیق و انسان‌های اهل حقوق بشر می‌دانستند و حالا این را علنی می‌کنند. 
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  الباجی قائد السبسی، رئیس‌جمهور تونس مخالفت خود را با اقدام خصمانه شورای همکاری خلیج فارس در تروریستی خواندن حزب‌الله اعلام کرد. رئیس‌جمهور تونس اقدام شورای همکاری خلیج فارس در این باره را محکوم کرد.
  دفتر مطبوعاتی رئیس‌جمهور تونس اعلام کرد: موضع اعلام شده از سوی وزارت خارجه کشور همان موضع السبسی است، چرا که سیاست خارجه تونس زیر نظر رئیس جمهور است.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه گفت: تروریسم خواندن حزب الله، موثرترین جریان مقاومت و بی‌توجهی به جنایات رژیم صهیونیستی، خطای جدیدی است که به نفع ثبات و امنیت منطقه نیست. ما به حزب الله لبنان در خط مقدم مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و پیشتاز مبارزه با تروریسم در منطقه افتخار می‌کنیم. 
   ۲۲۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی پارلمان بیانیه‌ای را امضا و اقدام اخیر شورای همکاری خلیج فارس در قرار دادن نام حزب‌الله لبنان در لیست گروهک‌های تروریستی را محکوم کردند و اعلام داشتند حزب‌الله لبنان نماد مقاومت در برابر رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی است و اگر حزب‌الله نبود رژیم صهیونیستی همچنان جنوب لبنان را در اشغال خود نگه می‌داشت و تکفیری‌های هم‌پیمان این رژیم، تمامیت ارضی لبنان را همانند سوریه مورد تعرض قرار می‌دادند.
  بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در این باره گفت این تصمیم در نتیجه ناتوانی، شکست و همکاری با صهیونیستها و ماحصل تاریخی طولانی از همکاری با دشمنان امت عربی است. 
  وی تاکید کرد که نظام آل سعود و ترکیه هیچ برنامه‌ای ندارند، زیرا این دو کشور گروههای منطقه‌ای هستند که مجری چیزهایی هستند که به آنها دیکته می شود. آمریکا و کشورهای غربی نظام آل سعود و وزیر خارجه این کشور را فعال می کنند ؤ آل‌سعود به سخنگویی برای آنها تبدیل شده است.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر
  مطان لعمامره وزیر امور خارجه الجزایر گفت: حزب الله یک جنبش سیاسی فعال در لبنان است که طبق قوانین آن کشور فعالیت‌های مشخصی انجام می‌دهد و دخالتی در امور کشورهای همسایه انجام نداده است.
  و اما حرف آخر
  عربستان در این برهه از جنگ علیه یمن شکست‌های بسیاری را متحمل شده؛ زیرا طی این مدت نتوانسته است اهداف خود را محقق کند. مجامع بین‌الملل نیز این کشور را به جنایت جنگی متهم می‌کنند و پارلمان اروپا نیز قطعنامه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن دیگر این کشور به سلاح مجهز نمی‌شود. احتمالا عربستان سعودی تصمیم خواهد گرفت که همه لبنانی‌ها و شیعیان را از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اخراج کند؛ کسانی که تعداد آنها صدها هزار نفر است و پس از آن حزب الله را مسئول این اقدام معرفی کنند تا از نفرت به وجود آمده از خود کمی بکاهد.
  مقامات لشگری و کشوری در مورد تروریست خواندن حزب‌الله چه گفتند؟ + تصاویر

  برچسب ها :

  نظرات