آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47608
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  جزئیات تسویه حساب آبی‌ها با 4 بازیکن خارجی

  مطالبات ۲٫۵ میلیارد تومانی ۳ بازیکن دیگر از استقلال

  باشگاه استقلال برای اینکه پرونده سه بازیکن سابق خارجی خود را مختومه کند به دنبال مطالباتش از سازمان لیگ است.

  آوای شمال/ در طول یک سال و نیم گذشته در خصوص شکایات بازیکنان خارجی سابق استقلال به ارکان قضایی فیفا و دادگاه عالی ورزش اقداماتی از سوی این باشگاه صورت گرفته است.

  ۸ پرونده شکایت در فیفا علیه استقلال وجود داشت که مربوط به سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ بود که احکام قضایی بابت این پرونده‌ها علیه استقلال صادر شده بود. در این احکام احتمال کسر امتیاز و سایر جرایم وجود داشت که باشگاه استقلال موفق شد سه پرونده را در فیفا مختومه و یک پرونده را در دادگاه عالی ورزش به سرانجام برساند.

  پرونده شکایات گوران یرکوویچ، آرزه کاماچو، کاروالیوی برزیلی و گوران لاوره در فیفا مختومه اعلام شد و باشگاه استقلال توانست بابت بدهی‌اش به این ۴ بازیکن مبلغی بالغ بر ۹۵ میلیون تومان تخفیف بگیرد.

  در حال حاضر ۴ پرونده دیگر در ارکان قضایی فیفا وجود دارد که احکام قضایی علیه باشگاه استقلال صادر شده که این پرونده‌ها بابت بدهی به رودریگو توزی، لیام ردی و ساموئل است که باشگاه استقلال در صدد است در ابتدای سال جدید اقدامات لازم را جهت پرداخت بدهی خود انجام دهد.

  همچنین این باشگاه در مورد هندریک هلمکه دفاعیه‌ای را به فیفا ارسال کرده تا مانع پرداخت جریمه به این بازیکن شوند.

  باشگاه استقلال مبلغ ۳۸۰ هزار دلار از بابت حضور ۶ ملی‌پوش خود در جام جهانی ۲۰۱۴ سهم دارد که با وجود مکاتبات این باشگاه با دبیرکل فیفا و لغو تحریم‌ها این مبلغ هنوز به این باشگاه داده نشده است و قرار است این طلب از سوی فیفا به حساب فدراسیون فوتبال واریز شود که البته در این راه استقلال هنوز نتیجه‌ای نگرفته است.

  طلب توزی،‌ ردی و ساموئل که حکم محکومیت باشگاه استقلال را دارند بالغ بر ۸۰۰ هزار دلار و معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که باشگاه استقلال برای پرداخت این پول امیدش به دریافت طلبش از فیفا و همینطور سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی است.

  به گزارش فارس، البته باشگاه استقلال در مورد این پرونده‌ها زمان پرداخت و تاریخ مقرر کمیته انضباطی فیفا را در نظر دارد و باید راس تاریخ مشخص شده مطالبات این بازیکنان را پرداخت کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات