آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47593
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  تداوم اظهارات عجیب دولت فیس بوکی ها؛

  موج سواری دولتی ها با نرم افزارهای موبایلی/ حکایت اَبَرمَرد ساختن از وزرا با دوپینگ شبکه های اجتماعی+ تصاویر

  ادعای مقاومت وزرای دولت یازدهم مقابل فیلترینگ شبکه های اجتماعی که به نظر می رسد هدفی جز ابرمن ساختن از ورزا نداشته است، تکذیب شد.

  آوای شمال/ از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم مسئولان دولتی تلاش زیادی کرده اند تا از پتانسیل شبکه های اجتماعی برای اقدامات تبلیغاتی استفاده کنند.

   

  علاقه دولتی ها به شبکه های اجتماعی و حضور گسترده در این شبکه ها نشان می دهد که دولت یازدهم حساب ویژه ای روی این ابزارها باز کرده است. این علاقه و حساب ویژه منجر شده است که در مواردی دولتی ها اظهار نظرهایی در خصوص فیلترینگ این شبکه ها به میان بیاورند؛ هر چند که ادعای آن ها نادرست باشد.

   

   

  ادعای مقاومت وزرای دولت مقابل فیلترینگ 

   

  علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم اخیرا با اشاره به علاقه مردم به شبکه های اجتماعی مدعی شد که دولت جلوی فیلترینگ این شبکه ها را گرفته است.

   

  وی گفته بود:  تلاش‌های زیادی شد تا این شبکه‌ها را فیلتر کنند اما وزرای این دولت که عضو کمیته مصادیق مجرمانه هستند در مقابل آن مقاومت کردند و در عین حال توانستیم فیلترینگ هوشمند را برقرار کنیم و شما مشاهده می‌کنید که دیگر صفحات مبتذل در این شبکه‌ها قابل دسترس نیست.

   

  جنتی با بیان اینکه امروز منتقدان نیز از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، تأکید کرد: نمی‌شود مقابل واقعیت‌ها و تکنولوژی ایستاد و ما باید اکنون برای توسعه فرهنگ خودمان از این شبکه‌ها استفاده کنیم.

   

  هیچ بحثی از فیلترینگ در شورای عالی فضای مجازی مطرح نشده است

   

  اما ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ادعای فیلترینگ شبکه های اجتماعی را از اساس نادرست می داند.

   

  وی در مورد صحبت‌های جنتی وزیر ارشاد که گفته بود وزرای عضو کمیته مصادیق مجرمانه در مقابل بحث‌های فیلترینگ مقاومت می‌کنند، گفت: در شورای عالی فضای مجازی تاکنون بحثی راجع به فیلترینگ نشده است.

  برچسب ها :

  نظرات