آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47567
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس بنیاد ملی نخبگان استان مازندران:

  وظیفه بنیاد نخبگان شناسایی و استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای اقتصاد دانش بنیان است/ اساتید شامخ استان شناسایی و معرفی می‌شوند

  رئیس بنیاد ملی نخبگان استان مازندران گفت: وظیفه بنیاد نخبگان شناسایی و استفاده از ظرفیت بخبگان در راستای اقتصاد دانش بنیان است.

  آوای شمال/ محسن جهانشاهی امروز در جمع دانشگاهیان دانشگاه مازندران، با بیان اینکه بنیاد نخبگان در سال ۸۷ و به دستور مقام معظم رهبری شکل گرفت و ساختارش در ریاست جمهوری ایجاد شد، گفت: این بنیاد از بخش هایی مانند هیئت‌امنا، رئیس بنیاد و شورای نخبگان تشکیل‌شده است.

  رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران با اشاره به اینکه در ادامه در استان ها نیز بنیادهای نخبگان استانی تشکیل شد، افزود: وظیفه این بنیاد شناسایی نخبگان و حمایت و هدایت آنها در راستای نیازهای جامعه و استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای ایجاد اقتصاد دانش بنیان است.

  وی با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان دانشجویان و دانش آموختگان برتر دانشگاه ها را شناسایی و تسهیلات ویژه ای در اختیار آنان قرار می دهد، تاکید کرد: تلاش می کنیم تا در جهت دهی استعدادهای برتر آنها را به سمت نخبگی هدایت کنیم.

  جهانشاهی در ادامه با بیان اینکه مقررات و  آیین نامه های بنیاد نخبگان در این سالها تغییرات بسیاری داشته است، تصریح کرد: باید در نحوه شناخت از بنیاد ملی نخبگان کمی تغییر نگرش در سطح استان و کشور ایجاد شود و اینکه بنیاد ملی نخبگان صرفا یک نهاد رفاهی است، کاملا نادرست است.

  رئیس بنیاد نخبگان مازندران گفت: اینکه فقط تسهیلات در اختیار نخبگان قرار بگیرد اصلا کافی نیست، بلکه نخبگان نیاز به توجه دارند.

  جهانشاهی با اشاره به شناسایی اساتید شامخ در کشور گفت: تا کنون ۱۴۰ استاد شامخ در کشور معرفی شده اند و بنیاد نخبگان استان مازندران نیز در سال جدید به دنبال شناسایی و معرفی اساتید شامخ و سرآمد است.

  وی در پایان به تشریح ساختار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت و تصریح کرد: مأموریت بنیاد نخبگان استان به متصل کردن ستادهای چهارده‌گانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعضای هیات‌علمی و نخبگان برای حل معضلات صنعتی استان مازندران است.

  برچسب ها :

  نظرات