آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47538
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار مازندران:

  تعاملات تجاری مازندران با روسیه با قوت پیگیری می‎شود

  استاندار مازندران گفت: تعاملات تجاری مازندران با کشورهای حاشیه خزر به‎ویژه در بحث گل و گیاه، آبزیان و مرکبات با قوت پیگیری می‎شود و در بخش‌هایی نیز وارد عمل شده‎ایم.

  آوای شمال/ ربیع فلاح‎جلودار ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی مازندران که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن همایش سرپرستی بانک ملی مرکز استان برگزار شد، اظهار کرد: طی دو سال گذشته ۶۰ درصد به زیرساخت‌های مازندران اضافه شده و فرصت خوبی برای سرمایه‎گذاری است.

  وی با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در افزایش فعالیت‎های اقتصادی کشور، از جمله مازندران که می‎تواند با کشورهای حاشیه خزر ارتباطات بهتری داشته باشد، افزود: بخش خصوصی باید در بازار رقابت‎پذیری حرفی برای گفتن داشته باشد، نمی‎توانیم آن‎ چیزی را که از مازندران به سایر استان‎ها ارسال می‎کنیم را به کشورهایی که با آنها تعامل داریم نیز صادر کنیم، لذا باید در زمینه بسته‎بندی و کیفیت محصولات دقت بیشتری داشته باشیم.

  استاندار مازندران با اشاره به سفری که در قالب یک هیئت تجاری به آستراخان روسیه داشت، گفت: در آنجا ظرفیت‎های خالی برای صادرات گل و گیاه و مرکبات وجود دارد، باید از این فرصت‎ها استفاده کنیم.

  فلاح‎جلودار بیان کرد: اکنون آمادگی و برنامه‎ریزی‎های کوتاه‎مدت و درازمدت در زمینه صادرات وجود دارد که باید به‎صورت منطقی شکل بگیرد، زیرا بحث صادرات یکی از موضوعات اقتصاد مقاومتی است و باید دقت و حساسیت زیادی در این بخش انجام شود.

  نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در اشتغال‌زایی و کارآفرینی، اظهار کرد: دانشگاه‎ها مراکز به‎روز هستند، می‎توانند با ترکیب دانش و فناوری، ایجاد طرح‎های فناورانه و دانش‎محور و توجیهی به مسئولان کمک کنند.

  وی با بیان اینکه تعاملات تجاری مازندران با کشورهای حاشیه خزر به‎ویژه در بحث گل و گیاه، آبزیان و مرکبات با قوت پیگیری می‎شود، تصریح کرد: پایانه گل و گیاه را در غرب این استان داریم که سرمایه‎گذاری‎های خوبی انجام شده، پایانه سبزی و میوه‌جات نیز در جویبار در حال شکل‎گیری و پایانه صادراتی آبزیان در چپکرود جویبار در حال انجام است، همچنین پایانه‎های صادراتی را در بنادر امیرآباد و نوشهر داریم.

  به گزارش فارس، در این جلسه تعدادی از فعالان اقتصادی مازندران درباره مشوق‎های صادراتی، حمایت‎های مالی و معنوی از صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان، روادیدها، موانع صنعت گردشگری، رفع محدودیت‎های بانکی، زیرساخت‎های گردشگری و جذب توریسم، تأمین امنیت گردشگران، دیتا سنتر، صنایع دستی و… به بیان نظرات و درخواست‎های خود پرداختند.

   

  برچسب ها :

  نظرات