آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47537
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران:

  کانون‌های فرهنگی مساجد مازندران نیاز به تقویت دارد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جامعه فعلی ما نیاز به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی اثرگذار دارد و به همین دلیل باید کانون‌های فرهنگی مساجد به خوبی تقویت شوند.

  آوای شمال/ احد جاودانی بعدازظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان فرهنگی مساجد مازندران ویژه کانون فرهنگی و هنری مساجد استان با اشاره به اینکه اقدامات و فعالیت‌های مناسب دینی در حوزه ارشاد مازندران در حال انجام است، اظهار کرد: جامعه فعلی ما نیاز به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی اثرگذار دارد و به همین دلیل باید کانون‌های فرهنگی مساجد به خوبی تقویت شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه یک‌هزار و سه کانون مسجد در استان در حال فعالیت است که برنامه داریم بخشی از این کانون‌ها به لحاظ تولید محتوا و نیز برای کمی به تعداد کانون‌ها اضافه شود، خاطر نشان کرد: در کنار کانون مساجد بسیاری از پایگاه‌های بسیج نیز اقدامات فرهنگی اثرگذار انجام می‌دهند که فعالیت‌های فرهنگی باید در مساجد مازندران افزایش یابد و کانون مساجد از ظرفیت مناسبی در این بخش برخودار است.

  جاودانی به برگزاری جشنواره قرآن و عترت در استان اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۱۰ برنامه فرهنگی و هنری و پژوهشی در مازندران در این هفته در حال برگزاری است و برگزاری جشنواره قرآن‌پژوهی طبری در استان در برنامه کاری قرار دارد و این جشنواره در دو مرحله برگزار می‌شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مطرح کردن مازندران به عنوان پایگاه علویان شعار نیست، افزود: همه فعالیت‌های فرهنگی استان، قرآن محور و دین‌محور است و همین اقدام خود برای مطرح کردن مازندران به عنوان پایگاه علویان کافی است.

  وی با بیان اینکه باید برنامه‌های فرهنگی اثرگذار در کشور و به تبع آن در استان تولید شود، یادآور شد: تنها با تولید برنامه فاخر و اثرگذار می‌توانیم بین مردم، ماهواره‌ها و برنامه‌های ضدفرهنگی دشمن فاصله انداخت.

  جاودانی یادآور شد: قانون ممنوعیت از رسانه‌ها و ماهواره با اینکه وجود دارد ولی برای اجرا سخت است، باید با تولید برنامه مناسب سمت و سو نگاه مردم را از برنامه‌های مخرب فرهنگی غرب به سوی خودمان بکشیم.

  وی در پایان به توانمندی‌های کانون‌های فرهنگی مازندران در حوزه‌های مختلف برای تولید برنامه‎های فرهنگی اشاره کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات