آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47514
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  پرسپولیس برنده دربی پیشکسوتان + مصاحبه

  تیم پیشکسوتان پرسپولیس با درخشش فرشاد پیوس در دیدار دوستانه امروز مقابل پیشکسوتان به پیروزی رسید.

  آوای شمال/ دیدار دوستانه تیم های پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به مناسبت بزرگداشت شهید مهدی رضایی مجد، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال جوانان برگزار شد و در نهایت پرسپولیسی ها با هت تریک فرشاد پیوس با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسیدند.
  برای استقلال سعید بیگی، هاشم حیدری (دو گل) و علیرضا اکبرپور و برای پرسپولیس فرشاد پیوس (۳ گل)، ادموند بزیک و پژمان جمشیدی گلزنی کردند.
  برای استقلال سعید بیگی، هاشم حیدری (دو گل) و علیرضا اکبرپور و برای پرسپولیس فرشاد پیوس (۳ گل)، ادموند بزیک و پژمان جمشیدی گلزنی کردند.
  در این بازی هر یک از دو تیم ۶ بازیکن به میدان فرستاده بودند. 
  در تیم پیشکسوتان پرسپولیس محمود خوراکچی، نادر باقری، مرتضی فنونی‌زاده، فرشاد پیوس، سهراب انتظاری، حسین عبدی، حسن خان‌محمدی، ادموند بزیک، بهنام طاهرزاده، اسماعیل هلالی، فرامرز میرزایی و پژمان جمشیدی حضور داشتند در تیم پیشکسوتان استقلال هم هادی طباطبایی، شاهین بیانی، احمد حیدرخان، رضا نعلچگر، مهدی فنونی زاده، رضا حسن‌زاده، سعید بیگی، علیرضا اکبرپور، بیژن طاهری، بهروز پرورش خواه، ایوب اصغرخانی، هاشم حیدری حضور داشتند.
  علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال از نزدیک ناظر این مسابقه بود وی درباره حواشی روز گذشته دیدار تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس صحبت هایی را مطرح کرد.
  **اسدی: تماشاچیان باید هزینه پرتاب نارنجک را بدهند
  علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در حاشیه دیدار پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس در مورد انفجار چند نارنجک در دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی گفت: الان بحث امنیت مطرح است و باید با این اتفاق هزینه‌اش را پرداخت کنیم.  درواقع مردم ایران و همان تماشاچیانی که این نارنجک‌ها را زده‌اند باید هزینه‌اش را پرداخت کنند.
  وی در مورد اینکه آیا این موضوع به ضرر فوتبال ایران تمام می‌شود یا خیر؟ گفت: من پیشگویی نمی‌کنم اما وقتی عملی در حضور افسر امنیتی می‌‌افتد فکر می‌کنید جوابش چیست؟ چرا باید کاری کنیم که بعد اثبات کنیم این کار را نکرده‌ایم در حالی که همه این اتفاقات هزینه‌بر است.
  وی در مورد اینکه آیا تصمیم AFC می‌تواند به ضرر ما باشد گفت: نظر شما چیست. راهکار رسانه‌ها چه چیزی هست و چه برنامه‌ای دارید؟ نکوهش مشکل را حل نمی‌کند چون این یک بحث فرهنگی است و ما باید به سمتی برویم که این وقایع در کشور ما نیفتد.
  دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه تاج گفته است که این مسائل به لیگ قهرمانان ربطی ندارد، یادآور شد: این موضوع را از تاج بپرسید.
  اسدی در مورد امکانات تیم ملی گفت: تمام امکانات برای تیم ملی آماده نشده و باید تلاش کنیم تا آن را فراهم کنیم. البته در این زمینه فقط من نباید به فکر باشم و باید همه دست به دست هم دهند.
  وی در مورد اینکه آیا مشکلاتش با کی‌روش برطرف شده است یا خیر؟ گفت: من دشمنی با کسی نداشتم چون تیم ملی جایگاه دشمنی نیست. شاید اختلاف نظر باشد اما علیه هم نبوده‌ایم و فقط اختلاف نظر بوده است.
  دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه زمین شماره یک کمپ تیم‌ملی چه زمانی زیر کشت می‌رود، گفت: زمین شماره یک جزو برنامه‌های ما هست اما وقتی زمین شماره دو زیر کشت برود ۶ ماه طول می‌کشد و ما هم ۱۸ تیم ملی داریم که اگر زمین شماره یک را هم نداشته باشیم باید روی چمن مصنوعی تمرین کنیم اما به صورت جدی دنبال زمین تمرین برای تیم ملی هستیم.
  وی یادآور شد: زمین از کجا باید بیاوریم. ما همه زمین‌ها را استخراج کردیم و به دپارتمان تیم‌های ملی ارائه کردیم. البته برخی در شان تیم ملی نبود ولی یکی دو زمین مطرح است که در حال بررسی هستند.
  اسدی در مورد اینکه برخی از این زمین‌ها دوباره خشم کی‌روش را برانگیخته است، گفت: اگر به من باشد شان تیم ملی را ویمبلی لندن می‌دانم اما باید بضاعت کشور را هم نگاه کنید و نباید اینطور باشد که به بضاعتمان توجه نکنیم.
  وی یادآور شد: همه ما اعم از وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، شهرداری، سپاه و هر ارگان دیگری تا جایی که بتوانیم باید برای تیم ملی دریغ نکنیم هرچند که ما به عنوان فدراسیون مسئول هستیم تا زمین تمرین را پیدا کنیم. همه باید خدمت کنند اما باید بضاعت را هم ببینیم چون بچه‌های ما به عنوان سرباز برای جنگ می‌روند و ما نباید آنها را تنها بگذاریم.
  اسدی در مورد اینکه آیا تمرین تیم ملی در آرامش برگزار می‌شود گفت: باید برگزار شود و نمی‌شود نداریم چون اگر برگزار نشود آن موقع خروجی هم نخواهد داشت.
  وی در مورد اینکه کی‌روش از وضعیت موجود راضی نیست گفت: باید به نسبت بضاعتمان اقدامات لازم را انجام دهیم. زمین شماره یک فعلا خراب است و چون ۱۷ سال است که بازسازی نشده به ۹ ماه زمان برای بازسازی نیاز دارد. اینها مشکلاتی است که باید به آنها رسیدگی شود.
  اسدی در مورد اینکه کی‌روش مدعی شده امکانات تیم امید به تیم ملی بزرگسالان نرسیده و در این خصوص شهرداری هم باید کمک کند، گفت: نه تنها شهرداری بلکه همه باید به آماده‌سازی تیم ملی کشور برای هرچه بهتر آماده شدن این تیم کمک کنند.
  ** رضایی مجد:  شهدا را سر لوحه خود قرار دهیم

  برادر شهید رضایی مجد در حاشیه دربی پیشکسوتان گفت:‌ این دوره از مسابقات پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس را به نام شهید مهدی رضایی مجد نام گذاری کردند که از افتخار آفرینان فوتبال ایران بود.
   
  وی ادامه داد: شهید رضایی مجد کاپیتان سابق تیم ملی در مقطع زمانی دهه ۶۰ بود و در مسابقات نپال، عراق و بنگلادش برای ایران گل زنی کرد و افتخار آفرید و از هم بازیان قلعه نویی و پنجعلی بود.
   
  رضایی  مجد افزود: در سال ۱۳۶۵ علی رغم اینکه با تیم پرسپولیس قرار داد بسته بود و تمریناتش را آغاز کرده برای دفاع از ایران فوتبال را کنار گذاشت و به جنگ رفت و در عملیات کربلا ۵ اسفند همان سال به معراج شهادت رسید.
   
  برادر شهید در پایان  گفت: مهدی رضایی مجد می‌تواند الگوی خوبی برای همه ورزشکاران در کلیه رشته‌های ورزشی باشد و افتخار آفرین و سربلند کردن نام ایران باید سر لوحه همه فوتبالیست قرار بگیرد.

   ** رجبی: سرخابی‌ها بی‌انگیزه بازی می‌کنند

  بازیکن سابق تیم استقلال در حاشیه دربی پیشکسوتان گفت: شهید رضایی‌مجد از نظر رفتار و اخلاق بی نظیر بود و الگوی همه بازیکنان محسوب می‌شد و هیچ‌کدام از هم‌تیمی‌هایش خاطره‌ای از بدرفتاری یا بدبرخوردی این بازیکن ندارند و شهید رضایی‌مجد الگوی از خودگذشتگی بود.
   
  پیشکسوت تیم استقلال در خصوص حضور نداشتن دو تیم تهرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: نبود پشتوانه مناسب برای تیم‌ها و کم‌کاری فدراسیون برای پوشش مسابقات جوانان باعث کاهش آمادگی فوتبالیست‌ها شده است و این امر در تهران بیشتر از دیگر استان‌های کشور به چشم می‌خورد سایر تیم‌های لیگ دارای انگیزه مستند اما فوتبالیست‌های تیم استقلال و پرسپولیس تلاشی برای موفقیت نمی‌کنند و بدون انگیزه بازی می‌کنند.
   
  وی در مورد عملکرد باشگاه‌ها ادامه داد: مشکل مالی در همه جا هست و نباید باشگاه‌ها به این دلیل کوتاهی کنند و بازیکنان جوان را برای پشتوانه تیم‌ها آماده کنند و از بازیکن خارجی کمتر استفاده کنند تا حاشیه‌ها کاهش پیدا کند و تیم‌‌ها موفق‌تر باشند و امیدی برای جوانان کشور نیز ایجاد شود.

  برچسب ها :

  نظرات