آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4742
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ دی, ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حرکت مرموزانه ظریف و جان کری بعد از مذاکرات شبانه

  آوای شمال/ خبرگزاری فرانسه (AFP) در خبری نوشت: ایران و آمریکا در مذاکره دیروز، بیش از ۶ ساعت به بحث و گفتگو برای پیدا کردن راهی برای رسیدن به توافق نهایی پرداختند، اما هر دو طرف مذاکره کننده، به طور مرموزانه ای همچنان در مورد پیشرفت هایی که دیروز حاصل شد، حرفی به میان نیاورند […]

  آوای شمال/ خبرگزاری فرانسه (AFP) در خبری نوشت: ایران و آمریکا در مذاکره دیروز، بیش از ۶ ساعت به بحث و گفتگو برای پیدا کردن راهی برای رسیدن به توافق نهایی پرداختند، اما هر دو طرف مذاکره کننده، به طور مرموزانه ای همچنان در مورد پیشرفت هایی که دیروز حاصل شد، حرفی به میان نیاورند و این در حالیست که زمان به سرعت به سمت سومین ضرب الاجل هسته ای در حال سپری شدن است.

  این خبرگزاری نوشت: مذاکرات دیروز را می توان یک مذاکره سازنده خواند زیرا کاملا مشخص بود که دو طرف برای رسیدن به یک توافق و حل اختلافات به ژنو آمده بودند.

  جو مذاکرات بین دو دشمن دیرینه، اخیرا به خاطر دستگیری روزنامه نگار واشنگتن پست، پیچیده تر هم شده است و جان کری مکررا در دیدار های خود با محمد جواد ظریف خواستار آزادی وی شده است.

  خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت: در یک حرکت تعجب آور، در حالی که مقامات آمریکایی خبر دادند که مذاکرات پایان یافته است، اما جان کری در شب گذشته به هتل ظریف رفت و و وزرای امور خارجه ایران و آمریکا یک ساعت دیگر را در هتل ظریف با هم به بحث و گفتگو پرداختند و کاملا مشخص بود که دو طرف به دنبال حل اختلافات هستند.

  اکنون مذاکره کنندگان وقت دارند که تا پایان ماه ژوئن به یک توافق سازنده در مورد برنامه هسته ای ایران برسند. در مصاحبه هایی که دو طرف انجام دادند نیز کاملا مشخص بود که هر دو طرف به دنبال سرعت بخشیدن به این مذاکرات هستند تا هر چه زودتر به توافق نهایی برسند.

  خبرگزاری فرانسه در پایان افزود: نگرانی دیپلمات ها و ناظران از این است که زمان این بار هم مانند دو ضرب الاجل گذشته بگذرد و دو طرف به توافق نهایی نرسند.

  جمهوری خواهان با کنترل مجلس کنگره آمریکا در حال بررسی لایحه ای هستند تا تحریم جدیدی را علیه ایران اعمال کنند و این در حالیست که اوباما در تلاش است که از این تحریم ها جلوگیری کند.

  برچسب ها :

  نظرات