آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47246
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ جدید المپیکی‌ها را اعلام کرد

  فرزان عاشورزاده بازهم رقیب کره‌ای را جا گذاشت

  فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه مارس 2016 اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه فوریه 2016 محاسبه شده است.

  آوای شمال/ در این رنکینگ که امتیازات مسابقات آزاد ترکیه، جام باشگاه‌های آسیا و تورنمنت آزاد فوجیره، محاسبه شده است، به ترتیب فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی و بهنام اسبقی در اوزان خود بهترین جایگاه را در بین تکواندوکاران کشورمان در اختیار دارند.

  در این رنکینگ؛ امتیازات سال ۲۰۱۲ به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به ترتیب ۷۵ و ۵۰ درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ ۲۵ درصد از امتیازات ماه قبل در سال ۲۰۱۵ کسر خواهد شد که در این ماه، از رقابت‌های فوریه ۲۰۱۵ امتیاز کسر شده است و تکواندوکاران کشورمان در سال گذشته در تورنمنت آزاد فوجیره و جام فجر موفق به کسب مدال شده بودند.

  اما بر اساس رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو در این ماه، در وزن ۵۸- کیلوگرم (وزن اول المپیکی)، «فرزان عاشورزاده» با ۴۶۰/۸ امتیاز یک پله صعود کرد و صدرجدول را از رقیب کره‌ای خود پس گرفت و نفر دوم او در تیم ملی یعنی «آرمین هادی پور» با کسب ۱۲۶/۶۹ امتیاز از رده بیست و پنجم به جایگاه ۱۶ جدول رده‌بندی رسید. کشورهای کره جنوبی، پرتغال، بلژیک، آلمان و مکزیک در این وزن در جایگاه دوم تا ششم قرار دارند.

  در وزن ۶۸- کیلوگرم، «بهنام اسبقی» با امتیاز ۲۰۱/۸۱، هفتم است و «ابوالفضل یعقوبی» با ۱۷۰/۶۶ امتیاز و ۳ پله صعود در رده نهم وزن دوم المپیکی قرار دارد. تکواندوکاران کره جنوبی، بلژیک، روسیه، مکزیک، ترکیه و اسپانیا به ترتیب اول تا ششم هستند.

  صدر جدول وزن ۸۰- کیلوگرم (وزن سوم المپیکی) با امتیاز ۳۸۷/۳۸، کماکان در اختیار «مهدی خدابخشی» است و «مسعود حجی زواره»، نفر دوم او در تیم ملی با ۲۶۱ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی جای دارد. در این بین تکواندوکاران مولداوی، روسیه و انگلیس، در جایگاه دوم تا چهارم هستند.

  اما در سنگین وزن، «سجاد مردانی» تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان با ۲۹۶/۴۶ امتیاز در جایگاه چهارم وزن ۴ المپیکی مردان است و «امید عمیدی» که بعنوان نفر دوم مردانی در این وزن است، با ۱۴۶/۴۱ امتیاز و ۵ پله صعود، شانزدهم است. تکواندوکاران کشورهای ازبکستان (دیمیتری شوکین)، آذربایجان و ازبکستان (جسور بایکازوف) اول تا سوم هستند.

  تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ شده است.

  هدایت تیم ملی ایران در بازیهای المپیک ریو برعهده بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی است.

  برچسب ها :

  نظرات