آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 47238
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ادعای جروزالم پست: تحویل سامانه “اس ۳۰۰” روسیه به ایران معلق شد

  روزنامه صهیونیستی جروزالم پست مدعی شد روسیه تحویل سامانه دفاع موشکی "اس 300" را به ایران به حالت تعلیق درآورده است.

  آوای شمال/ روزنامه صهیونیستی جروزالم پست به نقل از روزنامه کویتی “الجریده” مدعی شد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تحویل سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ را به ایران به حالت تعلیق درآورده است. به ادعای این روزنامه، تعلیق تحویل سامانه اس ۳۰۰ به دلیل پایبند نبودن ایران به تعهد ارائه نکردن سلاحهای پیشرفته روسیه به گروه حزب الله لبنان اتفاق افتاد.
  به ادعای جروزالم پست، پس از آنکه رژیم صهیونیستی مدارک تحویل سامانه دفاع موشکی زمین به هوای “اس ای ۲۲” روسیه را به حزب الله، در اختیار مسکو قرار داد، ولادیمیر پوتین برای تنبیه ایران، تحویل سلاح های اس ۳۰۰ را به حالت تعلیق درآورد.
  این وبسایت صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود نوشت: رادارهای ضد موشکی نیروی هوایی روسیه نیز قادر به تشخیص سامانه های “اس اِی ۲۲″در مناطقی از لبنان که تحت کنترل نیروهای حزب الله است، بوده اند.
  “بنیامین نتانیاهو،” نخست وزیر رژیم صهیونیستی پاییز گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد به جزئیات جدیدی در خصوص سلاح های حزب الله دست یافته است. به ادعای وی، حزب الله قصد داشته است سامانه های دفاع موشکی “اس اِی ۲۲” را به همراه موشک های کروز ضد کشتی “یاخونت” به داخل لبنان قاچاق کند.
  جروزالم پست همچنین مدعی شد: گزارشهای رسانه های خارجی از ماه آوریل سال گذشته حاکی از آن است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی پس از حمله به پایگاه های حزب الله در لبنان مقادیر زیادی سامانه دفاع موشکی “اس اِی ۲۲” کشف کرد. این موشک ها تهدیدی برای جنگنده های رژیم صهیونیستی محسوب می شود که از آزادی نسبی در آسمان لبنان برخوردارند.
  روسیه در سال ۲۰۱۰ نیز به دنبال اعمال تحریم های غرب علیه ایران، قرارداد تحویل سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ را به تهران لغو کرد.

  برچسب ها :

  نظرات