آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46791
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ورزشی
 •   

  دور اول مسابقات انتخابی اردو تیم ملی تکواندو با حضور دو مازندرانی به پایان رسید

  دور اول مسابقات انتخابی اردو تیم ملی جوانان بزرگسالان در روز نخست رقابتها با حضور علی پاکدین و ابوالفضل یعقوبی در اردو به پایان رسید.

  آوای شمال/ در روز نخست مسابقات که پیکار بین تکواندوکاران اوزان فرد بود از مازندران سروش احمدی،سید حسین احسانی، حسن بشیری، محمد جواد رنجبر، ناصر اسدی، ابوالفضل یعقوبی، یاسین اکبر نتاج، علی محمدپور، قاسم علیزاده، عرفان نژاد قلی و سید امیر حسین حسینی به شیاپ جانگ رفتند.

  قاسم علیزاده در وزن ۵۴- کیلوگرم با برد۹- صفر مقابل هم استانی خود امیرحسین حسینی به یک چهارم رقابتها راه یافت و با واگذاری بازی به حریفش از دور رقابتها خارج شد. عرفان نژاد قلی و سروش احمدی بازیکنان وزن ۶۳- کیلوگرم از مازندران با برد در گام نخست هر دو به یک چهارم رسیدند و در این مرحله نژادقلی باز ماند اما سروش احمدی در یک رقابت تنگاتنگ در راند طلایی مقابل علی صمدی راهی نیمه نهایی شد رو در روی سید امید حسینی ۸-۴ به پیروزی رسید و فینالیست شد اما در یک قدمی ماندگاری در اردو تیم ملی مقابل میر هاشم حسینی ۵-۳ مغلوب شد و از اردو بازماند. در وزن پنجم ۷۴- کیلوگرم امیرحسین ساسان و علی پاکدین به شیاپ جانگ رفتند، دو هوگوپوش گام نخست را با برد آغاز کردند و در یک چهارم علی پاکدین به مصاف کسری مهدی پور رفت با نتیجه ۶-۵ پیروز میدان شد، در آن سوی جدول ساسان با برد نتیجه ۷-۶ مهدی غفارزاده به مرحله نیمه نهایی رسیدند.

  در این مرحله دو مازنی باید رو در روی هم قرار میگرفتند ولی امیرحسین ساسان به دلیل مصدومیت مقابل پاکدین حاضر نشد و یک مازنی به فینال رسید و در گام آخر جدال بین احمد خسروفر و علی پاکدین با نتیجه ۶-۲ به سود پاکدین به اتمام رسید و حضورش در اردو تیم ملی قطعی شد. ابوالفضل یعقوبی در وزن ۶۳- کیلو به دلیل کوران رقابتهایی که در دو سال اخیر داشته و در مبارزات جام باشگاه‌ها و فجیره به میدان رفت در این دور از پیکارها جواز حضور را داشته و در مرحله دوم انتخابی به شیاپ جانگ می‌رود.

  روز نخست رقابتها در اوزان فرد با حضور علی پاکدین در وزن ۷۴- کیلو و ابوالفضل یعقوبی در وزن ۶۳- کیلو به پایان رسید و امروز (سه شنبه) در دومین روز ۱۰ هوگوپوشان وزن زوج جواد امیری، محمد گلیج، عرفان سلیمان زاده، محمد حسین نادری، محمد حسن پلنگ افکن، رضا حبیبی، مرتضی درویش، محمد شیردل، میلاد کهنسال و امیررضا علیزاده هلالی مبارزات خود را پیگیری می‌کنند. هدایت تیم ملی تکواندوی کشورمان در بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیایی ۲۰۱۶ برعهده سیدنعمت خلیفه بعنوان سرمربی و پیام خانلرخانی بعنوان مربی است. تیم ملی تکواندوی کشورمان در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ که در ازبکستان برگزار شد با ۳ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز بر سکوی قهرمانی قاره کهن ایستاد.

  برچسب ها :

  نظرات