آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 22 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46685
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  لاریجانی در نطق پیش از دستور:

  پس از انتخابات شرایط سیاسی را باید به سوی همگرایی سوق داد/راهنمایی‌‌های رهبر انقلاب در همایش اقتدار ملی سهم بی‌بدیل داشت

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پس از انتخابات باید شرایط سیاسی کشور را به سوی همگرایی سوق داد.

  آوای شمال/ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۱۰ اسفندماه) با اشاره به انتخابات ۷ اسفند گفت: حضور چشمگیر مردم در انتخابات فصل  جدیدی در امور سیاسی کشور ایجاد شد که از جانبه‌های مختلف حائز اهمیت است.

  رئیس مجلس در ادامه گفت: اولا در صحنه بین المللی کشورهای مختلف پس از انتخابات روش جدیدی را برای مقابله با ایران درپیش گرفته‌اند و از آن جهت که ایران از معدود کشورهای منطقه است که از مردم سالاری برخوردار است میزان مشارکت مردم تعیین کننده در معادلات بین المللی است.

  لاریجانی در ادامه اظهار داشت: خط و مشی بعضی از  کشورهای بزرگ باید در میدان انتخابات تعیین تکلیف می‌شد لذا حضور یکپارچه ملت در انتخابات وزن ایران را در صحنه بین المللی بالا برد و تلقی جدیدی در جایگاه ایران در منطقه ایجاد کرد.

  وی ادامه داد: ثانیا با توجه به بحران‌های امنیتی فراگیر در منطقه و بهم ریختگی شگفت آور در این کشور ها و ماجراجویی‌های ترویستی بی‌تردید، نقش آفرینی اراده  ملت در انتخابات باعث بالا رفتن ثبات و استقلال و ضریب امنیتی کشور شد و از طرفی با داشتن پشتوانه قوی مردم، نقش ثبات بخش و امنیت را در ایران اسلامی ایفا کرده است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح  کرد: ثالثا با حضور فراگیر مردم در انتخابات این پیام را به همه کشورها داد که نظام  جمهوری اسلامی از پشتوانه قوی مردمی برخورد ار است و ملت آماده حرکت نوین به سوی پیشرفت می‌باشد.

  وی افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی مستقل را هدف قرار داده‌اند. بعد از انتخابات باید به سوی وحدت و همدلی پیش رفت  تا زحمات ملت عزیز  در حمایت از نظام بی پاسخ نماند.

  لاریجانی گفت: قدردانی از همت مردم عزیز در انتخابات روی این نقطه تمرکز می یابد که همگان چنین دریافتی از بلوغ سیاسی از صحنه گردانی سیاست کشور را داشته‌اند.

  نماینده مردم قم افزود: باید به ملت بزرگوار ایران تبریک گفت که به درستی و دقت شرایط  کشور را در نظر گرفتند و باهمتی بلند راه آینده کشور را مشخص کردند بی تردید راهنمایی‌های مکرر مقام معظم رهبری در این همایش ملی اقتدار ایستادگی و سهم بی بدیلی داشته است  که از معظم‌له سپاس گذار می‌باشیم.

  وی تصریح  کرد: لازم می‌دانم از وزارت کشور و همه دست اندر کاران انتخابات با شکوه هفتم اسفند صمیمانه تشکر کنم و از همه  داوطلبین که سبب این انتخابات پرشور شدند، تشکر کنم.

  برچسب ها :

  نظرات