آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ , Sunday 20 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46415
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رمزگشایی از سخنان دبیرکل حزب الله در بیروت؛

  کدام موشک حزب الله “مخازن آمونیاک اسرائیل” را “ویران خواهد کرد”؟ + تصاویر و مشخصات

  این موشک توانایی انهدام مخازن آمونیاک اسرائیل را دارد.

  آوای شمال/ حزب الله لبنان یک قدرت موشکی بزرگ در منطقه غرب آسیا و در دنیا به حساب می‌آید و با داشتن ده ها هزار  موشک یک بازدارندگی قابل قبول در برابر حملات اسرائیل ایجاد  کرده است.

  پس از سخنرانی “سید حسن نصرالله”دبیر کل حزب الله لبنان درباره انهدام مخازن آمونیاک اسرائیل ، مقامات “تل آویو” شدیدا وحشت کردند و این موضوع در سخنان برخی مقامات رژیم صهیونیستی دیده شده است.

  کدام موشک حزب الله

  کدام موشک حزب الله

  “یعقوب عمیدرور” رییس سابق شورای امنیت اسرائیل  و از نزدیکترین افراد به  “بنیامین نتانیاهو”، نخست وزیر رژیم صهیونیستی  گفت: “در صورت درگیری اسرائیل با حزب الله لبنان تاسیسات حیاتی اسرائیل روزانه هدف صدها فروند موشک “اسکاد”، “فاتح ۱۱۰” و “زلزال ۳″ قرار خواهد گرفت”.

  وی  افزود: “حزب الله دارای موشک های ضد هواپیمایِ کپی برداری شده از موشک های روسی “سام ۷” است و همچنین پس از دریافت موشک های بسیار پیشرفته دریایی “یاخونت”، توانمندی دریایی اش بسیار افزایش یافته و قادر به هدف قرار دادن نیروی دریایی اسراییل است”.   

  **بزرگترین دغدغه موساد چیست؟

   رییس سابق شورای امنیت اسرائیل   تصریح کرد: “بزرگترین دغدغه سازمان موساد، توانمندی گروه های ویژه حزب الله برای اجرای عملیات کماندویی در (فلسطین اشغالی) است”.

  در همین حال، “الون بین دیوید” تحلیلگر شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گفت: “دستگاه های اطلاعاتی هم پیمان  “تل آویو”  نسبت به توانمندی حزب الله، زرادخانه موشکی عظیم و پهپادهای آن هشدار می دهند که هم اکنون عامل بسیار سرنوشت سازی در نبردهای سوریه به شمار می‌رود.  ” بن دیوید افزود: “این تجهیزات برای سران  “تل آویو” در جنگ آتی بسیار غافلگیر کننده است و نقشی مهم در آسمان شهرهای (فلسطین اشغالی) ایفا خواهد نمود”.

  “رونن برگمن” کارشناس امور جاسوسی در شبکه ۲ رژیم صهیونیستی اظهار داشت: “حزب الله لبنان، در سال ۲۰۰۶ (جنگ ۳۳ روزه) توانایی اسرائیل در شکست دادن این حزب را برای همیشه از بین برد.”حزب الله بزرگ‌ترین خطر برای موجودیت رژیم صهیونیستی است.

  گسترش توانمندی های حزب الله، رژیم صهیونیستی را به شدت بیمناک کرده ؛ به طوری که اسرائیل  پیشاپیش می داند که هرگونه حمله به حزب الله، نتیجه ای بهتر از شکست در جنگ ۳۳ روزه نخواهد داشت.

  وی با بیان این که حزب الله از آن زمان تاکنون در زمینه تسلیحاتی بیش از پیش پیشرفت کرده است، تصریح کرد: “اکنون زرادخانه موشکی حزب الله، با داشتن ۹۰ هزار موشک، تمام اسرائیل را تهدید می کند.”

  حزب الله لبنان موشک‌های متنوعی دارد که با آن قادر است سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد و در جنگ ۳۳ روزه جولای و آگوست ۲۰۰۶ آن را ثابت کرد که می تواند در برابر حملات جنگنده های ارتش اسرائیل مقابله به مثل کند.  یکی از موشک هایی که حزب الله از آن به گفته رسانه های خارجی بهره می برد، “اسکاد” بوده که می تواند هر هدفی را در سرزمین های اشغالی مورد اصابت قرار داده و منهدم کند.  

   **مشخصات موشک “اسکاد”

  “اسکاد” یک موشک زمین به زمین برد کوتاه بوده که بردی معادل ۱۸۰ تا ۶۰۰ کیلومتر دارد. کلاس‌های مختلف این موشک با نام‌های ” اسکاد ای” ، ” اسکاد بی” ،”اسکاد سی” و ” اسکاد دی” است.

  کدام موشک حزب الله

  کدام موشک حزب الله

  نشریه جینس (Janes) درباره موشک‌های کلاس “اسکاد” نوشت: کلاس‌های مختلف این موشک با طولی بین ۱۰ تا ۱۲٫۵ متر، وزن پرتاب ۴٫۵ تا ۶٫۵ تن، سرجنگی تکی، با توانایی حمل کلاهک متعارف یا نامتعارف، هدایت “اینرسی” (هدایتی که پارامترهای شتاب و سرعت مدنظر قرار می‌دهد)، سوخت یک مرحله‌ای و برد ۱۸۰ تا ۵۵۰ کیلومتر که ساخت “فدراسیون روسیه” است.

  برد این موشک‌ها تا ۵۵۰ کیلومتر است و می تواند نقاط مهمی از سرزمین های اشغالی از جمله “تل آویو” ، “حیفا” و “دیمونا” را هدف قرار دهد و این موضوع نگرانی های بیشتر اسرائیل را سبب شده است.

  سایت میسایل تریت (Missile Threat) درباره موشک “اسکاد” نوشت: این یک موشک برد کوتاه با لانچر متحرک بوده که با سوخت مایع کار می‌کند.  این سایت ادامه داد: موشک کلاس “اسکاد” با طول بیش از ۱۰ متر قطر بیش از ۸۰ سانتی متر وزن سرجنگی بیش از ۷۰۰  کیلوگرم و برد ۸۰۰ کیلومتر از سال ۱۹۹۲عملیاتی شده است.

  سایت “میلیتاری تودی (Military -Today)” درباره موشک “اسکاد” نوشت: این موشک بالستیک ساخت اتحادیه جماهیر شوروی سابق بوده که می‌تواند مواضع نیروی‌های مهاجم ، پست فرماندهی را مورد هدف قرار دهد.

  کدام موشک حزب الله

  کدام موشک حزب الله

  ** موشک اسکاد در ۱۰ کشور عملیاتی است

  این سایت با اشاره به اینکه در ابتدا موشک “اسکاد ای” به استعداد ۱۰۰ موشک و لانچر ساخته شد، عنوان داشت: بعدها موشک مذکور بهینه سازی گردید و مدل‌های “اسکاد بی” و … تولید شد و در دو دهه اخیر حداقل در ۱۰ کشور همچون اتحادی جماهیر شوروی سابق ( فدراسیون روسیه کنونی) از آن بهره می‌برند.

  سایت  “میلیتاری تودی  (Military -Today)” با بیان اینکه هنوز هم کشور ها این موشک‌ها را در یگان‌های خود توسعه می‌دهد، گزارش داد : موشک “اسکاد سی” و “اسکاد دی” بردی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ کیلومتر دارد و امروز  کشورهایی مثل یمن، کره شمالی ، لیبی، لهستان، مصر و غیره از آن استفاده می‌کنند.

  البته اگر فاصله حیفا تا جنوب لبنان یا جنوب غرب سوریه را در نظر بگیریم می‌بینیم که این موشک کاملا کل سرزمین های اشغالی را می تواند مورد اصابت قرار دهد و سخنان  “سید حسن نصرالله”  در این زمینه پایه و اساس نظامی دارد.

  به عبارت بهتر فاصله جنوب لبنان تا شهرهای مهم سرزمین های اشغالی نهایتا ۲۰۰  تا ۲۵۰ کیلومتر است و لذا مخازن آمونیاک حیفا به راحتی در تیررس موشک های کلاس “اسکاد” حزب الله قرار خواهد گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات