آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 22 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46410
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معاون نظارت بر کیفیت استاندارد:

  بازار شب عید زیر ذره بین سه سازمان نظارت می شود

  معاون نظارت بر کیفیت استاندارد گفت: باتوجه به افزایش تقاضا در این ایام و اطمینان خاطر مردم بایستی حضور خود را ملموس تر کنیم.

  آوای شمال/ وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر کیفیت استاندارد درخصوص نظارت بر بازار شب عید اظهار داشت: طی جلسه مشترکی قرار شد تاسازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده ،سازمان استاندارد و تعزیرات حکومتی  وظایف قانونی و سازمانی بازار را در این ایام کنترل و با متخلفین برخورد کنند .

  وی ادامه داد:قرار برآن است که با تخلفاتی نظیر پایین بودن کیفیت، گران فروشی و همچنین فروش کالاهای فاقد علامت استاندارد برخورد شود.

  مرندی مقدم افزود: باتوجه به افزایش تقاضا در این ایام و اطمینان خاطر مردم بایستی بازرسی ها را ملموس تر کنیم به طوری که مردم و واحدهای عرضه کننده این حضور را حس کنند تا در ارائه کیفیت کالا تخلف نکنند هرچند که پیش از این به واحدهای عرضه کنند اعلام شده که تمامی توان و تلاش خود را جهت ارائه کالای با کیفیت در این ایام به کار گیرند.
   معاون نظارت بر کیفیت استاندارد با اشاره به کم فروشی وگران فروشی کالا در بازار عنوان کرد: در برخی مواقع شاهد وزن متفاوت محصول با آنچه که روی بسته بندی درج شده، بوده ایم که این امر هم از نظر استاندارد و هم سازمان حمایت از مصرف کننده غیر قابل قبول و جرم است و قطعا در این گشت های مشترک در صورت تخلف با افرادخاطی  برخورد خواهد شد.
  وی تصریح کرد: بر روی کالاها، کد ۱۰ رقمی است که قابلیت ردیابی برای مردم و بازرسان را در مراکز عرضه دارد لذا مردم قبل از خرید کالا از فروشگاه مربوطه کد ۱۰رقمی را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند تا از جعلی و اصلی بودن کالا اطمینان حاصل کنند.

  برچسب ها :

  نظرات