آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46384
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آیت‌الله سیفی:

  مدعیان می‎خواهند فتنه را از کف خیابان به مجلس بکشانند / طرح شورای‌ رهبری ‌مشروعیت ندارد

  نامزد خبرگان رهبری در مازندران با بیان اینکه کسانی که مدعی یار امام راحل بودند در سال 88 از سران فتنه بودند، گفت: الان همان مدعیان یار امام می‌خواهند فتنه را از کف خیابان به مجلس بکشانند.

  آوای شمال/ آیت‌الله علی‌اکبر سیفی‌ مازندران از کاندیداهای مورد تایید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امشب در جمع خبرنگاران جایگاه مجلس خبرگان را تطبیق صفات و شرایطی که شارع مقدس برای رهبری تعیین کردند دانست و اظهار کرد: براساس این صفات ولایت شرعیه به رهبری داده شد هرچند که تطبیق این صفات بر شخص معین در اصل بر عهده مردم است چون برخی شرایط تخصصی فقاهت و شرعیت مطلق است مردم به وکلای خود در مجلس خبرگان می‌سپارند.

  وی افزود: بعد از رحلت امام راحل، از سوی نخستین خبرگان تطبیق صفات رهبری صورت گرفت، دوام و قوام شرایط رهبری بر عهده خبرگان است.

  آیت‌الله سیفی در پاسخ به سئوالی مبنی بر جایگاه خواص در اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی چگونه است، گفت: خواص متعلق به زمان ما نیست، خواص در زمان رسول‌الله در جنگ‌های صفیت، جمل، نهروان بودند.

  وی ادامه داد: خواص یار غار رسول‌الله بودند و نخستین ضربه عالم اسلام از یار غار پیامبر صورت گرفت و انحراف شروع شد.

  این نامزد خبرگان رهبری با بیان اینکه کسانی که مدعی یار امام راحل بودند در سال ۸۸ از سران فتنه بودند، تصریح کرد: الان همان مدعیان یار امام می‌خواهند فتنه را از کف خیابان به مجلس بکشانند که با هوشیاری نیروهای امنیتی اهداف‌شان محقق نمی‌شود.

  وی در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه نظرتان نسبت به مدعیان اصولگرایی که برای رسیدن به مطامع شخصی وحدت‌رویه ندارند چیست، خاطرنشان کرد: قرآن برای راستی آزمایی مدعیان ایمان و ولایت معیار دارد که آمده‌است “ای پیامبر به خدایت سوگند مدعیان ایمان راست نمی‌گویند مگر اینکه افکارشان را به خط و فکر رسول خدا و ایمان به خدا تطبیق دهند.

  آیت‌الله سیفی با اشاره به اینکه در حال حاضر رهبری محور همه جریانات قرار دارد، افزود: معیار راستی‌آزمایی در عصر ما ایمان به خدا و اطاعت از ولایت و ولی امر مسلمین است.

  وی شورایی شدن رهبری را دارای مشروعیت ندانست و بیان کرد: قرآن مجید ولایت نبی مکرم اسلام را به گونه‌ای قرار داد که بعد از مشورت، تصمیم نهایی را پیامبر اتخاذ کنند.

  آیت‌الله سیفی در بخش پایانی سخنانش، گفت:  بعد از ولایت پیامبر  تصمیم نهایی را ولایت امامان معصوم و در عصر حاضر هم ولایت فقها می‌گیرند و نائب هم مانند دستوری است که خداوند به نبی مکرم داده‌است همان دستوری که همه احزاب باید خداوند را اساس قرار دهند و گرایش‌ها به خداوند منتهی شود اگر احزاب از محوریت ولایت زاویه داشته‌باشند از خط اصلی قرآن و عترت خارج می‌شوند.

   

  برچسب ها :

  نظرات