آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4626
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ارائه گزارش فرماندهان ارتش از رزمایش «محمد رسول الله» به نمایندگان مجلس

  آوای شمال/ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون گفت: میهمان بخش اول جلسه امروز کمسیون سردار جلالی فرمانده پدافند غیرعامل کشور بود؛ وی با تشریح اهداف، رویکردها و اقدامات پدافند غیر عامل ارائه کرد و گفت استراتژی ما حضور مردم در […]

  آوای شمال/ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون گفت: میهمان بخش اول جلسه امروز کمسیون سردار جلالی فرمانده پدافند غیرعامل کشور بود؛ وی با تشریح اهداف، رویکردها و اقدامات پدافند غیر عامل ارائه کرد و گفت استراتژی ما حضور مردم در عرصه است و چنین استراتژی با رویکرد مردم محور در حوزه پدافند غیرعامل دنبال می‌شود. مناقشات و جنگ‌های مختلف همراه با تهدیدات مستمر ما را به سوی پدافند غیرعامل پایدار هدایت می‌کند.

  بنابر گزارش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، سردار جلالی در ادامه اظهارات خود در این کمیسیون گفت: جنگ سایبری، جنگ زیستی (بیولوژیکی) که شامل دستکاری در ژن موجودات زنده و مداخلات عامدانه در جهت ضربه زدن به جوامع می‌شود، تهدیدات مستمر که شامل هر نوع نشد هسته‌ای می‌شود، تولیدی شیمیایی یا شیمیایی نظامی شود، جنگ اقتصادی و جنگ سخت نظامی از جمله تهدیدات و جنگ‌هایی است که پدافند غیرعامل را اجتناب‌ناپذیر ساخته است. در این راستا باید زیرساخت‌ها ایمن‌سازی صورت گیرد تا اولا تهدیدات بی‌اثر شود و یا حداقل آثار آنها به حداقل برسد. هدف ما صیانت و حفاظت از مردم در مقابل تهدیدات است. پدافند غیرعامل کلیه زیرساخت‌ها در سطوح مختلف ملی، استانی و شهری را مورد توجه قرار داده و اعمال اصول پدافند غیرعامل در آنان را دنبال شده است.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در بخش دوم جلسه کمیسیون فرماندهان برگزارکننده رزمایش محمد رسول‌الله (ص) میهمان جلسه بودند؛ امیر موسوی، امیر سیاری، امیر پوردستان و امیر رحیم‌زاده همراه با مشاورین در جلسه امروز حضور یافتند تا گزارش از رزمایش بسیار مهم و اثرگذار محمدرسول‌الله ارائه دهند.

  بنابر گزارش نقوی حسینی؛ در ابتدای بحث، امیر موسوی جانشین فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به ابعاد رزمایش بی‌سابقه ارتش جمهوری اسلامی گفت: ما در این رزمایش باید پیام اقتدار نظام جمهوری اسلامی را می‌رساندیم و آنچه را که آموخته و تمرین کرده بودیم را عملیاتی می‌کردیم. رزمایش یک رزم واقعی بود تا ارتش توان و اقتدار خود را به طور واقعی و در میدان عمل نشان دهد و دشمنان واقعی را تجربه کرد و در مدار ده درجه عملیاتی شد. در این رزمایش مشترک «مردم یاری» محوریت داشت و در درجه اعلای، مردم‌ یاری صورت گرفت. رزمایش مشترک محمد رسول الله موجب امید و شادمانی ملت عزیزمان شد و این اطمینان را در مردم ایجاد کرد که ارتش جمهوری اسلامی در بالاترین سطح آمادگی دفاع از کشور و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی را دارد.

  امیر موسوی همچنین از اینکه رزمایش مورد توجه مقام معظم رهبری فرماندهی کل قوا قرار گرفت، همچنین از طرف مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صحنه رزمایش حضور پیدا کرد اظهار تقدیر و تشکر نمود.

  نقوی حسینی اظهار داشت: پس از توضیحات امیر موسوی، امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی گزارشی از نقش نیروی زمینی در رزمایش محمد رسول الله ارائه کرد. نیروی زمینی در این رزمایش وسعتی حدود دویست و پنجاه هزار کیلومتر مربع عملیات کرد. در این رزمایش، نیروی زمینی آخرین دستاوردهای خود را آزمایش کرد. انواع موشک‌ها، سلاح‌های تیراندازی، پهپادهای انتحاری، رادارهای خودروهای زرهی نیروی زمینی در این رزمایش آزمون موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشتند.

  در ادامه جلسه امیر سیاری گزارشی از ایفای نقش اثرگذار نیروی دریایی از رزمایش محمدرسول الله ارائه کرد. امیر سیاری گفت هدف از عملیات گسترده نیروی دریایی این بود که نیروی دریایی جمهوری اسلامی قادر به تامین امنیت کامل منطقه را دارد و نیازمند حضور نیروهای بیگانه نیست. وی با اشاره به پرتاب موشک‌ها، اژدرهای ضد زیرسطحی، به کارگیری شناورها و نیروهای بومی، فعال‌سازی زیر دریایی‌ها، ارتباط با زیردریایی‌ها از جمله موفقیت‌های نیروی دریایی در رزمایش محمد رسول‌الله بود. سیاری گفت در این رزمایش ارتباط بین مردم و ارتش در حد اعلایی رخ داد. خلاقیت‌ها و ابتکارات نیروهای ارتش در این رزمایش عملیاتی شد و قدرت دریایی جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته شد و اثرات بازدارندگی بین‌المللی مهمی را در پی داشت چون ما توانستیم توانمندی‌ امنیت‌سازی خود را در آب‌های آزاد به نمایش گذاریم.

  سخنگوی کمیسیون گفت: در این جلسه نمایندگان و اعضای سایر کمیسیون‌ها نیز اغلب حضور داشتند، گفته شد که دزدی دریایی به عنوان یکی از تهدیدات دریایی در حال حاضر از حضور نیروی دریایی جمهوری اسلامی به ستوه آمده و دیگر به خود اجازه نخواهند داد که شاهرگ‌های ترانزیت جمهوری اسلامی را تهدید کند. امیر سیاری در کمیسیون درخواست کرد که نهایت کمک و مساعدت اعتباری و بودجه‌ای در جهت بهسازی، بازسازی و به روز رسانی امکانات نیروی دریایی و اجرایی شدن طرح ولایت در این نیرو صورت پذیرد.

  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موفقیت بزرگ ارتش جمهوری اسلامی در اجرای رزمایش مشترک محمدرسول الله را به مقام معظم رهبری، فرماندهی کل قوا، ملت بزرگ ایران و ارتش جمهوری اسلامی تبریک گفت و از زحمات و تلاش‌های فرماندهان و کلیه نیروهای فعال و موثر در رزمایش تقدیر و تشکر کرد.

  برچسب ها :

  نظرات