آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46200
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  چرا باید به لیست اصولگرایی اعتماد کرد؟

  انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که قرار است در روز 7اسفند سال جاری برگزار شود، با توجه به هجمه های داخلی و خارجی که بر نظام وارد شده است، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است.

  آوای شمال/ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که قرار است در روز ۷ اسفند سال جاری برگزار شود، با توجه به هجمه‌های داخلی و خارجی که بر نظام وارد شده است، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است.

  حساسیت انتخابات مختلف در ایران در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به اوج خود رسیده، ثبت نام فله‌ای افراد تابلودار که درمیان آنها حتی قاتل و دزد و قاچاقچی هم یافت می‌شد از یک سو و از سویی دیگر فشار و هجمه سنگین رسانه‌های خارجی از جمله بی بی سی به منظور راهیابی افراد همسو با خودشان به بهارستان و حتی مجلس خبرگان را می توان از جمله مواردی قلمداد کرد که اوج حساسیت این انتخابات را نشان می دهد.

  با همه این اوصاف این هجمه‌های متفاوت پایانی نخواهد داشت و قطعا مبارزه و بصیرت مردم همیشه در صحنه ایران هم تمام شدنی نخواهد بود اما آیا تنها شرکت در انتخابات و رای دادن می تواند به منظور مبارزه با این هجمه‌ها و ناجوانمردی‌ها کافی باشد؟

  پاسخ حتما منفی است، چرا که پدید آمدن مجلس ششم این هشدار را به مردم می دهد که باید در انتخابشان چاشنی دقت را هم اضافه کنند.

  رهبر معظم انقلاب در دیدارهای اخیر به مسائل متعددی اشاره کردند که یکی از آنها رای دادن به لیست‌های مورد اعتماد است ایشان می فرمایند: «به نظر بنده اینجور می‌رسد که چون یکایک افراد را ممکن است نشناسیم -خود بنده هم وقتی این فهرست‌ها را می‌آورند که بیایم رأی بدهم، بعضی از آدم‌های این فهرست‌ها را نمی‌شناسم اما اعتماد می‌کنم به آن کسانی که {این‌ها را} معرفی‌کرده‌اند و نگاه می‌کنم ببینم آن کسانی که این فهرست را معرفی کرده‌اند چه کسانی هستند؛ اگر دیدم این‌ها آدم‌های متدین، مؤمن و انقلابی هستند، به حرفشان اعتماد می‌کنم و به {فهرست} آن‌ها رأی می‌دهم؛ اگر دیدم نه، کسانی که این فهرست را داده‌اند کسانی هستند که به مسائل انقلاب، به مسائل دین، به مسائل اســتقلال کشور خیلی اهیمت نمی‌دهند، دلشان دنبال حرف آمریکا و غیر آمریکا است، به حرفشان اعتماد نمی‌کنم.»

  با استناد به این فرمایشات مقام معظم رهبری، اهمیت لیست و رای دهی به آن بر اساس یک سری ویژگی‌های مشخص بیش از پیش احساس می شود حال باید به لیستی اعتماد کرد که اعضای آن دشمن شاد کن نبوده و افرادی باشند که در خدمت نظام و انقلاب بوده و به مردم و این کشور خدمت کنند.

  لیستی که شامل نفرات مومن و انقلابی بوده و در گذرگاه‌های سخت انقلاب آزمون خود را پس داده اند. بر همین اساس، لیستی باید مورد توجه قرار گیرد که ویژگی های انقلابی و دینی داشته و علاوه بر تخصص ، تعهد خود به کشور را داشته باشد.

  علاوه بر تعهد و تخصص و مومن و انقلابی بودن به نظر می رسد با توجه به شرایط اقتصادی و رکودی که برخلاف ادعای رئیس جمهور در دوران پسابرجام که در پایتخت و اکثر شهرستان های کشور حاکم است، مهمترین خواسته مردم حتی از نمایندگان مجلس که مسئول قانونگذاری هستند، در زمینه بهبود معیشت خود باشد که این مسئله خود راه را برای انتخاب اصلح مردم باز می کند.

  قطعا مجلسی که هم نوا با دولت باشد نمی تواند به سفره مردم و اقتصاد کشور کمک کند چرا که عملکرد دولت حتی پسابرجام چندان چنگی به دل مردم نزده است.

  با این احتساب اهمیت رای به لیست از منظر مقام معظم رهبری بیش از پیش مشخص شده و تکلیفی را بر عهده مردم می گذارد که از لیستی حمایت کنند که مطیع اسلام و انقلاب باشند.

  برچسب ها :

  نظرات