آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 46042
 • تعداد نظرات : ۹ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  یادداشت سردبیر

  مجلس خدمتگزار می خواهد نه وکیل الدوله

  مجلس شورای اسلامی جای نمایندگانی است که خادم ملت باشند نه وکیل دولت.

  آوای شمال/ روزهای پرشور تبلیغات انتخابات در جای جای کشور آغاز شد و کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برای به دست آوردن اعتماد مردم به تب و تاب افتاده اند.

  در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد هشت کاندیدا تا روز دوم انتخابات با تأیید صلاحیت شورای نگهبان کار خود را آغاز کردند اما از غروب روز دوم با تأیید دیرهنگام صفرعلی اسماعیلی کاندیدای منتسب به دولت این حوزه انتخابیه با اما و اگرهای فراوان روبرو شد.

  بسیاری از دلسوزان نظام و انقلاب این تأیید را به واسطه فشار دولت برای تأیید افراد منتسب به دولت می دانند و شبهات زیادی را در انتخابات پیش رو به وجود آورد.

  اما اگر نگاهی به تحرکات انتخاباتی نامبرده در این حوزه انتخابیه بیندازیم و افرادی که از وی به عنوان کاندیدای مقابل نماینده کنونی نام می برند، به خوبی در می یابیم که کانون قدرت و ثروت به دنبال رسیدن به مطامع شخصی و جریان های سیاسی خود در مجلس هستند.

  این در حالی است که همگان به خوبی می دانند که مجلس جای افرادی است که دلسوز ملت باشند و کارنامه خدمات آن ها در مسئولیت های مختلف باید روشن باشد.

  در بین کاندیداهای حوزه انتخابیه نور و محمودآباد افرادی هستند که سوابق قابل دفاعی در خدمت به مردم در مناصب مختلف دارند اما کاندیدایی که منتسب به دولت است در شعارهای خود همواره عنوان کرده است که تفکرات دولت تدبیر و امید مدنظر اوست و این زنگ خطر جدی برای انتخاب وی به عنوان وکیل ملت در نهادی تصمیم ساز و ناظر بر عملکرد دولت است.

  مگر در وظایف نماینده مجلس تصویب قانون و نظارت بر اجرای قانون بیان نشده است پس اگر فردی با شعار همسو بودن با دولت به عرصه انتخابات پای بگذارد، چگونه می تواند در مقابل قانون گریزی دولت بایستد در حالی که بدهکار دولت و حمایت های آن ها است.

  به نظر می رسد با توجه به رهنمودهای رهبری در چندماه اخیر در موضوع انتخاب اصلح باید به این موضوع مهم توجه کنیم که کاندیدای اصلح باید وام دار و خدمتگزار ملت باشد نه وکیل الدوله.

  در همین شرایط یکی از سایت های منتسب به این کاندیدای دولت در تیترهای جنجالی خود از واژه کابوس فیاضی استفاده کرده است و یک سوال اساسی ذهن دوستداران نظام و انقلاب را مشغول کرده است که نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس چه کاری در مقابل دولت انجام داده است که مورد غضب دولت و کاندیدای منتسب به آن است.

  اگر به عملکرد عبدالوحید فیاضی در دوره چهارساله مجلس بنگریم از جمله نمایندگانی بود که در مقابل کم کاری و قانون گریزی دولت ایستاد و نطق های ارزنده ای در دفاع از حقوق مردم منطقه داشت و امروز بسیاری از کسانی که خود را وابسته به جریان دولت می دانند کمر همت بر حذف این نماینده مردمی بستند در حالی که دیگر کاندیداهای حوزه به کارآمدی خود و برنامه های آینده خود اشاره کردند.

  از هم این موضوعات که بگذریم یک سوال اساسی و جدی دیگر در خصوص هزینه های هنگفت این کاندیدای دولتی مطرح می شود که بسیاری معتقدند که هزینه ها از جانب جریان حامی این کاندیدا تأمین می شود تا بتوانند مجلسی مناسب برای رسیدن به اهداف جریان خود و دولت تشکیل دهند و برای این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

  اما نکته پایانی اینکه ملت ایران به بلوغ سیاسی رسیدند و خادم را از وکیل دولت به خوبی تشخیص می دهند و با توجه به عدم تحقق وعده های اقتصادی دولت در شعارهای انتخاباتی دیگر فریب افرادی که منتسب به این تفکر هستند را نمی خورند و افرادی را به مجلس رهنمون می کنند که در تراز انقلاب اسلامی مدنظر رهبری باشند.

  تا روز حماسه هفتم اسفند زمان زیادی باقی نمانده است و امیدواریم به این سوالات اساسی مردم در وقت مناسب پاسخ داده شود.

   

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۹
  1. احسنت به این تحلیل واقعگرایانه

  2. این آقا اگه انتخاب بشه تازه باید وعده هایی که به اسپانسر هاش داده عملی کنه .

  3. میدانم که این کامنت را منتشر نمی کنید اما جناب یوسفی قلم فروشی کمتر از خیانت نیست .
   کمی واقع گرایانه تر به اطراف خودتان نگاه کنید در مطلب قبلی دوری از تعصبات سیاسی در انتخاب اصلح را زدید که کامل نشان داد شما از جناب فیاضی خط ونشان می گیرید. موفق باشید

   • سلام. اگر یادداشت مورد اشاره بنده را به خوبی مطالعه می کردید قطعا از این ادبیات استفاده نمی کردید.
    من به وظیفه خودم در قبال انقلاب و کشورم عمل می کنم و مطمئنا در این مسیر تهمت و ناسزا را نیز باید به جان بخرم.

  4. تیتر ش رو فقط خودم ، ما هم دعا می کنیم هر چه صلاح و مصلحت همه مردم هست اتفاق بیفته ، واقعا” سخت است انتخاب کردن ، اما بدون شک خدا همراه مردم ماست و آنها را همیشه در سخت ترین شرایط حتی انتخاب هم یاری خواهد کرد ، احترام به عقاید مردم هم بسیار مهم و هم قابل درک است ، اما این را باید در نظر داشت همیشه نمی توان با هم همه چیز را داشت باید چیزهایی را هم فدا کرد ، من هم آرزوی بهترین چیزها و بهترین ها برای مردم عزیز محمودآباد دارم.

  5. جناب یوسفی سلام. احسنت به نگاه ریزبین و واقع گرایانه حضرتعالی
   الحق و والانصاف شما ارزش واقعی قلم را دانسته و آن را به خدمت حق و حقیقت گرفته اید.
   درود خدا بر شما و انشاالله که امام زمان عج در این راه پرمخاطره اما درست یاور شما باشد.
   تحلیل درست و منطقی رو به رشته تحریر در آوردید. من چندین بار این یادداشت رو مطالعه کردم و از هر زاویه ای حساب کردم دیدم جز حق مطلبی رو بیان نکردید.
   مستدام باشید انشاالله

  6. سلام.
   آقای یوسفی شناخت من از شما خیلی اشتباه بود.لطفا اسم سایت رو تغییر دهید بگذارید آوای فیاضی نرید همه جا نگید سایت محمودآباد.چه دلیل داره همیشه نظر شخصی خود را نظر همه مردم میدانید!!! مگه همین آقای فیاضی انتخابات دوره قبل حامی دولت نبود دولتی که قانون گریز ترین دولت بود پس چه شد که الان اینچنین منتقد کاندیدهای دیگر شدید !! انتقادهای الان شما و آقای فیاضی نقض حرف های ۴سال پیش خود میباشید. کمی در قلم زدن در چنین مکان عمومی به اسم یک شهر تامل کنید…

   • سلام.
    از لطف شما سپاسگزارم برادر گرامی.
    صحبت از حق و حقیقت هزینه هایی دارد و بنده به عنوان سرباز کوچک جبهه فرهنگی انقلاب آماده هرگونه توهین و تهمتی هستم. اما وظیفه انقلابی امروز بنده عمل به منویات رهبری و استفاده از این فرصت روشنگری است.


  نظرات