آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 6 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4602
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  همان رفتاری که آقای مطهری با نمایندگان کرد با او انجام شد

  آوای شمال/ حسین مظفر با اشاره اینکه طبق قانون اساسی،‌ نمایندگان حق دارند در تمامی موارد و در مقام انجام وظایف خود، اظهار نظر کنند، ‌تصریح کرد: طبق اصل ۴۰ قانون اساسی، هیچ کس نمی تواند به بهانه اعمال حق خویش، به حقوق عمومی جامعه تجاوز کند و از این راه برای چالش درست کردن […]

  آوای شمال/ حسین مظفر با اشاره اینکه طبق قانون اساسی،‌ نمایندگان حق دارند در تمامی موارد و در مقام انجام وظایف خود، اظهار نظر کنند، ‌تصریح کرد: طبق اصل ۴۰ قانون اساسی، هیچ کس نمی تواند به بهانه اعمال حق خویش، به حقوق عمومی جامعه تجاوز کند و از این راه برای چالش درست کردن استفاده کند.

  عضو کمیسون اجتماعی مجلس، با اشاره به رفتار ناپسند صورت گرفته شده از سوی علی مطهری در نطق روز یکشنبه خود اظهار داشت: طبق قانون مرجع رسیدگی به مسائل پیچیده کشور، شورای امنیت ملی است و زیر سؤال بردن مصوبات آن کار خطایی بود که متأسفانه از تریبون عمومی مجلس صورت گرفت.

  وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره “دو-دو” گفتن و فریادهای اعتراض نمایندگان در هنگام ارائه نطق مطهری تاکید کرد: اگرچه این اعتراضات جنبه خوشی ندارد اما فضای مجلس و اظهارات عجیب مطرح شده طوری بود که فضای عمومی جریحه دارد شد و برخی نمایندگان دست به این رفتار زدند.

  مظفر افزود: به نظر من اعلام تنفس از سوی رئیس جلسه نیز کار درستی نبود و باید حوصله می‌شد تا نطق تمام می‌شد و سپس در قالب تذکرات به این اظهارات اشتباه واکنش نشان داده می‌شد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به یوم الشیطان خواندن روز ۹ دی از سوی علی مطهری گفت: احساس مسئولیت نسبت به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی، علت اصلی رخداد بزرگ ۹ دی ۸۸ بود و ایشان با اظهار نظر خود شور و شوقی که مردم در این روز داشتند را زیر سوال برد.

  وی افزود: اظهارات مطهری درباره ۹ دی، مثل تفاوت “بفرما، بنشین و بتمرگ” بود.

  مظفر درباره ترکیب نمایندگان معترض به نطق علی مطهری نیز گفت: نماینده های معترض به طیف خاصی وابسته نبودند و حتی برخی از اصلاحطلبان مجلس نیز پای تریبون رفتند و از او خواستند تا چالش ایجاد نکند.

  مظفر درباره شایعاتی که درباره زد و خورد در این جلسه در برخی از روزنامه های زنجیره ای و شبکه های ماهواره بیگانه مطرح شد نیز گفت: همان رفتاری که آقای مطهری با نمایندگان کرد با او انجام شد. او ۲ بار نمایندگانی که به سبب خیرخواهی به کنار تریبون آمده بودند را هل داد و در واکنش به این رفتار ،‌یکی از نمایندگان هم مطهری را هل داد.

  وی در پایان گفت: من کلیت ماجرای رخ داده را تأیید نمی‌کنم و معتقدم رئیس جلسه می‌توانست بهتر از این فضا را مدیریت کند.  

  برچسب ها :

  نظرات