آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 22 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45986
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  دوست رباتی که می‎توانید سوارش شوید+تصاویر

  شرکت سیگوی (Segway) اخیرا از رباتی رونمایی کرده است که هم می‌تواند به عنوان همراه و دوست در کنار شما باشد و هم به شکل یک هاوربورد، به وسیله حمل و نقل شما در شهر تبدیل شود.

  آوای شمال/ به نقل از مدآنلاین، شرکت سیگوی (Segway) اخیرا از رباتی رونمایی کرده است که هم می‌تواند به عنوان همراه و دوست در کنار شما باشد و هم به شکل یک هاوربورد، به وسیله حمل و نقل شما در شهر تبدیل شود.

  این ربات با همکاری شرکت‌های اینتل و ناینبوت ساخته شده و در نمایشگاه لوازم مصرفی الکترونیکی در لاس وگاس از آن رونمایی شد. شرکت سیگوی پیش از این نیز از اسکوترهایی رونمایی کرده بود که می‌توانستند تعادل خود را حفظ کنند. این دستگاه جدید هم طراحی مشابه آنها دارد. قسمت پایینی این ربات شبیه یک صفحه تخت است که در دو طرف آن چرخ‌ها قرار گرفته‌اند. اما قسمت وسط و اصلی این ربات شبیه یک بدن یک انسان است که در بالای آن نیز صورتی رباتی قرار گرفته است.

  این ربات که در ابتدا شبیه وسیله‌ای برای حمل و نقل داخل شهری است با فشار یک دکمه به همراه و دوستی رباتی تبدیل می‌شود که امکان درک فرمان‌های صوتی، رفتن به دنبال صاحب خود و ثبت و ارسال ویدیو را دارد. شرکت سازنده آن را به عنوان «رباتی که جهان را می‌بیند» توصیف کرده و می‌افزاید: «ربات سیگوی می‌تواند مسیریابی کرده و به دنبال مالک خود برود و البته توانایی‌های هیجان‌انگیز بسیاری هم دارد»

  قسمت بالایی این ربات در زمان استفاده به عنوان هاوربرود جمع می‌شود اما وقتی از آن به عنوان دوست و همراه استفاده کنید، این قسمت نود درجه چرخیده و به شکل صورت یک انسان رباتی دیده می‌شود که دو دایره روشن روی آن هم یادآور چشم‌های انسان است.این دستگاه همچنین می‌تواند بخش پایینی خود را که برای قرار گرفتن پای فرد طراحی شده به شکل سبدهایی تغییر دهد که با استفاده از آن اقلام خریداری شده شما را از فروشگاه همراه خود بیاورد. صورت این ربات مجهز به پنج دوربین، سه حسگر عمق و لنزهای چشم ماهی است که به رهگیری و حرکت آن مانند یک موجود زنده کمک می‌کنند.

   

   

  برچسب ها :

  نظرات