آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45964
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  نوید خوش در آستانه انتخابات از سیاسی‌ترین وزیر!

  وزیر راه و شهرسازی:مردم هزینه نگهداری راه‌ها را باید بدهند

  وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که کاربر نهایی باید هزینه‌ نگهداری راه‌ها را پرداخت کند، گفت:‌ برای ایران آباد و توسعه یافته باید مُدلی داشته باشیم تا هزینه‌ها را به بهره‌بردار نهایی منتقل کنیم.

  آوای شمال/ عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری از ۷۲ سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور و مرور، اظهار داشت:‌ من همواره دنبال یکپارچگی بوده‌ام و هنوز هم خیلی کار در این زمینه داریم.

  وی با اشاره به اشتغالزایی ۶۰۰۰ نفری در نصب و راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف اظهار داشت:‌ این حرکت آغاز یک مدیریت جدید در راه‌های کشور است.

  وی تصریح کرد:‌ ما به سمت افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ایران می‌رویم؛ الان ۲۱۷ هزار کیلومتر راه آسفالته داریم و با وجود شرایط سخت مالی میزان راه‌های کشور گسترش می‌یابد. باید خود را برای مدیرت ۲۵۰ هزار کیلومتر انواع راه آماده کنیم.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد ترافیک مربوط به ۳۴ هزار کیلومتر راه شریانی است، گفت: برای نگهداری ۲۵۰ هزار کیلومتر باید سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه هزینه شود؛ با توجه به اینکه تأمین چنین بودجه در توان دولت نیست، باید به سمت برویم که کاربر نهایی این هزینه‌ها را پرداخت کند.

  وی با بیان اینکه باید سیستم را ارتقاء دهیم تا هزینه‌ها را کاربر نهایی پرداخت کند، افزود: برای ایران آباد و توسعه یافته باید مُدلی داشته باشیم تا هزینه‌ها را به بهره‌بردار نهایی منتقل کنیم.

  آخوندی در پایان اظهار داشت:‌ قانونی که اعمال نشود به ضد خودش تبدیل می‌شود؛ اگر قانون گذاشته شود و ابزار آن نباشد قانون لوث می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات