آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4593
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نشانه‌های مثبتی پیش از دیدار کری و ظریف مشاهده می‌شود

  آوای شمال/ وزیر امور خارجه آمریکا در ژنو با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می کند. “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا با هدف شروع دور جدید مذاکرات هسته ای در ژنو با “محمدجواد ظریف “وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو می کند. بر اساس این گزارش،کری گفت در آستانه دور جدید مذاکرات […]

  آوای شمال/ وزیر امور خارجه آمریکا در ژنو با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می کند.

  “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا با هدف شروع دور جدید مذاکرات هسته ای در ژنو با “محمدجواد ظریف “وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو می کند.

  بر اساس این گزارش،کری گفت در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای ایران قصد دارد قبل از دور جدید مذاکرات هسته ای در روز پنجشنبه در دیدار با ظریف وضع کنونی مذاکرات هسته ای ایران را بررسی کند.

  هدف کنونی در مذاکرات هسته ای این است که دو طرف بتوانند تا اوائل مارس به یک توافقنامه سیاسی دست یابند و بتوانند تمام جزئیات فنی توافقنامه را تا یکم ژوئیه نهایی کنند.

  جان کری روز دوشنبه در پایان سفر خود به هند و قبل از سفر به پاکستان گفته بود امیدوار است بتواند روند مذاکرات هسته ای ایران را تسریع و پیشرفت های قابل توجهی در این روند ایجاد کند. وی گفت ما در مرحله بسیار حساسی قرار داریم و اکنون بسیاری از مسائل مورد توجه قرار گرفته است.

  قرار است دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه پنج بعلاوه یک روز پنجشنبه در وین شروع شود.

  گفته شده است مهم ترین مساله میزان غنی سازی اورانیوم در ایران در آینده و مدت زمان رفع تحریم ها علیه ایران است.

  “ایموجین فولکیس” خبرنگار شبکه بی بی سی در ژنو هم گفت:” با وجود اختلاف نظرهای گذشته، نشانه هایی که در آستانه دیدار جان کری و ظریف از سوی دو طرف ارائه می شود مثبت است.”

  محمد جواد ظریف هم روز دوشنبه گفته بود روسیه باید نقش فعال تری در مذاکرات هسته ای ایفا کند.

  برچسب ها :

  نظرات