آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ , Wednesday 18 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45882
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  سرلشکر جعفری در ساری:

  همه چیز انقلاب اسلامی در دست مردم است/مسئولان همراه انقلاب نیستند/نظام اسلامی باید در سطح ادارات و ارگان‌های دولتی استقرار یابد

  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهبری‌ و مردم ‌نقش تعیین‌کننده در ماندگاری انقلاب اسلامی داشته‌اند، گفت: اما مسئولان در این مسیر متاسفانه نتوانستند نقش خوبی ایفا کنند و اگر مسئولان همراه انقلاب اسلامی ایران بودند مسیرهای پیشرفت انقلاب بسیار بیشتر از این چیزی بود که در حال حاضر شاهد هستیم.

  آوای شمال/ سردار سرلشکر پاسدار‌ محمدعلی جعفری در همایش بررسی ماندگاری انقلاب اسلامی ایران در حسینیه عاشقان کربلای ساری، اظهار کرد: همه دستاوردهای حال حاضر نظام اسلامی ایران را مدیون شهدا انقلاب اسلامی ایران هستیم و باید تلاش کنیم که راه این شهدای گرانقدر را حفظ کرده و‌ درک عمیقی از انقلاب اسلامی ایران داشته ‌و به تکلیف انقلابی خویش به خوبی عمل کنیم.

  فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به گذشت بیش از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: گذشت ۳۸ سال، زمان زیادی برای یک انقلاب است، هیچ انقلابی پس از پیروزی سابقه این همه بقا و ماندگاری را نداشت، بزرگ‌ترین انقلاب‌ها پس از ۱۵ تا ۲۰ سال به انحراف کشیده شد و از اهدافی که انقلابیون داشتند دور شد.

  ‌وی در تشریح علت‌ این موضوع، گفت: ‌‌وقتی انقلابیون در حاکمیت قرار می‌گیرند محافظه‌کار می‌شوند و انقلابیونی که در حاکمیت قرار نمی‎گیرند به‌دلیل کهولت سن دچار مسائل مادی و دنیایی شده و از انقلاب اسلامی فاصله می‌گیرند ولی در انقلاب اسلامی ما این اتفاق نیافتد.

  جعفری با بیان اینکه ‌در انقلاب اسلامی ریزش داشتیم ولی میزان رویش‌ها بیشتر بود، تصریح کرد: روز به روز پیوند بین مردم و رهبر انقلاب اسلامی ایران بیشتر شد و به‌دلیل دینداری، مذهب اعتقاد به فرهنگ عاشورا و گره خوردن انقلاب اسلامی با عاشورا شاهد ماندگاری انقلاب اسلامی ایران بودیم.

  وی با اعلام اینکه بعد از گذشت ۳۸ سال، انقلاب اسلامی روی خط دقیق اولیه و صراط مستقیم در حال حرکت است، بیان کرد: قرار گرفتن انقلاب در مسیر اصلی را مدیون رهبر انقلاب اسلامی و مردم هستیم.

  جعفری با بیان اینکه رهبری‌ و مردم ‌نقش تعیین‌کننده در ماندگاری انقلاب اسلامی داشته‌اند، تصریح کرد: اما مسئولان در این مسیر متاسفانه نتوانستند نقش خوبی ایفا کنند و اگر مسئولان همراه انقلاب اسلامی ایران بودند مسیرهای پیشرفت انقلاب بسیار بیشتر از این چیزی بود که در حال حاضر شاهد هستیم.

  فرمانده سپاه پاسداران یادآور شد: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران پیشرفت علمی، دفاعی و امنیت است، عامل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران امام امت و امت مسلمان ایران اسلامی است که به‌صورت معجزه‌وار انقلاب اسلامی را سطح جهان به خوبی رواج دادند و روز به روز ارتباط بین امام امت و امت در حال تقویت است.

  وی با اعلام اینکه صدور انقلاب اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس آغاز شد، گفت: آمریکا با هدف کنترل و مهار انقلاب اسلامی جنگ را به ما تحمیل کرد، ولی خود امام راحل فرمودند که در جنگ انقلاب‌مان را به جهان صادر کردیم، در جنگ همه کشورها مقابل ایران اسلامی ایستادند و مردم بر اساس اصول اسلامی پشت سر رهبر انقلاب اسلامی ایران قرار گرفتند و زمینه صدور انقلاب اسلامی فراهم شد.

  جعفری یادآور شد: ایستادگی مردم ایران در دوران دفاع مقدس باعث شد که امروز انقلاب اسلامی در عراق، سوریه، لبنان، لیبی، فلسطین و غزه یکی از مطالبات جدی مردم این کشور‌ها باشد و مردم این کشورها به انقلاب اسلامی ایران پیوستند.

  وی اضافه کرد: بسیاری از انسان‌های آزاده جهان به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی ایران بهترین الگو برای ایستادگی در برابر ظلم و ستم غربی‌هاست و حتی بسیاری از مردم به صورت انفرادی انقلاب اسلامی ایران را درک کردند.

  فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: به برکت امام امت و امت امروز بسیاری از انسان‌های آزاده جهان و منطقه خاورمیانه به‌صورت امت واحد حول انقلاب اسلامی ایران ایستادگی در برابر آمریکا و اسرائیل را مهم‌ترین هدف خویش می‌دانند و این موضوع دستاورد بسیار بزرگی است.

  وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دارای دو بعد بیرونی و داخلی است، افزود: در بعد بیرونی انقلاب اسلامی به اهدافی که داشت به‌خوبی رسید و انقلاب اسلامی به‌خوبی در حال صادر شدن است، در بعد داخلی نظام اسلامی باید تحرکات بیشتری انجام شود.

  جعفری یادآور شد: در داخل کشور هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود که از جمله آن استقرار نظام اسلامی در سطح ادارات و ارگان‌های دولتی است.

  وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت قرار گرفتن در پناه اسلامی به هیچ عنوان از بین نمی‌رود، افزود: دشمن تاکنون تلاش‌های زیادی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی را در برنامه کاری خویش قرار داد ولی کمترین موفقیت را در این زمینه کسب کرد.

  فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: برای اسلامی شدن ادارات و نهادها باید به‌صورت همه‌جانبه اقدام اساسی انجام شود، انقلاب اسلامی در خارج از مرزها در حال پیش‌روی است، در داخل نظام ۸۰ درصد مردم معتقد به اصول انقلاب اسلامی، مجری سیاست‌های رهبر انقلاب اسلامی و سیاست ضداستکباری نظام اسلامی را قبول دارند، از جانب مردم مشکلی متوجه انقلاب اسلامی ایران نیست، مشکل ما عده‌ای از افرادی هستند که ادای انقلابی بودن را دارند ولی وقتی در حاکمیت قرار می‌گیرند به‌دنبال منافع حزبی و معتقد به اصلاح جامعه منهای استفاده از منویات اسلام هستند.

  وی بیان کرد: برخی از مسئولان اعتقاد دارند که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، دیگر از لباس انقلابی بودن خارج شویم به قول خودشان رسیدگی به مردم را یکی از وظایف اصلی خودشان اعلام می‌کنند ولی در عمل با پناه گرفتن به شعار حمایت از مردم چشم به کمک غربی‌ها دوختند و معتقدند که غربی‌ها باید برای ما امنیت، آسایش ایجاد کند و این در حالی است که رهبر انقلاب اسلامی ایران بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، اقتصادی که زمینه توسعه همه جانبه کشور را فراهم می‌کند.

  جعفری با اشاره به جریان فتنه ۸۸ که شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را مطرح کرده بودند، افزود: این افراد که تعداد آنها اندک بود معتقد بودند که ما فقط به فکر مردم خودمان باشیم و این در حالی است که ماهیت انقلاب اسلامی ایران شعار ظلم‌ستیزی است، اگر قرار باشد انقلاب اسلامی ایران فقط به فکر مردم خویش باشد پس تکلیف شعار ظلم‌ستیزی ‌چیست، و این در حالی است که این افراد در عمل به فکر مردم نبودند.

  وی یادآور شد: برخی اعتقاد دارند وقتی در حاکمیت قرار گرفتیم با چشم دوختن به غربی‌ها به مردم برسیم، آنها معتقدند که غرب برای ما آسایش و امنیت ایجاد می‎کند.

  جعفری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران زمانی می‌تواند در درون کشور به رشد و بالندگی برسد که نگاه حمایت شدن از غرب برداشته شود و دستگاه‌های ما مبنی بر دیدگاه‌های اسلامی به فکر رفع مشکلات مردم باشند.

  وی تاکید کرد: ماندگاری انقلاب اسلامی ایران مساوی با توسعه دین خدا در روی کره زمین است، جمهوری اسلامی ایران بدون انقلاب اسلامی معنی ندارد و این موضوع یکی از مواردی بود که امام راحل بارها روی این موضوع تاکید داشتند.

  فرمانده سپاه پاسداران یادآور شد: رهبر انقلاب اسلامی ایران به‌خوبی عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران را در سخنان متعدد خویش مطرح کردند، عامل ماندگاری انقلاب اسلامی در حال حاضر شرکت در انتخابات و نیز درست انتخاب کردن است، همه چیز انقلاب اسلامی ایران در دست مردم است.

  وی اضافه کرد: مردم‌سالاری دینی به‌خوبی در کشور ما اتفاق می‌افتد، دموکراسی‌ترین حکومت روی زمین انقلاب اسلامی ایران است، به‌عنوان نمونه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۲ هزار نفر و در انتخابات ریاست جمهور نیز فقط ۶ نفر پس از بررسی صلاحیت‌ها با همدیگر رقابت کردند.

  فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در کشور ما در ۲۲ بهمن رفراندوم انقلاب اسلامی برگزار می‎شود و در پای صندوق رای مردم به نقش آفرینی می‎پردازند.

  وی با اشاره به مشکلاتی که برای کشور در مجلس ششم ایجاد شد، گفت: در دوران اصلاحات تندروهای این جریان طرح توقف شعار انقلاب اسلامی را مطرح کردند، برخی از افرادی که محتاط‌تر بودند، به این تندروها اعلام کردند شما پای هدف‌تان بایستید ولی کمی عاقلانه‎تر رفتار کنید، ولی اهداف این جریان لو رفت و کاری نمی‎توانستند انجام دهند، در مجلس ششم عده‌ای تحصن کردند که جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی را بگیرند.

  جعفری در تشریح افراد انقلابی گفت: اگر نگاه مسئولان برای پیشرفت کشور به سمت و سوی غرب دوخته شد این افراد نمی‎توانند انقلابی باشند، برخی‌ها که نگاه به غرب دارند می‌توانند عامل نفوذ در کشور باشند.

  وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی ایران تکلیف ما را در انتخابات به خوبی روشن کردند، افزود: شرکت در انتخابات و درست انتخاب کردن راه ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است.

  فرمانده سپاه پاسداران یادآور شد: اگر بفهمیم رای ما چه اثری دارد به آسانی از رأی خودمان نمی‌گذشتیم، سرنوشت انقلاب اسلامی به آرای مردم بستگی دارد، نباید انقلاب اسلامی ایران به دست افرادی سپرده شود که مقابل فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی حرف دارند، کسانی که در مجلس ششم تحصن کردند به بهانه کمک به مردم به فکر قدرت‌طلبی خویش بودند کسی می‎تواند به فکر مردم باشد که تفکر دینی داشته باشد، دینداران واقعی برای کمک به مردم از جان و مال و قدرت می‎گذرند و این موضوع باید مورد نظر قرار گیرد.

  وی در پایان گفت: در طرح نفوذ دشمن لازم نیست که آمریکایی در داخل کشور مسند قدرت و کرسی را به‌دست بگیرد همین که فرد ایرانی نگاه به غرب داشته باشد و صاحب کرسی باشد نفوذ انجام شده است.

  برچسب ها :

  نظرات