آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45779
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دم خروس رسانه‌های سازمان سیا و MI6 از صفحات قانون بیرون زد+تصاویر

  بعد از انتشار مطالب توهین آمیز به سپاه، روزنامه قانون اقدام به انتشار مطالبی به صورت کپی برداری شده از رسانه‌های سازمان سیا و MI6 کرد.

  آوای شمال/ روزنامه قانون سرمقاله امروز سه شنبه را به مطلبی از مصدق با عنوان ورود مصدق به انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا اختصاص داده است که بلافاصله خبرنگاران رسانه‌های اپوزیسیون نسبت به انتشار مطلب خود در این روزنامه بدون اجازه آنها اعتراض کردند.

  کیوان حسینی، خبرنگار رادیو فردا در صفحه فیس بوک خود در این باره نوشت: « روزنامه قانون در شماره روز سه شنبه، بعد از چند روز تاخیر به سراغ ماجرای سندرز و مصدق رفته و در صفحه یک هم عکسی از مصدق چاپ کرده. در مطلبی که درباره موضوع نوشته شده، بعد از یک مقدمه اغراق‌آمیز ملی‌گرایانه، از میانه پاراگراف دوم، آخرین نوشته من در وب سایت رادیو فردا کپی شده! بدون یک واو کم یا زیاد، نیمی از سرمقاله روزنامه قانون، آخرین نوشته من است که به نام «مهدی دل روشن» منتشر شده. نویسنده برای نیمه دوم مطلب هم تلاش خارق‌العاده‌ای نکرده. آن بخش هم کپی مطلب هادی نیلی است از وب سایت بی‌بی‌سی فارسی.

  اگر «قانون» به خودم مطلبی سفارش می‌داد، بدون پرداخت حق‌التحریر و انتشار نامم، حتما مطلب بهتری برایشان می‌نوشتم که هم حرف تازه‌ای توش باشد و هم خواندنی‌تر باشد.»

  در شماره‌های قبلی روزنامه قانون و سایر روزنامه های زنجیره‌ای مطالبی پیوسته و با محوریت رسانه های اپوزیسیون منتشر شده بود؛ اما مطلب کپی برداری شده روزنامه قانون در حالی که نیمی از آن از رادیو فردا و نیم دیگر آن از بی بی سی برداشته شده و به نام خبرنگار قانون درج شده است این بار تعجب خبرنگاران این رسانه ها را هم برانگیخت.

  این تعجب تا جایی بود که خبرنگار رسانه اپوزیسیون رادیو فردا به روزنامه قانون پیشنهاد می دهد که بدون دریافت حق التحریریه برای این روزنامه مطلب بنویسد! هرچند با توجه به سیاست‌های هماهنگ روزنامه قانون و رسانه‌های سازمان سیا و MI6 این موضوع بعیدنیز به نظر نمی رسد.

  این در حالی است که روزنامه قانون در شماره دو روز قبل خود نیز در مطلبی تحت عنوان «چرا اسیر آمریکایی می‌گریست؟» از اقدام نیروی دریایی سپاه در برخورد با ملوانان آمریکایی که وارد آب‌های ایران شده‌ بودند و همچنین انتشار فیلم گریه یکی از ملوانان انتقاد کرده و اقدامات سپاه را به جنایت های داعش تشبیه کرده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات