آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ , Friday 20 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45575
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد

  اخذ ۵۰۷ سند مالکیت موقوفات در مازندران

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از ابتدای سال تاکنون 507 سند مالکیت برای موقوفات استان اخذ شد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ستار علیزاده اظهار کرد: اخذ سند مالکیت موجب حفظ و جلوگیری از تعرض موقوفه‌خواران به اموال موقوفات می‌شود و اوقاف از یک متر موقوفه گذشت نمی‌کند.

  وی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد موقوفات مازندران برای اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) هستند، افزود: اوقاف مدافع اصلی و حقیقی موقوفات است و براساس شرع اسلام و قانون با موقوفه‌خواران برخورد می‌کند.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه از ابتدای سال‌ تاکنون ۵۰۷ سند مالکیت برای موقوفات استان اخذ شد، ادامه داد: این تعداد سند شامل ۸ هزار و ۱۰۵ رقبه می‌شود که بناهای تجاری، مسکونی، آموزشی، فرهنگی و… در آن واقع شده‌است.

  وی با بیان اینکه روند اخذ سند مالکیت موقوفات نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته، تصریح کرد: در ماه جاری ۵۷ سند مالکیت با ۳ هزار و ۲۹۳ رقبه در مازندران اخذ شده‌است.

  علیزاده بیان کرد: ادارات اوقاف شهرستان‌ آمل با ۱۰ سند با ۳ هزار رقبه و شهرستان نور با پنج سند مالکیت و ۲۴۹ رقبه رتبه‌های اول و دوم را در استان مازندران دارند.

  وی به بروزرسانی و انعقاد قرارداد اولیه اجاره‌نامه موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی مازندران اشاره کرد و ادامه داد: طی امسال یک هزار و ۱۷۴ اجاره‌نامه اولیه موقوفات غیرمتصرفی و ۳ هزار و ۹۱۹ اجاره‌نامه موقوفات متصرفی مازندران بروزرسانی شد.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه علما و روحانیون بر بروزرسانی اجاره‌نامه موقوفات استان تأکید دارند، گفت: بروزرسانی اجاره‌نامه موقوفات مازندران موجب اجرای امینانه نیت واقف، ترویج فرهنگ وقف و رضایت واقف از عمل وقف می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات