آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ , Wednesday 18 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45528
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نقض وعده‌های نسیه واشنگتن ادامه دارد

  دبه جدید آمریکا درباره لغو تحریم‌های بانکی

  در ادامه نقض برجام از سوی آمریکا، این کشور از تعهدات خود درباره لغو تحریم‌های بانکی ایران سرپیچی کرده است.

  آوای شمال/ در حالی‌که ایران به تمامی تعهدات خود از جمله خارج کردن قلب راکتور اراک، خروج ذخایر استراتژیک اورانیوم از کشور و بازکردن سانتریفیوژهای فعال اقدام کرده است، هر روز شاهد عهدشکنی آمریکا در انجام تعهدات ذیل برجام هستیم.
  در همین حال خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: دولت آمریکا با استناد به مواردی همچون تروریسم و حقوق بشر، بانک‌های این کشور را از ارتباط با ایران برحذر داشته است.

  در ادامه گزارش آمده است: این محدودیت‌ها بر بانک‌های خارجی فعال در ایالات متحده نیز تاثیر خواهد گذاشت.

  بانک‌های خارجی که اقدام به انجام معاملاتی با افراد حقیقی و حقوقی تحریم ‌شده ایرانی بکنند، نیز مانند گذشته در خطر اقدامات حقوقی واشنگتن و پرداخت جریمه‌های سنگین قرار خواهند گرفت.

  از سوی دیگر، تحریم‌ها علیه فهرستی بالغ بر ۲۰۰ فرد حقیقی و حقوقی از «بلوکه‌شده‌ها» همچنان در جریان است.

  به گزارش فارس، «جان اسمیث» مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا پیش از این گفته بود: به طور کلی، تحریم‌های اولیه آمریکا علیه ایران، در جای خود قرار دارند.
  در همین حال، یک مقام رسمی بانکی بزرگ در نیویورک که نامش فاش نشده به رویترز گفته است: رفع تحریم‌های هسته‌ای هیچ تاثیری بر ما نمی‌گذارد.

  وزارت خزانه‌داری آمریکا تصریح کرده است بانک‌های انصار، صادرات، مهر‌ و بانک صادرات شعبه لندن همچنان تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار دارند و شرکت‌ها و افراد خارجی نمی‌توانند با آن‌ها مراوده داشته باشند.

  همچنین برقراری ارتباط با سایر بانک‌های ایرانی نیز مشروط شده است.

  با توجه به پیچیدگی مراودات و مبادلات در شبکه بانکی جهان و ارتباط تنگاتنگ بین بانک‌های کشورهای مختلف همین شرط کافی است که بانک‌های خارجی از انجام مبادلات دلاری با ایران امتناع کنند.

  با وجود اجرایی شدن توافق هسته‌ای، در حالیکه در متن برجام صراحتا تاکید شده بود که تحریم‌های ثانویه لغو خواهد شد، این تحریم‌ها به طور کامل لغو نشده است.

  علاوه بر این، برخلاف آنچه در برجام وعده داده بودند، «سوئیفت» هنوز برقرار نشده و هیچ تبادل‌ تجاری قابل انجام نیست.

  برچسب ها :

  نظرات