آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45464
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  راز حمایت صاحب پول های کثیف از اردوگاه اصلاح طلبان چیست؟

  وقتی کرباسچی سودای بازآفرینی مجلس پنجم را در سر می پروراند

  لیست اصلاح طلبان در سال 94 را مردی تهیه می کند که بسیاری او را مبدع ورود پول های کثیف به عرصه انتخابات و بدنه سیاسی کشور می دانند.

  آوای شمال/ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، این روزهای مردی ردای حمایت از اصلاح طلبان را به تن کرده که در سالهای نه چندان رو قباش بوی فساد اقتصادی می داد، شهردار سابق تهران که بسیاری او را مبدع ورود پول های کثیف به بدنه سیاسی کشور می دانند امروز نقش حامی اصلاح طلبان را بازی می کند.
  روزها و ساعت به سرعت می گذرد و بسیاری از جریان های سیاسی کشور در حال بستن لیست های انتخاباتی خود برای آوردگاه حساس انتخابات ۷ اسفند هستند اما خبرها همچنان از وجود اختلاف در اردوگاه اصلاح طلبان حکایت دارد، جبهه اصلاحات عارف را سر لیست خود می داند اما کارگزارانی ها با سردمداری کرباسچی به خاطر کینه های دیرینه نسبت به عارف نظر دیگری را دارند.
  علی ای حال برخی از آگاهان اعتقاد دارند اختلاف اصلی اصلاح‌طلبان، اختلاف حزب کارگزاران با شخص عارف است برخی از اعضای این حزب اعتقاد دارند عارف به اندازه‌ای کاریزما نیست که بتواند سبد رای سایر افراد لیست اصلاح‌طلبان را پر کند.
  از همین رو کرباسچی مرد دوست داشتنی این روزهای برخی از لیدرهای اصلاح طلبان عامل انشقاق دوستان قدیمی جریان اصلاحات شده است به اعتقاد برخی از آگاهان کارگزارانی‌ها این روزها ساز ناکوک ارکست وحدت اصلاح طلبان هستند.
  با توجه به تغییر و تحولاتی که طی سال‌های گذشته در فضای سیاسی کشور ایجاد شده است کارگزارانی ها در زمره اصلاح طلبان تعریف می‌شوند اما در سینه علاقه مندان به سیاستمداران راست گرا هستند. آنها جریان اعتدالی اصول گرا را کارآمدتر از اصلاح طلبان به ویژه نیروهای نزدیک به رئیس دولت اصلاحات می‌دانند به اعتقاد برخی مخالفت با سرلیستی عارف نیز به همین معناست.
  ناگفته هویداست که کرباسچی از مخالفین سرسخت خاتمی است. او حتی در جریان انتخابات سال ۸۸ و در همایش حزب اعتماد ملی در حضور مهدی کروبی به جای انتقاد از سیاست‌های احمدی نژاد، لب به گلایه و شکایت از رفتار خاتمی و دوستانش پرداخت. کرباسچی به دلیل اینکه اعتقاد دارد خاتمی و اصلاح‌طلبان در ماجرای به زندان رفتن او در زمان شهرداری از این جریان سیاسی گلایه مند است. او حتی در جریان انتخابات سال ۸۸ به طرفداری از مهدی کروبی وارد میدان شد. کروبی در میان اصلاح طلبان آن زمان ایران اصول گرا تر از دیگران بود.
  با این تفاسیر کرباسچی که به عنوان بنیانگذار فساد اقتصادی شناخته می شود این روزها به عنوان یکی از اعضای شورای مشورتی اصلاح طلبان در پی تهیه و تأیید لیست اصلاح طلبان برای انتخابات ۷ اسفند است.
  کارگزارانی ها که بعد از انتخاب حسن روحانی بعد از چند سال سکوت دوباره جان گرفته اند و خود را آماده تصاحب کرسی ها سبز بهارستان کرده اند به نظر می‌رسد آنها می‌خواهند مسیر خود را از مسیر اصلاح طلبان جدا کنند.
  کارگزاران که نزدیک ترین جریان سیاسی به روحانی هستند این روزها تلاش می کنند تا عارف را به زیر بکشند و تحت زعامت کرباسچی لیست مشترک منتشر کنند.
  در هر حال کاندیداهای اصلاح طلب قرار است توسط کسی تأیید شوند که پرونده فساد اقتصادی وی همچنان باز بوده و چندین سال به خاطر مشکلات مالی در زندان سپری کرده است.
  در هر حال عده ای که سودای مجلس پنجم را در سر می پرورانند حاضر هستند برای بازآفرینی مجلس پنجم بسیاری را پله کنند، البته در لابلای اظهار نظرهای برخی حامیان دولت، گزاره‌ای مهم و تعیین‌کننده ای به چشم می‌خورد مبنی بر اینکه وضع مطلوب آنها برای مجلس دهم، مجلسی شبیه به دوره پنجم است.
  جدای از اختلافات گسترده در اردوگاه کارگزارنی اصلاح طلبی باید دید بالاخره دود سفید از دود کش اردوگاه این جریان برای رسیدن به جمع بندی در ارائه لیست برای انتخابات پیش‌رو بلند می‌شود؟!

  برچسب ها :

  نظرات