آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ , Wednesday 18 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45459
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یادداشت

  پرچم مبارزه اصلاح طلبان با فساد در دستان مبدع فساد اقتصادی/ برای اصلاح ابرو چشم را کور می کنند!

  اصلاح طلبان می خواهند از فرد هزار چهره ای برای موفقیت استفاده کنند که پرونده فساد اقتصادی وی هنوز باز است؛ آیا اصلاح طلبان اینچنین احساس خطر کرده که از فرط اضطرار برای اصلاح ابرو چشم را نیز کورکرده اند.

  واژه اصلاحات یا اصلاح طلبی به خودی خود واژه مهم و قابل تقدیری است البته به شرطی که درست از آن استفاده شده و یا حداقل آن معنایی که غربی ها همیشه سعی کردند به آن دامن زده و اهداف این طیف را به نفع خود تفسیر و تبیین کنند نباشد بلکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اصلاحات آمریکایی نباشد بلکه ضروری و مطلوب باشد.

  امروزه متاسفانه عده ای از واژه اصلاحات سوء استفاده می کنند و فقط در سخنرانی ها و محافل های خصوصی، عمومی و حتی مجازی از کلماتی با ظاهر زیبا و به اصطلاح آینده ساز در زیر مجموعه اصلاحات استفاده می کنند که متاسفاه یا کسوت عمل به خود نمی بیند یا جوری تعبیر می شوند که نتیجه ای از عمل به آن هیچ گاه مشاهده نمی شود.

  یکی از شعارهای اصلی اصلاح طلبان برای تصاحب مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز نظام همواره مبارزه با فساد اقتصادی بوده است و این شعار نیز برای تصاحب کرسی های مجلس در انتخابات مجلس دهم نیز با شور خاصی بر زبان اصلاح طلبان در دوره کنونی و البته به زیبایی می چرخد.

  این گروه از شخصیت های سیاسی که دم از فسادهای بی سابقه در دوره های پیش می زنند معتقدند عرصه برای مبارزه با فساد باید در دوره کنونی برای آن ها میسر شود و برای همین تمام تلاش خود را برای جلب آراء مردمی که همواره از فساد ضربه دیده اند را به کار گرفته اند حال بگذریم که بسیاری از عوامل این فساد ها و آدم هایش خود وابسته به همین اصلاحات بوده اند.

  اصلاح طلبان برنامه های مختلفی را برای فتح مجلس دهم چیده اند تا جایی که از فرط اضطرار خود به دست فردی چنگ زده اند که خود مبدع رسوخ فساد سازمان یافته به بدنه سیاسی کشور است و امروزه اصلاح طلبان برای فتح مجلس دهم کاروانی از شعارهای مردم فریب راه انداخته اند که پرچمدارش همین غلامحسین کرباسچی است.

  کرباسچی از سوی قاضی غلامحسین محسنی اژه‌ای به اتهام جرایم مالی محاکمه و به ۳ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از مشاغل دولتی و جزای نقدی محکوم شد؛ وی از جمله متهم به استفاده از امکانات شهرداری تهران در جهت حمایت از کاندیدای خاص در انتخابات هفتم ریاست جمهوری بود که پیش از محاکمه به اتهام اختلاس مدتی را در بازداشت گذراند.

  اصلاح طلبان و کارگزارانی که بعد از یک دوره مهجوریت و منسوخیت در دولت جدید نفسی تازه کشیده اند امروزه کرباسچی را به عنوان حامی مالی خود انتخاب کرده اند تا با حمایت های پول های کثیف وی با فسادی که بسیاری از اقشار مختلف مردم را ضعیف کرده است به مبارزه با فساد اقتصادی به پاخیزند؛ آیا نتیجه این عمل جزء تشدید فسادهای اقتصادی و له شدن مردم چیز دیگری در پی خواهد داشت.

  آیا چنین کسی که خود مبدع شروع فساد در دستگاه های دولتی و در کل در نظام جمهوری اسلامی است می تواند اصلاح طلبان را در تحقق شعار مبارزه با فساد اقتصادی آن هم در قالب عمل و نه در قالب گفتمان های زیبای ظاهر فریب یاری دهد.

  بدون شک مردم هوشیارند و همینقدر که صحبت از چنین روش خنده داری برای تحقق اصلی ترین شعارشان را در پیش گرفته اند کار خود را در طرد چندباره آن ها از رقابت های سیاسی در انقلاب کرده است حال می خواهد حمایت های مالی کرباسچی از آنان صورت بگیرد یا نگیرد البته در صورت تحقق نظریه دوم اندک اعتباری که داشته اند شاید حفظ شود.

  مطمئنا حمایت های کرباسچی از فرد اصلاح طلب باید با نظر حمایتی خود وی صورت گیرد، آیا فردی که خود برای فسادهای مختلفی که داشته به زندان رفته است باید صلاحیت تایید کند؛ به راستی اگر اصولگراها دچار چنین سردرگمی و عمل نابخردانه ای می شدند اینان چه می کردند.

  اصلاح طلبان می خواهند از فرد هزار چهره ای برای موفقیت استفاده کنند که پرونده فساد اقتصادی وی هنوز باز است؛ آیا اصلاح طلبان اینچنین احساس خطر کرده که از فرط اضطرار برای اصلاح ابرو چشم را نیز کورکرده اند.

  مسلما طرح اصل خود باخته مبارزه با فساد با پول های کثیف مورد تمسخر هر عقل سلیمی قرار خواهد گرفت؛ حال باید از خودشان پرسید چرا سردمداران مبارزه با فسادهای اقتصادی پرچم مبارزه را به مظهر افسادات اقتصادی داده اند؛ بدون شک مردم در اینباره نیز تصمیم خواهند گرفت.

  به فرموده قرآن کریم: «و اذا قیل لهم لاتفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون الا انّهم هم المفسدون ولکن لایشعُرون»؛ و هنگامی که به آنان گفته می‏ شود، در زمین فساد نکنید می‏گویند ما فقط اصلاح کننده‏ ایم. آگاه باشید این‏ها همان مفسدانند ولی نمی‏ دانند.

  برچسب ها :

  نظرات