آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45384
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آوای‌شمال گزارش می‌دهد

  با پوزش فراوان از کاندیداهای خبرگان مازندران؛ لطفاً در تبلیغات، شأن خبرگان را صیانت فرمائید

  کاندیداتوری خبرگان رهبری غیر از نامزدی مجلس است و باید از قواعد خودش پیروی کند که این قواعد ناظر بر شأن و منزلت این مجلس مبرای از اسراف و افراط و تبذیر است.

  آوای شمال/ اهمیت خبرگان مبتنی بر جایگاه ولایت در مبانی اعتقادی و اجتماعی امامت و نبوت است که با زیرساخت توحید، اصالت ذاتی دارد و آنچه که مرتبط با مقوله ولایت و رهبری در نظام اسلامی است، باید از تناسب ذاتی و سنخیت شکلی و محتوایی ولایت و امامت برخوردار باشد و تبلیغات خبرگان رهبری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

   

  افراط و تفریط و غیرصادقانه به گزافه‌گویی و القای غیرواقعی‌ها و آگراندیسمان در تبلیغات، آثار زیان‌بار برای تبلیغ‌کننده دارد.
  تبلیغ، با هدف آگاهی‌بخشی

  تبلیغات در خدمت آگاهانیدن و دادن شناخت به جامعه هدف است و اگر در این ارتباط دچار افراط و تفریط شود و غیرصادقانه به گزافه‌گویی و القاء غیرواقعی‌ها و آگراندیسمان بپردازد و یا از روش‌های غیرمعمول استفاده کند، ضمن آن‌که تأثیر مثبت از خود به‌جا نمی‌گذارد که آثار وضعی آن، منفی نیز خواهد بود به‌ویژه اگر چنین رفتاری در نظام اسلامی و ناظر بر بی‌اعتنایی به آرمان و خون شهداء باشد.

  تبلیغ خبرگان قطعاً با تبلیغ کاندیدای مجلس شورای اسلامی تفاوت‌هایی دارد که رعایت شأن خبرگان از زمره آن‌هاست.
  آیا نیاز به تبلیغ است؟
  خبرگان در هر استان به‌دلیل مرجع بودن، نزد مردم شناخته شده هستند و نسبت به کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، کمتر نیاز به تبلیغات دارند، اما این به معنی بی‌نیازی کامل از تبلیغ برای آشنایی هرچه بیشتر مردم نسبت به کاندیدای خبرگان نیست و باید در این ارتباط به تبلیغ پرداخت، اما تبلیغ خبرگان قطعاً با تبلیغ کاندیدای مجلس شورای اسلامی تفاوت‌هایی دارد که رعایت شأن خبرگان از زمره آن‌هاست.

  فرصت بی‌نظیر تبلیغ

  ایام تبلیغ خبرگان از آنجا اهمیت دارد که کاندیداها از فرصت ایجادشده برای تبیین جایگاه ولایت و نقش آن در صیانت از کشور و انقلاب و ایجاد تحول مثبت و الهی در سطح جهان و راهکارهای خود برای اعتلای جایگاه جهانی ولی فقیه سخن بگویند و خروجی این تبلیغ، ارتقاء دینداری و اخلاق و الگوسازی برای جامعه به‌ویژه جوانان باشد.

  کاندیداهای محترم خبرگان باید از ستادهای خود بخواهند که از تبلیغات خسارت‌بار پرهیز کنند.
  تبلیغات افراطی

  برجسته کردن شخص و ایجاد موج شخصیت‌گرایی و کیش شخصیتی و افراط در نصب پوستر و پورتره و استفاده گسترده از در و دیوار مردم و نصب عکس کاندیداهای خبرگان بر هرچه که در شهر به چشم آید، در سطح انتظار مردم مازندران از کاندیداهای خبرگان نیست و کاندیداهای محترم باید از ستادهای خود بخواهند که از ین نوع تبلیغ خسارت‌بار پرهیز کنند که در درجه اول، دود این نوع تبلیغ غیر حساب شده به چشم همان کاندیدا می‌رود.

  خروجی تبلیغات خبرگان باید ارتقای دین‌داری و اخلاق و الگوسازی برای جامعه بویژه جوانان باشد.
  در و دیوارهای پرنقش

  گستردگی نصب پوستر و بنر در شهرهای مازندران این روزها آنقدر چشم‌گیر است که عده‌ای می‌گویند از هفته آینده که تبلیغات نامزدهای مجلس هم که شروع شود، این کاندیداها مواد تبلیغی خود را کجا باید نصب کنند و به‌نظر می‌رسد که به لحاظ حجم تبلیغات نمایندگی خبرگان در مازندران با حجم تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی این استان قابل برابری باشد و برای این قضاوت، باید چند روزی صبر کرد.

  برچسب ها :

  نظرات