آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45360
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  واردات گوشت گوزن و گاو روسی در راه ایران

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور گفت: درخصوص احتمال واردات گوشت گوزن و گاو روسی به ایران، مذاکراتی صورت گرفته است.

  آوای شمال/ مسعود رسولی با بیان اینکه انجام این کار در شرف اخذ مجوز است افزود: اگر گوشت  گوزن وارد ایران شود بسیار می تواند بازار خوبی داشته باشد چرا که روسیه بزرگترین تولید کننده گوزن است.
  وی ادامه داد: زمان انجام این کار مشخص نیست چرا که مراحل خود را باید مرحله به مرحله به اتمام برساند و زمان بر است و نمی توان تاریخی از اناجم اجرای آن بازگو کرد.
  رییس سازمان دامپزشکی از تقاضا برای واردات گوشت گوزن و گاو از روسیه خبر داد و گفت: بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته یکی از کشتارگاه های این کشور مورد تایید کارشناسان سازمان دامپزشکی قرار گرفته است.
  مهدی خلج اظهار کرد: گوشت قرمز مورد نیاز از کشورهایی مانند برزیل و استرالیا تامین می شود و اخیرا تقاضاهایی از کشورهای اروپای شرقی مانند لیتوانی برای صادرات گوشت قرمز به ایران داشته ایم که در حال بررسی است.
  وی افزود: بر اساس ارزیابی های میدانی صورت گرفته، دام در لیتوانی کاملا وابسته به طبیعت است و کشتارگاه های مجهزی در این کشور وجود دارد که تقاضای واردات ناچیز از این کشور در حال بررسی است.
  رییس سازمان دامپزشکی ادامه داد: روسیه نیز متقاضی صادرات گوشت گوزن و گاو به ایران است که بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته یکی از کشتارگاه های این کشور مورد تایید کارشناسان سازمان دامپزشکی قرار گرفته است. همچنین مقدار ناچیزی دام زنده از پاکستان به ایران وارد می شود که کشور خوبی است.
  وی اعلام کرد: تا کنون کشورهای دیگری مانند دانمارک و فرانسه نیز متقاضی صادرات گوشت قرمز به ایران بوده‌اند که در صورت لزوم، بررسی خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات