آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ , Tuesday 17 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45283
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  سردار شریف در گفت‌وگو با بلاغ مطرح کرد

  فرهنگ دینی، ولایت فقیه و سپاه؛ ۳ مشکل بنیادین غرب در ایران/تضمین معیشت مردم با اقتصاد مقاومتی

  مسئول روابط عمومی فرماندهی کل سپاه پاسداران در حاشیه سفر به استان مازندران به گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ پرداخت که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

  آوای شمال/ سردار پاسدار رمضان شریف در گفت‌و گو با خبرنگار بلاغ، در نکا، با اشاره به شبکه وسیع انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام راحل شبکه وسیع و مخلصی از روحانیت شیعه را جهت هدایت جامعه در سال ۵۷ به کار گرفت به طوری که مقدمات یک انقلاب بزرگ را با کمترین هزینه و کمترین تلفات به وجود آوردند.

   وی افزود: علما و روحانیت طی ایام انقلاب، سهم بسزایی در هدایت مردم و ترویج انقلاب اسلامی داشتند و امروز هم بعد از گذشت ۳۷ سال از بهار آزادی انتظار داریم تداوم دهنده راه گذشتگان باشند.

  مسئول روابط عمومی فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به زیر سوال بردن فرهنگ دینی توسط استکبار جهانی، تصریح کرد: استکبار جهانی طی برهه‌های خاص با به زیر سوال بردن فرهنگ دینی به دنبال جایگزینی این فرهنگ ارزشی و دینی با فرهنگ غربی است.

  به گفته سردار شریف قبل از سال ۵۴، ۱۸۶ کشور مستقل از کل کشورهای موجود در جهان بودند که در دو اردوگاه جماهیر شوروی یا عضو گروه شرق یا گروه آمریکایی بودند و ایران تنها کشوری بود که وابسته به هیچ یک از دو گروه شرق و غرب نبود .

  وی بیان کرد: ریشه‌ای‌ترین و مهمترین مسئله ما در طول تاریخ، ارائه نسخه امام برای ملت ایران بود چرا که نسخه‌ای بود برگرفته از تعالایم دینی فرهنگ اسلامی نسخه‌ای شفابخش که با فطرت بشریت سازگاری دارد.

  این مسئول نظامی با اشاره به اهمیت گفتمان انقلاب اسلامی اذعان کرد: امام راحل یک گفتمان برگرفته از اسلام و فرهنگ دینی را مطرح کردند و امروز بعد از گذشت چند سال از این گفتمان انقلاب اسلامی همچنان با دشمنان دست‌وپنجه نرم می‌کنیم که در راه حفظ انقلاب ۲۰۰ هزار شهید به مبارزه پرداختند.

  فرهنگ دینی، عامل تداوم انقلاب اسلامی ایران

  مسئول روابط عمومی فرماندهی کل سپاه پاسداران، اضافه کرد: امروز با خون شهدای انقلاب بعد از گذشت ۳۷ سال بر کرسی قضاوت می‌نشینیم و نظاره‌گر این امر هستیم که جایگاه ملت، انقلاب و مردم ما کجاست و دشمنان ما در مقابله با ما کجا قرار دارند .

  وی افزود: کسانی طی ۸ سال یک جنگ تمام عیار را در اوج آمادگی علیه کشور و ملت ایران به راه انداختند اما در مقابل این انقلاب اسلامی با همه مظلومیت خود توانست این دشمن قلدر را با هم پیمان‌هایش را به زانو در بیاورد .

  سردار شریف، اضافه کرد: با اراده خداوند، کشتی انقلاب اسلامی اقیانوس‌های متمادی را پیموده به طوری که امروز در سواحل مدیترانه، اقیانوس آرام و اطلس قرار داشته و از صدام و صدامیان و حامیان آن‌ها خبری نیست، چون ظلم در هیچ جای جهان پایدار نیست.

  وی گقت: امروز تمام کسانی که از صدام و صدامیان حمایت می‌کردند از اولین لحظه تا آخرین لحظه درس عبرت نگرفتند و همچنان در طبل جهالت خود می‌دمند به‌طوری که چهار سال و نیم بر دروازه‌های دمشق می‌کوبند به تصور اینکه این کشور را از خط مقاومت خارج کنند و به حرم حضرت زینب اینگونه جسارت می‌کنند و به اصطلاح خودشان به دنبال چالش انقلاب اسلامی هستند.

  به گفته سردار شریف دشمنان تاکنون با اراده خداوند و مقاومت فرزندان شیعی نتوانستند کاری را از پیش ببرند ، درواقع سرمایه آن‌ها در سوریه، پاکستان، لبنان و افغانستان به چالش کشیده شد و این قدرت گفتمان انقلاب اسلامی، عظمت فرهنگ شیعه و قدرت رهبری را نشان می‌دهد.

  وی با اشاره به ۳۰۰ شهید مدافع حرم، بیان کرد: بیش از ۳۰۰ مدافع حرم امروز در خاک سوریه به شهادت رسیدند، درواقع این افتخاری است که نصیب فرزندان پاک شیعی شده تا در برابر جهل و جهالت دشمنان ایستادگی کرده و خط مقاومت را حفظ کنند.

  این مسئول، با بیان اینکه عظمت ایران اسلامی در آب‌های کشور هم به وضوح نمایان شد اظهار کرد: امروز بزرگترین قدرت دریایی و نظامی عالم روی مجهزترین شناورها در برابر اراده این ملت و فرزندان این مرز و بوم دست بر روی سر نهاده و زانو می‌زنند .

  سردار شریف، گفت: امروز بعد از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، این گفتمان الهام بخش همچنان در کشورهای جهان مطرح است، چرا که دوست و دشمن در تحلیل‌های خود می‌گویند این انقلاب در بین چهار انقلاب بزرگ دنیا یعنی انقلاب آمریکایی‌ها، چینی‌ها، فرانسوی‌ها و روس‌ها هر چهار انقلاب در دهه چهارم با چالش مواجه شدند و هیچکدام نتوانستند بر اهداف اولیه خود مستعد و تداوم داشته باشند جز انقلاب اسلامی و این بخاطر فرهنگ حاکم بر مردم و فرهنگ دینی است.

  وی افزود: امروز با سربلندی وافتخار ملت ما این را اعلام می‌کند که در بین کشورهای جهان با ۸۰ میلیون جمعیت و مرزهای متعدد و دارا بودن اقلیت‌های دینی و مذهبی، امن‌ترین کشور منطقه هستیم.

  حفظ امنیت مردم، فراتر از یک شغل برای رزمندگان

  مسئول روابط عمومی فرماندهی کل سپاه پاسداران، اذعان کرد: دشمنان با تلاش‌های به‌کار گرفته شده به دنبال این هستند تا یک نا‌امنی کوچکی در این کشور به وجود آوردند اما به برکت این انقلاب اسلامی، هوشیاری ملت، سربازان گمنام امام زمان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، در حال حاضر نتوانستند کوچک‌ترین خللی در کار امنیتی کشور به وجود آورند، در واقع با فراهم بودن بسترهای لازم نه درناوگان هواپیمایی و نه در مرزهای جغرافیایی به هدفشان نرسیدند.

  سردار شریف، اضافه کرد: رزمندگان ما حفظ امنیت مردم را برای خود شغل تلقی نمی‌کنند بلکه برحسب وظیفه بر آن تسلط و اشرافیت دارند، در واقع نه‌تنها بر حفظ مرزهای جغرافیایی‌مان امنیت داخلی را تضمین می‌کنند بلکه فراتر از مرزهایمان به تهدید دشمن می‌پردازند.

  وی با بیان اینکه امروز به عنوان امن‌ترین کشور در جهان شناخته شده‌ایم، اذعان کرد: امن بودن ایران اسلامی دارای پیام برای مسئولان است، مسئولان اجرایی کشور بدانند حالا که به برکت هدایت و درایت مقام معظم رهبری در بعد بنیه دفاعی، در بعد سلاح‌های راهبردی و در بعد امنیت داخلی باید مردم را دریابند، چرا که مردم ما مستحق بالاترین رفاه و معیشت اجتماعی هستند.

  این مسئول نظامی اضافه کرد: برای ما خوب نیست در خانواده‌ای بیکار تحصیل کرده داشته باشیم، برای ما خوب نیست جوان داشته باشیم نتواند بخاطر مشکلات اقتصادی ازدواج کند، حتما این کشور ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند دو برابر جمعیت کشور را جواب بدهد بنابراین این مطالبه‌ای است که مسئولان باید پاسخگوی این امر باشند .

  وی گفت: بحث، بر سر تغییر دولت‌ها نیست در واقع حالا که شما دغدغه امنیتی ندارید و این کشور با عظمت و بسیج با این توانمندی در اختیار شماست و همچنین رهبر از شما پشتیبانی و حمایت می‌کند استحقاق این ملت را پاسخ بدهید، همانطور که در بعد نظامی، دفاعی و فرهنگی الگو و الهام بخش هستیم حتما باید در سازندگی و معیشت مردم، در ایجاد شغل برای مردم و سرو سامان دادن به وضعیت فرهنگی کشورمان اقدام کنیم .

  مردم را به عنوان قاعده اصلی جامعه فراموش نکنیم

  مسئول روابط عمومی فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به سه رکن انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دلیل به وجود آمدن، سرپا ماندن و دوام انقلاب در سه عامل فرهنگ دینی مبتنی بر قرآن کریم، فرهنگ اهل بیت، رهبری معظم انقلاب و روحانیت و مردم خلاصه می‌شود، در واقع مردم را به عنوان قاعده اصلی جامعه فراموش نکنیم، چرا که این مردم بودند که تحریم‌های ۱۲ ساله را تحمل کردند و همیشه با حضور خود را چه در ۲۲ بهمن چه انتخابات وچه روز قدس به این کشور عظمت می‌دهند .

  به گفته سردار شریف، تحکیم بنیان خانواده به این سه رکن جامعه وابسته است همچنین دشمنان با شناسایی نقاط قوت ما سعی در تضعیف فرهنگ دینی حاکم برکشور ما دارشته و ۹۰ درصد شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت در تلاش هستند تا بنیان خانواده را فرو بپاشند.

  وی بیان کرد: تا زمانی که فرهنگ دینی و شیعی در بطن خانواده‌ها نهفته باشد دشمن اجازه ورود به این حریم را ندارد، نباید اجازه دهیم دشمن در توده ما نفوذ کند در واقع دشمنان از مهدکودک تا دبیرستان و دانشگاه را نشانه گرفتند تا سبک زندگی ایرانی اسلامی را از ما بگیرند و سبک زندگی آمریکایی را به ما به عنوان سبک زندگی آرامش بخش تزریق و جایگزین کند.

  سردار شریف اظهار کرد: تحلیل‌گران سیاسی غربی بر این باور رسیده اند که سه مشکل بنیادی در ایران دارند، فرهنگ دینی، ولایت فقیه و سوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که می‌گویند تا ما نتوانیم مشکلمان را با این سه موضوع برطرف کنیم آرزوی اینکه بتوانیم کاری را از پیش ببریم آرزوی محالی است .

  این مسئول نظامی گفت: مقبولیت رهبری درجامعه اسلامی یکی از بزرگترین مشکلات آمریکایی‌ها است به طوری که از بعد از فتنه ۸۸ تا به امروز بیش‌ترین تولید خبر، تفسیر خبر، ساخت فیلم و مستند در خصوص جایگاه ولایت فقیه و شخص ولایت فقیه بود به قدری در این حوزه حرفه‌ای عمل می‌کنند که حد ندارد .

  وی افزود: دشمنان طی برهه‌های متمادی علیه سپاه پاسداران، روحانیت و بسیج با ظرافت خاص تعابیر بسیاری را به کار برده‌اند و این امر نشان دهنده این است که این انقلاب برایشان زحمت تراشی کرده است.

  چرا بعضی به دنبال عوض کردن اقتصاد مقاومتی هستند

  سردار شریف با تأکید بر دست نیافتن دشمنان به روند انقلاب اسلامی، متذکر شد: روند تعمیق انقلاب اسلامی یک روند دیگری است که دشمنان به آن دست پیدا نمی‌کنند چرا که رهبری حکیم آن را اداره و نظارت می‌کند، در واقع نسخه‌های شفابخش و اثرگذار این رهبر فرزانه به کشورهای منطقه هم صادر می‌شود.

  مسئول روابط عمومی فرماندهی کل سپاه پاسداران، خاطرنشان کرد: تدابیر رهبری باید به‌عنوان نقشه راه در تمامی مسیرها باشد، چرا که باید حواسمان جمع باشد که دشمن در زمینه رویارویی نظامی در برابر ما سخت پشیمان است، در واقع این زانو زدنشان در شناور و نشستن در میز مذاکره همه عظمت انقلاب اسلامی و این ملت بزرگ است .

  وی بیان کرد: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون شدیدترین تحریم‌های دشمن در حوزه نظامی و دفاعی علیه این کشور طراحی و اجرا شده و خوشبختانه بزرگ‌ترین پیشرفت‌های ما طی سال‌های تحریم در همین دو حوزه بود، به طوری که ما امروز در حوزه موشکی قدرت برتر منطقه را به خود اختصاص داده و به عنوان قدرت تعیین کننده غرب آسیا شناخته شده‌ایم .

  سردار شریف اضافه کرد: ما فقط در حوزه دفاعی و نظامی قدرتمند نیستیم بلکه در بازارهای پرمصرف هم می‌توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم حالا چطور ما نمی‌توانیم با بازارهای بزرگ معیشت مردم را رقم بزنیم .

  وی در پایان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، ریاضت‌کشیدن نیست، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی استوار ماندن در عرصه اقتصادی و اجتماعی است، در واقع افزایش صادرات و کاهش واردات می‌تواند تأمین زندگی بهتر برای ملت را فراهم کند، من متعجبم چرا بعضی‌ها به دنبال عوض کردن اقتصاد مقاومتی هستند، چرا که این مقوله می‌تواند ثبات این کشور و معیشت مردم را بیمه کند.

  برچسب ها :

  نظرات