آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45262
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر خارجه عربستان اعلام کرد بشار اسد به طور قطعی برکنار خواهد شد.

  عادل جبیر: اسد آهن ربای جذب تروریست است/ اسد قطعا برکنار خواهد شد

  آوای شمال/ به نقل از پرس تی وی، عادل الجبیر – وزیر خارجه عربستان – امروز در نشست امنیتی مونیخ در آلمان ادعا کرد بشار اسد، رئیس جمهور سوریه «آهن‌ربایی موثر برای جذب افراط‌گرایان و تروریست‌ها در منطقه» است و بازگرداندن ثبات به منطقه منوط به برکناری وی است. وی افزود:  برکناری اسد هدف ماست […]

  آوای شمال/ به نقل از پرس تی وی، عادل الجبیر – وزیر خارجه عربستان – امروز در نشست امنیتی مونیخ در آلمان ادعا کرد بشار اسد، رئیس جمهور سوریه «آهن‌ربایی موثر برای جذب افراط‌گرایان و تروریست‌ها در منطقه» است و بازگرداندن ثبات به منطقه منوط به برکناری وی است.
  وی افزود:  برکناری اسد هدف ماست و به آن خواهیم رسید. تا زمانی که در سوریه تغییر ایجاد نشود، داعش شکست نخواهد خورد.
  این درحالی است که دمشق بارها کشورهای عربستان سعودی، ترکیه و قطر را به حمایت مالی و نظامی از گروه های تروریستی فعال در سوریه از جمله داعش متهم کرده است.
  براساس یک گزارش مبتنی بر اسناد افشا شده، ارزیابی دولت امریکا این است که بشار اسد تا مارس ۲۰۱۷ رئیس جمهور سوریه می‌ماند. 
  در همین حال اسد در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه که امروز منتشر شد، به عربستان سعودی نسبت به هرگونه دخالت نظامی احتمالی در سوریه هشدار داد.
  پیشتر ولید معلم، وزیر خارجه سوریه نیز در واکنش به پیشنهاد عربستان به امریکا برای اعزام نیروهای زمینی خود به خاک سوریه، گفته بود: هر گونه حمله زمینی‌ که بدون تایید دولت (سوریه) صورت بگیرد، تجاوز محسوب شده و متجاوزان با تابوت به خانه بازخواهند گشت.

  برچسب ها :

  نظرات