آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ , Friday 20 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 45073
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهمن, ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مسئول كميته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات مازندران:

  ۲۲ بهمن؛ آغاز تبلیغات انتخاباتی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری

  مسئول كميته تبليغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات مازندران از آغاز تبليغات انتخاباتی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از 22 بهمن خبر داد.

  آوای شمال/ احمد مظفری اظهار کرد: پس از انتشار رسمی اسامی نامزدها،  فعالیت‌های تبلیغاتی انتخاباتی آنان ۱۵ روز قبل از اخذ رای شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای ادامه خواهد داشت.

  وی افزود: در راستای برخورداری یکسان نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و کنترل نحوه تبلیغات، کمیسیونی با عنوان کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان در استانداری مازندران تشکیل شده است

  دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران تاکید کرد: جلسات این کمیسیون با حضور استاندار، بالاترین مقام قضایی استان، رئیس ناظران شورای نگهبان در استان و مدیر صدا و سیمای مرکز استان تشکیل شده و بر روند تبلیغات نامزدها نظارت خواهند کرد.

  مظفری ادامه داد: بر اساس تبصره ۱ ماده ۲۶ تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری،  استفاده از هر گونه آثار تبلیغاتی نامزدها اعم از کاغذی، پارچه ای، مقوایی و فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از ۷۰ × ۱۰۰ سانتیمتر ممنوع است.

  مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران اضافه کرد: بر اساس ماده ۲۵ تبلیغات انتخابات،  استفاده از وسایل، کارکنان و سایر امکانات دولتی و موسسات و شرکت‌های وابسته به دولت، نهادهای انقلاب اسلامی، جایگاه‌های خطابه نماز جمعه، دانشگاه‌ها و شهرداری‌ها و کلیه دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور به هر مقدار استفاده می‌کنند برای تبلیغات کلیه نامزدهای خبرگان اکیدا ممنوع است.

  وی تصریح کرد: مطابق ماده ۲۴، نامزدهای خبرگان، با هر سمتی که داشته باشند به طور یکسان مشمول این مقررات بوده و نباید تحت هیج عنوان، بیش از آنچه توسط کمیسیون بازرسی تبلیغات تعیین شده، از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و صدا و سیما نیز نباید از هنگام انتشار پذیرش نامزدی تا تعیین نتیجه برنامه های دیگر آنها را پخش کند

  مظفری افزود: در راستای آیین نامه تبلیغات انتخابات خبرگان، برنامه های رادیویی و تلویزیونی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از طریق صدا و سیمای مرکز مازندران ضبط و پخش آن از بیست و دوم بهمن آغاز و تا چهارم اسفند ادامه خواهد داشت.

  مظفری در تشریح تبلیغات صدا و سیما برای خبرگان رهبری اظهار داشت: برنامه‌های تلویزیونی داوطلبان ساعت ۲۲ به مدت ۲۰ دقیقه و برنامه‌های رادیویی نیز ساعت ۹:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه پخش خواهد شد و هر یک از برنامه‌های تولید شده با حضور داوطلبان در یک نوبت باز پخش می‌شود.

  وی در ادامه گفت: احوال شخصی، سوابق فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، انقلابی و مبارزاتی، مسئولیت‌ها، سوابق علمی، تحصیلات، آثار و تالیفات و تبیین جایگاه و اهمیت مجلس خبرگان رهبری و ولایت فقیه، تبیین دستاوردهای انقلاب و شاخص های نمایندگی مجلس خبرگان رهبری بخشی از محورهای سخنان داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در تبلیغات رادیویی و تلویزیونی خواهد بود.

  مظفری در پایان یادآور شد: بر اساس ماده ۲۱ قانون انتخابات، برنامه‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات خبرگان باید قبل از پخش، ضبط شود و مورد تایید کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری استان قرار گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات