آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4483
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی, ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خباز: خاتمی گفت من پرچمدار اصلاحات هستم نه رهبر آن / هاشمی می‌تواند رهبر سیاسی جریان اصلاحات باشد

  آوای شمال/ محمدرضا خباز، عضو حزب اعتماد ملی با اشاره به سخنان اخیر عارف مبنی اینکه جریان اصلاحات رهبری ندارد، به خبرنگار نامه نیوز گفت:  اصلاح طلبان دور هم ننشسته‌اند که فردی را به عنوان رهبر انتخاب کنند، علتش نیز این است اصلاحات یک تشکل ثابت نیست، اصلاحات به وجود آمده از چندین تشکل است […]

  آوای شمال/ محمدرضا خباز، عضو حزب اعتماد ملی با اشاره به سخنان اخیر عارف مبنی اینکه جریان اصلاحات رهبری ندارد، به خبرنگار نامه نیوز گفت: 

  اصلاح طلبان دور هم ننشسته‌اند که فردی را به عنوان رهبر انتخاب کنند، علتش نیز این است اصلاحات یک تشکل ثابت نیست، اصلاحات به وجود آمده از چندین تشکل است ولی آنرهبر معنوی و آن کسی که همگان اصولا از او حرف شنویی دارند و کسی که اکثریت قریب به اتفاق شیخوخیت، بزرگتری و منطق او را قبول دارندآ قای خاتمی است.
  وی اظهار داشت: از یک بعد حرف آقای عارف درست است یعنی ما در جایی ننشسته‌ایم بگوییم  از این به بعد رهبر ما فلانی است ولی از نظر معنوی و از نظر جامعه و اصلاح طلبان به صورت نانوشته و ثبت نشده همه آقای خاتمی را قبول دارند و از جمله خود آقای عارف وی را بسیار قبول دارند.
  خباز ادامه داد: یادم هست در مجلس ششم بودیم این مسئله مطرح شد آقای خاتمی گفت من رهبر اصلاحات نیستم، من پرچمدار اصلاحات هستم، از نظر من وی شکست نفسی کردند و خضوع کردند که همچین جمله‌ای گفتند. اما اکثریت قریب به اتفاق به صورت نانوشته و ثبت نشده آقای خاتمی را به عنوان رهبر قبول دارند.
  وی با بیان اینکه منطقی این است که اصلاح طلبان همانند اصولگرایان یک مجموعه را به عنوان مرشد و مربی بپذیرند، خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان و اصولگرایان دو مجموعه قوی در کشور هستند، اصولگرایان می گویند هرچه جامعتین بگوید ما قبول داریم و این مقداری به کارتشکیلاتی نزدیکتر است، همین حرف را نیز باید اصلاح طلبان بزنند و بگویند آقا این مجموعه ریش سفیدان ما هستند.
  معاون تقنینی معاون پارلمانی دولت یازدهم گفت:از نظر بنده شخص آقای خاتمی می تواند رهبر جریان اصلاحات باشد چون در قلب های همه هم جا دارد و همگان نیز به این مورد اذعان دارد، آقای هاشمی نیز می تواند رهبر سیاسی دیگر جریان اصلاحات باشد، در مورد آقای سیدحسن خمینی نیز باید گفت که بیت امام وارد این مسائل نمی شوند ؛شاید مصلحت کشور نیز همین باشد.
  وی تاکید کرد: آقای عارف نیز می توانند یکی از افراد برجسته و خوش نام و با سابقه این مجموعه باشند نه اینکه رهبر مجموعه باشند.

  برچسب ها :

  نظرات