آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ , Monday 16 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 44791
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در پاسخ به ادعای وزیر سعودی؛

  بزرگترین “تروریست جهان” تابعیت سعودی دارد + تصاویر

  "عادل‌ الجبیر" اخیرا سخنان ضد ایرانی را مطرح کرده که جای تأمل دارد.

  آوای شمال/ مقامات مختلف رژیم سعودی در یکی دو ماه اخیر اظهارات ضد ایرانی مختلفی را مطرح کرده‌اند که تأمل برانگیز است و نشان از دشمنی فزاینده پادشاهی عربستان با ایران دارد.

  مقامات رژیم سعودی ایران را به حمایت از تروریسم و افراط گرایی متهم می‌کنند؛ حال آنکه خودشان در این زمینه بسیار مستعد هستند و جمهوری اسلامی هیچگاه در بین کشورهای منطقه به دنبال تفرقه افکنی نبوده است. اخیرا “عادل الجبیر” وزیرخارجه رژیم سعودی مدعی شده که عربستان با خطر تروریست از سوی جمهوری اسلامی ایران مواجه است.

  **بازخوانی اظهارات وزیر خارجه رژیم سعودی

  عادل الجبیر در مقاله ای در هفته نامه آمریکایی نیوزویک مدعی شد: کسانی که عربستان را به حمایت از خشونت، افراط گرایی و تروریسم متهم می کنند، در درک نقش پیشتازی عربستان در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سراسر جهان ناکام مانده اند. عربستان همواره هدفی برای تروریست ها بوده است و شکست دادن تروریسم اولویت و بخشی از منافع ملی این کشور است.

  وزیر خارجه رژیم سعودی عنوان داشت: عربستان از هیچ تلاشی برای مقابله با حملات خطرناک و متنوع تروریستی فروگذار نمی کند و بر ریشه کن کردن تروریسم و خشکاندن منابع آن تاکید دارد و  تروریسم آفتی جهانی است که بسیاری از کشورها از آن رنج می برند. منطقی نیست که عربستان از کسانی حمایت کند که هدف آنها ویران کردن این کشور است. چنین کاری با اعتقادات، ارزش ها و هویت ملی ما تناقض دارد!!!!!!

   این رژیم سعودی بود که از  “صدام حسین”  رئیس جمهور اسبق عراق به عنوان یک مصداق تروریسم حمایت کرد و هر آنچه از پول و سلاح لازم بود به او داد تا ویرانی کشورمان را رقم بزند که البته این تروریست دست نشانده با شکست مواجه شد.

  جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم بوده و ۱۷ هزار نفر شهید ترور از ابتدای انقلاب اسلامی تقدیم کرده و وزیرخارجه رژیم سعودی و هم‌پیمانان آن از مسببان ترور ۱۷ هزار نفری در برهه‌های مختلف انقلاب اسلامی بوده‌اند و آن ها پدید آورنده “جاهلیت مدرن” بودند.

  یکی از مناطقی که سران آن با جاهلیت مدرن مواجهند که از قضا هم‌پیمان و دوست آمریکا در منطقه است، رژیم عربستان سعودی بوده که اقداماتش در منطقه مروج  “جاهلیت مدرن”  است.

  حکام سعودی تلاش‌های مجدانه‌ای برای ویرانی‌های انبوه در “سوریه”،”عراق”، “یمن”، “بحرین”، “لبنان” و سایر کشورهای منطقه انجام داده‌اند و هزاران سرباز، خودروی زرهی، پول و اسلحه را به این کشورها بصورت مستقیم یا با واسطه گسیل داشته‌اند و باعث کشته شدن ده‌ها هزار نفر، تخریب ده‌ها هزار خانه و از بین رفتن زیرساخت‌های کشورهای منطقه و توسعه فقر و گرسنگی و سرکوب جریان‌های آزاد مردمی شده‌اند.

  بزرگترین

  بزرگترین

  حمله به یمن و نسل‌کشی در این کشور، تلاش برای سیطره‌طلبی در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، ترویج رقابت‌های تسلیحاتی در منطقه، کمک به کمپانی‌های تسلیحاتی آمریکا و کشتار بی‌حد و حصر ملت‌های منطقه، ترویج آموزه‌های انحرافی مصداق‌هایی از جاهلیت مدرن آل‌سعود است که نمود آن در “سوریه”، “یمن”، “عراق”، “لبنان” و دیگر کشورهای منطقه هویداست.

  جمهوری اسلامی ایران همواره در منطقه  “غرب آسیا” از مظلومان منطقه همچون یمن، لبنان، بحرین، سوریه، عراق و … حمایت کرده و این در حالی است که عربستان سعودی اراده‌ای جدی در بلعیدن و تجاوز به کشورهای منطقه دارد.

  **پادشاهی عربستان به دنبال بلعیدن یمن است

  عربستان سعودی از فروردین سال گذشته حمله‌ای همه جانبه را علیه مردم یمن و زیرساخت‌های این کشور آغاز کرده و به نظر می‌رسد پادشاهی عربستان به دنبال بلعیدن این کشور است که البته ارتش و نیروهای مردمی یمن جانانه در مقابل ارتش سعودی ایستادگی کردند.

  جنگ سنگین به مدت بیش از ۳۰۰ روز و خرید صدها بمب ۵ تا ۶ میلیون دلاری باعث شده تا رژیم سعودی  تنها به فکر نابودی یمن باشند و ادعای ایجاد دموکراسی در این کشور حقیقت ندارد.

  سوریه آوردگاه دیگری است که عربستان به دنبال آن بوده تا زیرساخت‌ها و مردم این کشور را نابود کند. سعودی‌ها از سال ۲۰۰۴ برای ویرانی سوریه نقشه کشیده و سرمایه گذاری کرده‌اند و امروز بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار آسیب به زیرساخت‌های سوریه وارد آمده که نتیجه پشتیبانی عربستان از تروریست‌های تفکیری است.

  **عربستان سوریه را به ویرانه ای تبدیل کرد

  جالب است که وزیرخارجه رژیم سعودی ادعای منطقی بودن عربستان را می‌کند و می‌گوید منطقی نیست که عربستان از کسانی حمایت کند که به دنبال ویرانی سوریه بوده‌اند و این جای تأمل جدی دارد و باید گفت چه کسانی در این مدت سوریه را به ویرانه‌ای تبدیل کرده‌اند؟

  رژیم سعودی به دنبال آن است تا منطقه را وارد درگیری‌های گسترده کند و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌هایی هم داشته که حمایت از داعش و جبهه‌النصره نمونه‌ای از آن است. “عادل الجبیر” در حالی ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند که بزرگترین تروریست جهان که به نام شاهزاده تروریست‌ها نیز شناخته می‌شود؛ یعنی “بندر بن سلطان بن عبدالعزیز” تبعه سعودی بوده و این ادعای وزیرخارجه رژیم سعودی هم خلاف واقعیت است.

  ” بندربن سلطان”  با رؤیای شکست محور مقاومت و سقوط دولت “بشار اسد”  وارد عمل شد که با شکست‌های جدی مواجه گردید. “شاهزاده بندر بن سلطان‌ بن عبدالعزیز آل‌سعود”  متولد ۲ مارچ ۱۹۴۹ در شهر “طیف” و سفیر عربستان سعودی در آمریکا از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۵ بوده و در سال ۲۰۰۵ به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی انتخاب شد. او به عنوان رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ بود. ویلیام درباره تاریخ تولد او نوشت: تاریخ تولد او برای ورود به نیروی هوایی سلطنتی عربستان سعودی، دارای شبهه‌ بود.

  برچسب ها :

  نظرات