آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4471
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی, ۱۳۹۳ - ۰۵:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: اسد باید در مذاکرات حضور داشته باشد

  آوای شمال/ “ماری هارف” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به انتقادات به عدم حضور مقامات آمریکایی در راهپیمایی پاریس گفت که این تنها را ه نشان دادن همبستگی نیست. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا کنفرانس خبری خود را با برنامه سفر “جان کری” وزیر امور خارجه اروپا آغاز کرد و گفت که وی امروز […]

  آوای شمال/ “ماری هارف” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به انتقادات به عدم حضور مقامات آمریکایی در راهپیمایی پاریس گفت که این تنها را ه نشان دادن همبستگی نیست.

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا کنفرانس خبری خود را با برنامه سفر “جان کری” وزیر امور خارجه اروپا آغاز کرد و گفت که وی امروز در اسلام ‌آباد بوده و پنجشنبه در پاریس حضور خواهد یافت.

  هارف درباره اقدام کوبا در آزادی ۵۳ زندانی، گفت: ما از اقدام دولت کوبا خرسند بوده و آشکارا معتقدیم که این اقدام خوبی است.

  وی در پاسخ به انتقادها درباره عدم حضور مقامات ارشد آمریکایی در راهپیمایی پاریس گفت: نه یک حادثه و نه حضور یک روزه، معرف گستره روابط ما با کشوری همانند فرانسه است. ما در کنار فرانسه ایستاده‌ایم.

  سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امنیت در میان فاکتورهای مختلفی بود که به اتخاذ این تصمیم منتهی شد که رئیس جمهور یا کری در راهپیمایی پاریس حضور نیابند.

  وی افزود: ما سفر پنجشنبه به پاریس را پیش از انتقادها تصمیم‌گیری کرده بودیم.

  هارف درباره گریختن برخی از مظنونان فرانسوی از طریق ترکیه گفت که این موضوع بر چالش مهم واقعی تاکید می‌کند و به ما نشان می‌دهد که آنجا یک تهدید واقعی وجود دارد.

  وی همچنین گفت که “بشار اسد” رئیس جمهور سوریه با وجود از دست دادن مشروعیت خود باید در بر سر میز مذاکرات حضور داشته باشد.

  هارف همچنین از تلاش‌های مصر درباره موضوع سوریه و برگزاری گفت‌وگو میان مخالفان سوری تشکر کرد.

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره ممنوعیت ساختن آدم برفی در عربستان گفت: ما می‌دانیم که در آنجا برف باریده است و ما از حق کامل هر کسی در ساختن آدم‌برفی حمایت می‌کنیم.

  عربستان در حالی ساخت آدم برفی در این کشور را ممنوع اعلام کرد که حکم اخیر دادگاه استیناف این کشور درباره یک شهروند این کشور در ساخت یک پایگاه اینترنتی اعتراض‌های گسترده‌ای را بهمراه داشت.

  دادگاه استیناف ریاض در نوامبر گذشته حکم صادره علیه زائف بدوی (۳۰ ساله) را که به جرم ایجاد یک پایگاه اینترنتی «لیبرال‌های آزادی سعودی» به ۱۰ سال زندان و هزار ضربه شلاق محکوم شده است، تأیید کرد.

  این فعال عربستانی که در سال۲۰۱۲ بازداشت شده است، سال گذشته میلادی جایزه آزادی مطبوعات سازمان گزارشگران بدون مرز را آن خود کرد.

  طبق بیانیه گزارشگران بدون مرز، همسر این فعال عربستانی که به کانادا پناهنده شده، اعلام کرده است رژیم عربستان سعودی، جمعه حکم زدن شلاق وی را به مدت ۲۰ هفته و در هر هفته ۵۰ ضربه شلاق آغاز خواهد کرد.

  از سوی دیگر، سازمان گزارشگران بدون مرز، «مجازات غیر انسانی و ناقض قوانین بین‌المللی» را محکوم کردند و در طوماری به «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی، بخشش زائف بدوی را خواستار شدند.

  نقض حقوق بشر در عربستان حتی صدای آمریکا متحد دیرین حکومت پادشاهی سعودی را نیز در آورده است. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای حکم شلاق علیه بدوی را «مجازاتی غیر انسانی» اعلام کرد. «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد:«دولت آمریکا از مقامات عربستان می‌خواند این مجازات وحشیانه را لغو و در پرونده بدوی و حکم صادره علیه وی تجدید نظر کنند.»  

  برچسب ها :

  نظرات