آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4442
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  غرب فراموش کرده بنیان‌گذار داعش چه کسی بود!/ داعش بر حامیان خود پنجه می‌کشد

  آوای شمال/ در نگاهی گذرا به بحران سوریه نام فرانسه در حمایت از تروریست به خوبی می‌درخشد چراکه این کشور در ابتدا به بهانه حمایت از ارتش آزاد سوریه و مخالفین به تروریست‌‌ها پرو بال داده و آنها را تجهیز کرد و با فرستادن نیرو به تقویت آنها پرداخته است. انتظار می‌رفت با گسترش جنایات […]

  آوای شمال/ در نگاهی گذرا به بحران سوریه نام فرانسه در حمایت از تروریست به خوبی می‌درخشد چراکه این کشور در ابتدا به بهانه حمایت از ارتش آزاد سوریه و مخالفین به تروریست‌‌ها پرو بال داده و آنها را تجهیز کرد و با فرستادن نیرو به تقویت آنها پرداخته است.


  انتظار می‌رفت با گسترش جنایات گروه‌های تروریستی زنگ خطر این اتفاق شوم به گوش کشورهای حامی آنها برسد و این در حالی بود که ایران و مقاومت بر بازگشت این گروه‌های تروریستی تاکید داشتند اما غرب که در امید واهی برای رسیدن به اهداف خود بود این مهم را نادیده گرفت.


  عکس زیر نشان می دهد که اتباع و افراد مقیم عربستان سعودی و تونس بیش ترین سهم را در صادرات تروریست به داعش دارند. مطابق با این گزارش ۲۵۰۰ نفر از افراد مقیم یا اتباع عربستان به داعش پیوسته‌اند و این عدد برای تونس ۳۰۰۰ نفر است.

  در میان کشورهای اروپایی، انگلیس و فرانسه در صدر این آمار قرار دارد. هم چنین ۱۳۰ نفر از آمریکایی‌ها نیز به صفوف تروریست‌های داعش ملحق شده‌اند.

  ترکیه با ۴۰۰ نفر، روسیه با ۸۰۰ و چین با ۱۰۰ نفر از دیگر کشورهایی هستند که اتباع آن در داعش حضور دارند.یکی از نکات جالب این گزارش حضور ۲۰ نفر از اتباع رژیم صهیونیستی در داعش است و این آمار رو به افزایش است.

  حادثه پاریس که افرادی مشکی پوش اقدام به عملیات تروریستی کرده نمونه بارزی از به واقعیت نشستن هشدارهای ایران و مقاومت است.

  “محمد ساجدی” با اشاره به پیام حمله پاریس مبنی بر آغاز حملات دیگر در پایتخت‌های اروپایی میگوید؛ کشورهای غربی ضمن طراحی داعش با دلارهای عربستان و حمایت‌های لجستیکی سعی در استفاده ابزاری از این گروه را داشتند.

  وی ادامه داد: ایران به همراه مقاومت همواره تأکید کردند که تولد نامشروع گروه‌های تروریستی روزی دامن حامیان و بانیان آن را خواهد گرفت و امروز وضعیتی که در پاریس مشاهده می‌کنیم گویای همین موضوعست.

  این کار‌شناس سیاست خارجی تصریح کرد: غرب فراموش کرده است که بنیان‌گذار داعش چه کسی بود و امروز می‌بینیم که این گروه تروریستی بر حامیان خود پنجه می‌کشد.

  ساجدی تأکید کرد: باید توجه داشت تروریست‌های حاضر در منطقه ملیت‌های غربی چون فرانسه، بلژیک، آمریکا… دارند که باید این‌ها را در عراق و سوریه از بین برد و یا اینکه آن‌ها به کشورهای خود بازخواهند گشت که اولین بازتاب این بازگشت را در حادثه پاریس دیدیم.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با تروریست تنها با عهدنامه و قطعنامه به سرانجام نخواهد رسید بلکه باید کمک‌های مالی و تسلیحاتی را از ریشه قطع کرد.

  برچسب ها :

  نظرات