آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 44411
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  گمرک آمار داد

  واردات ۱/۱ میلیارد دلاری موز، سیگار و برنج در ۱۰ ماه

  براساس آمار گمرک در 10 ماه گذشته بیش از یک میلیارد و یکصد میلیون دلار صرف واردات موز، برنج و سیگار شده است.

  http://www.bloghnews.com/images/docs/000169/n00169566-b.jpgآوای شمال/ براساس گزارش تجارت خارجی گمرک، در ۱۰ ماه امسال بیش از ۴۴۱ میلیون و ۷۰۲ هزار دلار موز به کشور وارد شده است.

  طبق این گزارش، عمده واردات این محصول از کشورهای پاکستان، چین، گواتمالا، اکوادور، امارات، تایلند، تایوان، ترکیه، سریلانکا، سومالی، فیلیپین، کلمبیا، هند و ویتنام بوده است.

  ارزش ریالی واردات موز طی ۱۰ ماه نخست سال جاری بالغ بر ۱۳ هزار و ۳۶ میلیارد و ۸۰۹ میلیون و ۹۹۰ هزار ریال برآورد شده و وزن آن نیز ۵۷۳ هزار تن بوده است.

  همچنین آمارهای رسمی تجارت خارجی از سوی گمرک ایران نشان می‌دهد، در ۱۰ ماه امسال بالغ بر ۸۷ میلیون و ۹۴ هزار  و ۲۷۸ دلار سیگار وارد کشور شده است.

  عمده این واردات از کشورهای آلمان، امارات، ترکیه، کره، سوئیس، روسیه، هلند و ویتنام بوده است. ارزش ریالی این حجم از واردات دو هزار و ۵۶۰ میلیارد و ۵۰ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۹۰ ریال بوده است.

  همچنین وزن این میزان واردات حدود ۱۳ هزار تن گزارش شده است.

  براساس آمارهای رسمی به غیر از سیگار بیش از ۳۶ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۶۸۸ دلار توتون و تنباکو طی این مدت به کشور وارد شده که ارزش ریالی آن هزار و ۷۲ میلیارد و ۱۹ میلیون و ۹۰ هزار و ۱۸۱ ریال به وزن ۵ هزار تن بوده است.

  به گزارش فارس، کارشناسان معتقدند، نیمی از سیگار موجود در بازار به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.

  براساس این گزارش، طبق آمارهای رسمی گمرک از حجم تجارت خارجی کشور، در ۱۰ ماه امسال ۵۶۶ میلیون و ۹۵ هزار دلار برنج به کشور وارد شده است.

  براساس این گزارش این برنج‌ها از کشورهای پاکستان، اروگوئه، امارات، تایلند، ترکمنستان، منطقه آزاد چابهار، هند و سایر کشورها وارد شده است. بیشترین حجم واردات این محصول مربوط به سه کشور هند، پاکستان و امارات است.

  ارزش ریالی این واردات بالغ بر ۱۶ تریلیون و ۴۸۷ میلیارد و ۸۸ میلیون ریال با حجم ۵۹۵ هزار تن بوده است.

  گفتنی است جمع دلارهای خارج شده از کشور برای موز، سیگار، توتون و برنج یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون دلار می‌شود. به نظر می‌رسد برای ولخرجی دلارهای آزاد شده آنهم بر ضد اقتصاد مقاومتی، شتاب و عجله زیادی وجود داشته و دارد.

  برچسب ها :

  نظرات