آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 22 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 44375
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  مرگ، پایان دریافت یارانه نیست!/حذف زنده ها از گردونه یارانه بگیران

  در حالی امروز حدود 2 میلیون نفر افراد فاقد کارت ملی از چرخه دریافت یارانه خارج می شوند که هنوز برخی افراد فوت شده ، یارانه خود را دریافت می کنند.

  آوای شمال/ سریال حذف یارانه بگیران که در دولت تدبیر و امید کلید خورد، در فاز جدید با حذف افراد فاقد کارت ملی شکل تازه ای به خود گرفته است.
   بر این اساس حدود دو میلیون نفر فاقد کارت ملی از امروز ۱۵ بهمن ماه مشمول حذف یارانه می شوند این در حالی است که این افراد طی روزهای گذشته وقتی برای دریافت کارت و یا شماره ملی خود مراجعه کردند زمان انجام کار اداری آنها به روزهای بعد از تاریخ مذکور موکول شده است.
  براساس این گزارش دولت امسال ۳ میلیون نفر از افراد غیر نیازمند و ثروتمند را از دایره یارانه دهی خود حذف کرد که با حساب این ۲میلیون فرد فاقد کارت ملی در مجموع تا امروز ۵ میلیون نفر از چرخه دریافت یارانه خارج شده اند.
  این در حالی است که ربیعی وزیر تعاون در مهرماه امسال صحبت از حذف ۶میلیون نفر از یارانه بگیران بر طبق قانون مجلس کرده بود.
  همچنین میدری معاون امور رفاهی وزیر تعاون از پیشنهاد کارشناسانی از کمیته امداد و نهادهای مرتبط و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای حذف ۱۵ میلیون یارانه بگیر گفته و اظهار داشت: این پیشنهاد باید برای اجرایی شدن به قانون تبدیل شود.
  اما اگر بنا به حذف گروهی از دریافت یارانه باشد گروه های مهمتری همچون خارج نشینان، ثروتمندان و یا حتی افراد فوت شده که هنوز یارانه می گیرند پیش روی دولت قرار دارند چراکه ممکن است برخی افراد فاقد کارت ملی ، نیازمند به دریافت یارانه باشند اما به طور قطع مردگان نیازی به کمک دولت ندارند و همچنین خارج نشینان نیز نباید سهمی در یارانه کشور داشته باشند.
  بر اساس این گزارش به گفته احمد میدری، معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخی از یارانه‌بگیران فوت کرده‌اند اما اطلاعاتی از آنها در ثبت احوال موجود نیست و همچنان یارانه می‌گیرند، این افراد در روستاها و قبرستان‌های غیر رسمی دفن می‌شوند.
  وی اظهار داشت: سازمان ثبت احوال اعلام کرده که ۳ درصد از فوت شدگان اطلاعاتی به ثبت احوال نمی‌دهند و سازمان تأمین اجتماعی هم بعدها با تحقیق خودش متوجه فوت افراد می‌شود.
  بر اساس این گزارش نبود بانک اطلاعاتی دقیق و جامع سبب شده در هر مرحله از حذف یارانه بگیران ، مشکلاتی پیش روی دولت وجود داشته باشد که نمونه آن اینست که در جریان پرداخت و قطع یارانه بخشی از کسانی که یارانه می گیرند مستحق دریافت نبوده اند و برخی دیگر که نیازمند هستند به اشتباه حذف شده اند.
  بر این اساس تکمیل بانک اطلاعاتی دولت در کنار ادامه روند حذف یارانه بگیران ، از قربانی شدن افراد نیازمند جلوگیری کرده و سبب می شود که هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا شود و عواید آن به بخش تولید بازگردد.

  برچسب ها :

  نظرات