آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4430
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  آمریکا وانگلیس برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان تقسیم کار کرده اند

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام هادی صادقی، ظهر دوشنبه در آیین تجلیل از مزدوجین دستگاه قضا در استان کرمانشاه که در محل دادگستری کرمانشاه برگزار شد،  وحدت را لازمه انکار ناپذیر جامعه اسلامی عنوان کرد. وی با اشاره به وقایع به خلافت رسیدن امیرالمومنین علی (ع) و نگاه ایشان بعد از به خلافت رسیدن به مقوله وحدت […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام هادی صادقی، ظهر دوشنبه در آیین تجلیل از مزدوجین دستگاه قضا در استان کرمانشاه که در محل دادگستری کرمانشاه برگزار شد،  وحدت را لازمه انکار ناپذیر جامعه اسلامی عنوان کرد.

  وی با اشاره به وقایع به خلافت رسیدن امیرالمومنین علی (ع) و نگاه ایشان بعد از به خلافت رسیدن به مقوله وحدت گفت: وحدت ریشه در عقاید دینی ما دارد  اگر مباحث زمان خلافت امیرالمومنین علی (ع) را با شرایط کنونی جامعه اسلامی تطبیق دهیم می‌فهمیم در کشور چه وضعی است و رهبر معظم انقلاب نیز همان کاری را می‌کند که امیرالمومنین در زمان به خلافت رسیدن کرد و ایشان بر وحدت جامعه اسلامی تاکید داشت.

  حجت‌الاسلام صادقی گفت: گروهی که به دنبال وحدت‌شکنی بین مسلمین هستند در انگلستان و آمریکا تقسیم کار کرده و انگلیس از  شیعه وحدت شکن و آمریکا از اهل تسنن وحدت‌شکن حمایت می‌کند.

  وی یادآور شد: هم‌اکنون تشیع وابسته به MI6 اقداماتی را انجام می‌دهند که باعث نفرت‌افکنی بین مسلمانان می‌شود.

  حجت‌الاسلام صادقی، برگزاری دهه‌های مختلف بدون داشتن ریشه تاریخی و اعتقادی  را از جمله اقدامات این گروه‌ها برای اهانت به اهل تسنن و به دنبال آن تخریب چهره شیعیان و تفرقه بین مسلمانان عنوان کرد.

  اهل بیت هم بر وحدت تاکید داشتند

  وی تصریح کرد: ما به جز دهه محرم دهه دیگری نداریم و اهانت به بزرگان اهل تسنن جزو استراتژی آنهاست و هیچ‌گاه، هیچ‌یک از اهل بیت مرتکب چنین اقدامی نشده‌اند و  همواره بر حفظ وحدت در جامعه اسلامی از سوی آنان تاکید شده است.

  معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اقدامات گروه‌های تندرو و وابسته به استکبار، این اقدامات را باعث خدشه وارد کردن به چهره اسلام دانست و بر ایجاد و حفظ وحدت بین مسلمانان تاکید کرد.

  «ازدواج سفید» در غرب ازدواج کلیسیایی است

  حجت‌الاسلام صادقی در بخش دیگری با اشاره به ثمرات ازدواج، از ابتکار دستگاه قضا برای تشکیل ستاد تجلیل از مزدوجین قدردانی کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون نام «ازدواج سفید» را که یک نام نیک است بر عمل ننگین با هم باشیم نهاده‌اند و این در حالی است که در کشورهای غربی این نام برای ازدواج صحیح و کلیسایی با آداب خودش گذاشته شده است.

  وی با اشاره به فرهنگ غنی اسلام و ایران در امر ازدواج گفت: ما وارث این فرهنگ هستیم و باید آن را قدر بدانیم.

  حجت‌الاسلام صادقی تصریح کرد:  متاسفانه هم‌اکنون آمار طلاق در کشور بالا رفته است و علت آن ازدواج غلط، بی‌مطالعه و بدون صلاحیت است، اما یکی از مهمترین صلاحیت‌ها امر سازش است که امام (ره) در قرائت خطبه عقد برای هرکسی به آن تاکید می‌کردند و باید در زندگی جوانان مدنظر قرار گیرد.

  معاون فرهنگی قوه قضاییه، تفکر «فمنیستی»  را بزرگترین ظلم به زنها عنوان کرد و گفت: این تفکر به خیال اعاده حقوق زنان شکل گرفت اما خود باعث بروز مشکلات فراوانی در زندگی زنان شد.

   وی در پایان به برخی شیوه‌های لازم برای استحکام ازدواج پرداخت و بر تحکیم نظام خانواده تاکید کرد.

  برچسب ها :

  نظرات