آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 22 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 44182
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ بهمن, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مازندران در ایستگاه انقلاب/5

  شرح وقایع ۱۲ بهمن ۵۷ در شهرهای استان مازندران

  يادبود دهه فجر، خود مانع بزرگى در راه تحقق اين هدف است، سعى می‌كنند انقلاب را از ياد مردم ببرند اما دهه فجر، انقلاب را به ياد مردم می‌آورد، سعى می‌كنند امام را از ياد مردم ببرند اما دهه فجر، تجسم اراده و عظمت امام بزرگوار ماست. «رهبر انقلاب»

  آوای شمال/ اولین انقلابى که با مردم شروع کرد، با مردم ادامه داد، حرف خود را عوض نکرد، راه خود را تغییر نداد و اهداف خود را کم و زیاد نکرد، انقلاب اسلامى ایران است. «رهبر انقلاب»

  ۱۲ بهمن ۵۷

  بابل

  بیش از هزار نفر از ساکنان امیرکلا و روستاهای اطراف این منطقه در مهدیه امیرکلا اجتماع کردند و پس از آن در حالی که پیشاپیش آنها روحانیان حضور داشتند با پای پیاده به بابل برای شرکت در اربعین شهدای بابل آمدند، در این راه پیمایی مردم خواستار برکناری نخست وزیر و برقراری حکومت جمهوری شدند.

  برای بررسی درآمد و هزینه شهرداری امیرکلا از سال ۱۳۵۱ به بعد، یک هیئت به سرپرستی آیت‌الله تقوی از سوی ستاد عملیاتی کمیته انقلاب اسلامی شهرستان بابل به این شهر اعزام شد، این هیئت اکنون مشغول فعالیت است و هوشنگ علامه‌زاد، شهردار امیرکلا، نیز از طرف آیت‌الله تقوی، موقت در شهرداری ابقا شده است.

  بهشهر و نکا «۱۲ تا ۱۵ بهمن»

  با ورود امام سه شبانه‌روز مردم بهشهر به جشن و سرور پرداختند، مردم بهشهر در تظاهرات ۱۵ بهمن ۵۷ از آیات عظام خواستند مکانی به نام شهدای گمنام در مراکز استان ایجاد شود.

  تظاهرات و راهپیمایی عظیمی برگزار شد و طبقات مختلف مردم با تبریک‌گویی به یکدیگر و توزیع نقل و شیرینی به‌مناسبت بازگشت حضرت آیت‌الله العظمی امام خمینی، خواستار استعفای دولت غیرقانونی بختیار و برقراری جمهوری اسلامی شدند.

  در تظاهرات نکا پیشاپیش همه، روحانیان حرکت می‌کردند؛ از جمله آیت‌الله محمدی‌لائینی، آیت‌الله لیموندهی، آیت‌الله بیانی و… .

  این تظاهرات و تظاهرات دیگر معمولاً از جلوی مسجد توفیق و مسجد جامع به‌سمت نارنج‌باغ و ورودی شهر به طرف ساری تا سه راه زاغمرز برگزار می‌شد.

  در این راهپیمایی‌ها مردم اکثر روستاهای اطراف از جمله آبلو، گلستان، کمیشان، چاله‌پل، میانکاله، چناربن، طوسکلا و… به نکا می‌آمدند و به همراه خود چوب‌دستی داشته تا در صورت بروز درگیری با مأموران از خود دفاع کنند، ماموران اکثر روزها با شلیک تیر هوایی مردم را متفرق می‌کردند.

  تنکابن

  در پی تظاهرات شادمانه به‌مناسبت ورود امام خمینی نیمه‌شب دیشب مجسمه شاه در شهسوار را پایین کشیدند.

  ساری

  هم‌زمان با حضور امام خمینی در بهشت زهرا، هزاران نفر از مردم ساری به گورستان شهر رفتند و از شهدای خود تجلیل کردند.

  قائم‌شهر

  پزشکان و داروخانه‌ها اعلام کردند که با وجود آنکه چند ماه است پولی بابت بیمه دریافت نکرده‌اند، به کار خود ادامه داده و همه وقت بیماران بیمه را خواهند پذیرفت.

  نوشهر و چالوس

  در حدود ۱۰ هزار نفر از مردم کلاردشت دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند و شعارهای ضددولتی دادند.

  چند هزار نفر از مردم نوشهر روز گذشته دست به تظاهرات و راه پیمایی زدند.

  هتل معروف به دنیای خرم و هتل آپارتمان‌های وابسته به آن که متعلق به ارتشبد نصیری بود از سوی کمیته انقلاب اسلامی سادات‌محله تصرف شد، اهالی پیشنهاد کردند اماکن ضبط‌شده تبدیل به دانشگاه زیست‌شناسی شود.

  برچسب ها :

  نظرات