برگزاری اردوهای دور دنیا برای رشته‌های مختلف قایقرانی

چاپ

آوای شمال/ غلامرضا امینی در خصوص اردوهای اخیر قایقرانان ایران اظهار داشت: تیم ملی قایقرانی را به ۲ بخش تقسیم کرده‌ایم. تعدادی از نفرات که شانس کسب سهمیه المپیک دارند در یک قسمت قرار گرفته‌اند و بخشی هم که می‌توانند در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا کنند در قسمت دیگری حضور دارند.

وی افزود: قایقرانانی که شانس حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دارند در استان‌های مختلف کشور در حال سپری کردن تمرینات آماده‌سازی خود هستند و آنهایی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند به اردوهای خارج کشور می‌روند.

رئیس فدراسیون قایقرانی ادامه داد: تیم ملی ۴ نفره آب‌های آرام با هدایت ایرج اقلیمی در پرتغال به سر می‌برد. به زودی یک ورزشکار به جمع سایر نفرات اضافه خواهد شد. تیم ملی روئینگ مردان اوایل بهمن ماه با ۴ پارو زن راهی چین می‌شود. دختران روئینگ سوار هم سوم بهمن راهی پرتغال خواهند شد.

 امینی گفت: تیم ملی آب‌های آرام دختران با ۳ ورزشکار اوایل بهمن به اسپانیا می‌رود. تیم کانو کانادایی هم با ۲ قایقران به پرتغال می‌رود.

وی در خصوص هزینه‌های سفرهای مذکور خاطرنشان کرد: هزینه‌های این سفرها توسط مقامات ورزشی تامین شده و مشکلی برای هزینه نداریم.

امینی عنوان کرد: ۳ استان گیلان، مازندارن و تهران میزبان قایقرانان آب‌های آرام است. حدود ۵۵ نفر در اردوی آماده‌سازی مسابقات قهرمانی آسیا که در جاکارتا برگزار می‌شوند، حضور دارند. حدود ۳۰ ورزشکا دختر آب‌های آرام هم در شهرهای گیلان، مازندارن، بندرعباسی و همدان تمرین می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌تیم روئینگ پسران زیر نظر قرائت از ۲۶ دی ماه تمریناتش را در تهران آغاز می‌کند. تیم ملی جوانان هم زیر نظر کبوتری در مهاباد تمرین خواهد کرد. این نفرات منتخب به صورت متمرکز تمرین می‌کنند.

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت:‌ تمام افرادی که در اردوهای تیم ملی حضور دارند، نفرات برگزیده قهرمانی آسیا هستند. ما در فدراسیون قایقرانی ۳ محور را برای خود مد نظر قرار داده‌ایم. کسب سهمیه المپیک، مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی اهداف اصلی و محورهای حرکت ما هستند.

امینی در خصوص بحث جذب مریبان خارجی گفت: «لیو» تنها مربی خارجی که جذب شده است. او با روئینگ سوارانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند، تمرین می‌کند. جذب مربی خارجی در بین اهداف ما نیست اما به دنبال استخدام چند مشاور هستیم.